בסוכות פקדו כעשרת אלפים מבקרים את פסטיבל “צלילי בזלת”

בשנה השנייה לקיומו, פקדו כעשרת אלפים מבקרים את פסטיבל “צלילי בזלת” בקצרין והוא הולך ומתבסס במקום של כבוד על מפת הפסטיבלים השנתית


 

בסוכות הגיעו לגולן עשרות אלפי מטיילים ונופשים. בנוסף לנופים ולאתרים, הציע להם הגולן גם אפשרות ליהנות מפעילות תרבותית מגוונת. פארק קצרין העתיקה היה במוקד העניין ובו התקיים פסטיבל “צלילי בזלת”.

זו השנה השנייה בה מתקיים הפסטיבל ונראה שהוא מתבסס ותופס מקום של כבוד על במת הפסטיבלים השנתית. הפסטיבל התקיים כהפקה משותפת של מתנ”ס קצרין והמועצה המקומית, משרד התרבות והספורט, הקק”ל, ופארק ומוזאון קצרין העתיקה. הצלחת הפסטיבל מגיעה בד בבד עם ההצלחה של הפארק בשנה האחרונה, המתבטאת בעלייה של 25% במספר המבקרים השנתי.

כדי שהציבור מכל רחבי הארץ יידע על הפסטיבל, נעשה מאמץ מיוחד והרדיו הקהילתי של מתנ”ס קצרין קיים כמה שידורים ב”קול הכנרת”, שבהם קיבלו המאזינים דיווח על האירועים בקצרין. במתנ”ס אומרים שהיו לא מעט מטיילים ששמעו על המופעים תוך כדי נסיעה והחליטו להגיע.

פארק קצרין מצטיין כבר שנים ביכולת להפוך אתר עתיקות עתיק למציאות חיה ואטרקטיבית, וכך היה גם הפעם. לכך נוספה גם פעילות ברוח המסורת היהודית. ביום הראשון של חול המועד התקיים בבית הכנסת העתיק טקס “הלל” מסורתי, עם הזמר והיוצר יונתן רזאל. רבים הביאו עמם כלי נגינה והאווירה החגיגית והמיוחדת עלתה לגבהים בלתי רגילים, תוך השתלבות של כל הקהל.

עם רדת החשיכה האורות נצצו על אבני הבזלת העתיקות, לקראת “ערב הבירה” של הגולן שכלל שתוף פעולה יוצא דופן בין המבשלות והמזקקות של הגולן, לצד מוזיקה משובחת של להקות “מרש דונדורמה” ו”ג’הבלס”. ערב הבירה התייחד בקהל מגוון, מזג אוויר נפלא וחיבור מושלם בין כל הגורמים לערב בלתי נשכח. ערב הבירה עתיד להתרחב לפסטיבל שלם בשנים הבאות (אוקטובר פסט) והקהל הגדול שהגיע הרגיש את ההשקעה הרבה בהפקה המיוחדת הזו.

בכל ימי הפסטיבל התקיימו בקצרין העתיקה מופעים של תאטרון, מוזיקה ומחול, לצד סדנאות פעילות, וחוויית חפירה ארכיאולוגית ייחודית, אשר משכה אלפי מבקרים מכל הארץ. בערב השני לפסטיבל התקיים מופע של קובי אפללו שמגנט את הקהל הגדול, בהופעה משובחת שכללה את כל הלהיטים הגדולים.

הפסטיבל ננעל עם מופע פלמנקו איכותי ומשובח של להקת “רמנגאר”, שזכה לתשואות רמות בהיכל התרבות, שהיה מלא עד אפס מקום. להקת הפלמנקו “רמנגאר”, בניהולם האמנותי של צמד הרקדנים קרן ואבנר פסח, הוקמה ב-2006, עם חזרתם ארצה משהייה בת 10 שנים בספרד. במהלך שהותם בספרד, למדו, השתלמו והופיעו לצד אחת ממשפחות הפלמנקו הידועות בעולם.

 

כתבות שיכולות לעניין אותך

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?