נמרוד חוזר הביתה

משפחתו של נמרוד שגב ז”ל, שנפל במלחמת לבנון השנייה, חונכת את “קפה נמרוד”,  העסק הראשון שייפתח ב”אגמון מרקט”, 7.12, 18:30


רשת המסעדות “קפה נמרוד” הוקמה לזכרו של נמרוד שגב ז”ל, יליד ראש פנה, שנפל במלחמת לבנון השנייה. אחיו, אהוד שגב וחברו, דוד אייל, הקימו את הרשת עם שלושה סניפים בתל אביב. כעת, החליטו כי הגיע הזמן ש”קפה נמרוד” ייפתח גם במקום בו נולד נמרוד ז”ל, בגליל העליון.

אהוד שגב: “שתיים מהאהבות הגדולות של נמרוד היו ראש פנה ונמל תל אביב, בו נהג לבלות עם משפחתו. הסניף הראשון נפתח בנמל תל אביב, לפני 11 שנים וכעת, בגליל העליון, בו גדל נמרוד שלנו.

“הסניף הראשון בתל אביב הביא עמו בשורה לענף המסעדות בישראל. לראשונה, הצלחנו לשלב בין הנצחה ומורשת עם קולינריה והגשמה עצמית. ‘קפה נמרוד’ מבחינתנו, הוא אנדרטת אהבה המשמרת את רוחו החופשית של נמרוד. הסועדים במסעדות מוצאים בין המנות המשובחות גם חום, תשוקה לדברים הקטנים ובעיקר אווירה של חיים. ‘קפה נמרוד’ הוא המקום הראשון שנפתח ב’אגמון מרקט’ החדש, שעתיד להתמלא בעסקים קולינריים מקומיים ומגוונים בחודשים הקרובים ולהיות למוקד קולינרי ובילוי ראשון מסוגו בגליל העליון”.

 האח, אהוד שגב: “הסניף הראשון בתל אביב הביא עמו בשורה לענף המסעדות בישראל. לראשונה, הצלחנו לשלב בין הנצחה ומורשת עם קולינריה והגשמה עצמית. ‘קפה נמרוד’ מבחינתנו, הוא אנדרטת אהבה המשמרת את רוחו החופשית של נמרוד”

נמרוד שגב ז”ל, גויס בט’ באב ונהרג כמה ימים לפני סוף מלחמת לבנון השנייה, בט”ו באב, חודש לפני יום הולדתו ה-29. היה בנם של חזי ואיריס, דור רביעי בראש פנה. בתשעה באב, קיץ 2006 נמרוד לקח את בנו עומר בן השלוש לגן, בדרכו לעבודתו ב”מיקרוסופט” רעננה. בדרך קיבל מסרון – “עליך להתייצב בשטחי הכינוס של חיל השריון בצפון”. איריס, אשתו, ניסתה למנוע את יציאתו, אבל נמרוד היה נחוש להתייצב. בט”ו באב, יום האהבה של קיץ 2006, נשמעה הדפיקה על הדלת של בית משפחת שגב בראש פנה, בשעה 11 וחצי בלילה, 12 שעות אחרי שהטנק של נמרוד וחבריו ספג פגיעה ישירה מטיל נגד טנקים, בכפר הלבנוני עייטא א-שעב. נמרוד נטמן בבית העלמין הצבאי בראש פיה.

 קונצרט לאור ירח

אביו של נמרוד, חזי, הקים את “מצפה נמרוד” בראש פנה לזכר בנו וחברי צוות הטנק שנהרגו יחד אתו. המצפה הפך לאחת מתחנות התיירות במושבה הגלילית, אליה מגיעים מבקרים רבים.

במקום מתקיימים מפגשים עם אביו של נמרוד ומדי שנה, בערב ט”ו באב, מתקיים ב”מצפה נמרוד” קונצרט של שירי אהבה לאור הירח. הנוף הנשקף מהמצפה מגלה חלק ניכר של צפון הארץ, מצפון – רכס החרמון, ממזרח – רמת הגולן, מדרום – רמת גלעד וממערב – מורדות הר כנען, עליהם בנוי מלון “גליליון”.

לרגל הפתיחה החגיגית, ביום חמישי, 7 בדצמבר, בשעה 18:30, תתקיים מסיבת מוזיקה, יין ואוכל. המסעדה תהיה פתוחה ללא תשלום לקהל הרחב, עם מבחר טעימות מהתפריט, קוקטיילים ומופע של להקת “ביג בן”, מראש פנה.

‘קפה נמרוד’ החדש ממוקם במתחם “אגמון מרקט”, על כביש 90.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?