פסטיבל “חורף של טבע”

שלוש תערוכות חדשות של צילומי טבע ייפתחו במוזאון הפתוח לצילום, בגן התעשייה תל-חי. הצלמים: נטליה רובלין, כורש והדטי וזאב ברקן ותערוכת צלמים חובבים


מעל 500 מיליון עופות נודדים מגיעים מדי שנה, בעונה זו, לישראל ולעמק החולה, נתון המוכיח, כי ישראל הנה ציר מרכזי במסלול נדידת העופות. בין הציפורים: חסידות, שקנאים ובפרט, עגורים. לעמק החולה מגיעים כל שנה כ- 100,000 עגורים, בחודשי הסתיו.

עם תחילת עונת נדידת הציפורים בעמק החולה, פותח המוזאון הפתוח לצילום, בגן התעשייה תל-חי, שלוש תערוכות של צילומי טבע ובעלי חיים, במסגרת פסטיבל “חורף של טבע”: “אהבה בין ציפורים” – תערוכה זוגית של נטליה רובלין וכורש והדטי, “טבע רחוק טבע קרוב” – תערוכת צילומי טבע של זאב ברקן ו”קסם הטבע” – תערוכת צלמים חובבים בנושא טבע וחי.

“אהבה בין ציפורים”

תערוכה זוגית של נטליה רובלין וכורש והדטי. אוצר ומפיק: אריה (סצ’י) שגיא.

צילום בעלי כנף בטבע אינו רק הקפאה של רגע במציאות. בבסיסו יש את הסקרנות, הצורך והדחף להציץ ולגלות עולם נדיר, תוסס ומלא הפתעות, שמטבעו מרוחק ולא נגיש לכולם. הצלמים נטליה וכורש ממגנטים אותנו בצילומיהם. הטבע הישראלי המרהיב, בו ריקוד אין-סופי של ציפורים נודדות. הידע, הניסיון, הכישרון והרגישות שלהם, הם שעושים את ההבדל בין תיעוד טכני לאמנות חיה ונושמת.

נטליה וכורש אמנם מצלמים זו לצד זה במרוצת השנים, אך הפריימים שהם מייצרים הנם שונים האחד מהשנייה. גם עין בלתי מזויינת תוכל לזהות את שפת הצילום הייחודית של כל אחד מהם. מתוך צילומיהם, ניתן לראות את האהבה הגדולה לטבע והפלירטוט עם המצלמה.

כורש והדטי, נולד בשנת 1952, בטהראן ועלה לארץ בשנת 1983. מצלם מגיל שלוש עשרה ועוסק בצד המסחרי של הצילום כחמישים שנה. צילם בתחומים שונים ובין היתר עסק בצילום תת-ימי. לפני מספר שנים, התחיל לצלם באגמון החולה ומאז, מבקר במקום לעתים תכופות.

נטליה רובלין, נולדה בשנת 1974 בברית המועצות ועלתה לארץ בשנת 1996. החלה בצילום רחוב, בשנת 2007. בשנת 2012, למדה צילום מקצועי ב-NYIP , דרך האינטרנט. טבע הוא אחת האהבות הגדולות שלה, מאז שהיא זוכרת את עצמה. לפני שלוש שנים, גילתה את גן העדן הקטן שלה, באגמון החולה ומיד נשבתה בקסמו. מאז, היא מבקרת לעתים קרובות במקום, הן כדי לצלם והן כדי לחוש את קרבתם של העגורים, כמקור השראה ויצירה. מבחינתה, הצילום אינו מקצוע, אלא דרך החיים. באמצעות הצילום, היא מצליחה לבטא את עצמה הרבה יותר מאשר במילים.

נעילת התערוכה – 28.2.18.

“טבע רחוק טבע קרוב”

תערוכה של זאב ברקן.

בתערוכה יוצגו 40 צילומי ענק, בגדלים שונים, של טבע. החיפוש אחר דרכים וגישות חדשות באמנות הצילום, הוא מסע ארוך, בו נפגשים מציאות, דמיון וטבע. העבודות של ברקן ססגוניות, מרגשות ומציגות שילוב של הישגים אמנותיים, עם טוהר ותמימות. הצופה בתערוכה מוזמן לגלות את הטבע דרך הדימויים, הצורות והמרקמים ולהתרשם מנקודות המבט הרחוקות והקרובות שנוצרו בעין המצלמה.

זאב ברקן, נולד בישראל בשנת 1947. גדל בקיבוץ גשר. כיום, מתגורר בהרחבה בקיבוץ שדה נחמיה, נשוי ואב לארבעה ילדים, עוסק בתחום ייעוץ חקלאי וחלק ניכר מזמנו, משקיע בצילום.

נעילת התערוכה – 28.2.18.

“קסם הטבע”

תערוכת צלמים חובבים – צילומי טבע וחי (ניהול אמנותי: בשמת הראובני- זאבי ועדן לוי).

תערוכת צלמים חובבים בנושא טבע וחי. הצופים נחשפים לשונה והשווה הקיים בין הצלמים, אשר הפכו לקבוצה חברתית מובחנת, באמצעות הצגתם בתערוכה.

ההיענות להשתתפות בתערוכה הייתה רבה. הוגשו עבודות של למעלה ממאה צלמים ולאחר הליך בחירה ומיון מקצועי, נבחרו להציג כחמישים צלמים, אשר מתייחסים, כל אחד בדרכו, אל הטבע והחי.

בתערוכה, שעניינה צילום טבע וחי, נבחרו כשבעים וחמישה תצלומים מגוונים, המאפשרים לצופה לעקוב אחר נקודות מבט ופתרונות אישיים, ראייה מקורית, הצעות לסדר היום, יישומי מציאות על גווניה, מקורות השראה, עומק של לימוד ומניפה של התנסויות.

לצילומים בשלושת המקומות הראשונים יוענקו פרסים, במעמד פתיחת התערוכה.

נעילת התערוכה – 28.2.18.

 

הפתיחה החגיגית תתקיים ב-16.12.17, בשעה 13:00.

המוזאון הפתוח לצילום, גן התעשייה תל-חי – 04-6816702, www.omuseums.org.il

 

 

 

 

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?