מקום קסום

הלול ארט“, במושב רמות, הוא מקום עם סיפור של יזמות, תיירות, אירוח, אהבה, יצירה ובנייה בעץ ואנשים מקסימים


יש מקומות ואנשים שמשאירים אצלי רושם עמוק ומתחשק לי לספר את הסיפור שלהם לכולם. כזה היה המפגש שלי השבוע עם הלול ארט“, במושב רמות, שכבר בכניסה אליו, נוף הכנרת היפה מרחיב את הלב

ראיתי פרסום על המקום קודם, אבל על חטאיי אני מכהלא יצא לי להיות שם. בזכות סיור של נשים שעוסקות בתיירות, ביקרתי בו לראשונה השבוע. הסיפור המקסים של המקום התחיל ברעיון של אור, בת המושב רמות, שהחליטה לחזור לגור במושב ולשפץ את הלול הישן של משפחתה, משפחת רוטר. למשימה, התגייס אבא שלה, משה  זל, שתמונותיו התלויות במקום עשו לי קווץקטן בלב. הכרתי את רוטר במפגשים שונים בגולן. הוא היה מהאנשים  האלה שאי אפשר שלא לשים לב אליהם, גם במראה החיצוני, השיער הארוך והזקן הלבן, וגם כי קולו נשמע במפגשים האלו שהיינו בהם, שאני אפילו לא זוכרת איפה ומה אמר.

אבל מאז שמישהו הכיר בינינו וקשקשנו לנו, בכל פעם שנתקלתי בו באקראי, או באיזה מפגש גולני, הוא תמיד התעניין בשלומי בכנות שכזאת וחיוך חם. הצטערתי לשמוע שנפטר ממחלת הקורונה. דניאל הבת שלו סיפרה לנו על המקום, על הרעיון של אור אחותה, לשפץ את הלול ולהפוך אותו לסטודיו, שבו תוכל ליצור. גם על ההחלטה בהמשך, לפתוח אותו לקהל הרחב, כמקום של יצירה וסדנאות בעץ, למשפחות ולקבוצות, לימי כיף וגיבוש, לאירועים, או מפגשים משפחתיים, בשילוב של ארוחה, או כיבוד קל.

היא גם סיפרה על אבא שלהם, משה רוטר זל, שכל כך שמח ששתי בנותיו חזרו לגור בגולן. על כך שהיה גאה ביזמות ובמקום הקסום הזה שאור הקימה. רוטר אהב אנשים ואירוח ויש במקום הזה מוטיבים מאופיו שממשיכים אותו.

הסיפור הזה ריגש אותי ובלילה, כשחזרתי מהסיור וקצת שוטטתי בפייסבוק, נכנסתי לדף של דניאל רוטר וקראתי על הקשר המיוחד שלה עם אבא שלה ועל אופיו ואישיותו. חשבתי על האחיות הנפלאות האלה ועל היזמות המיוחדת והמצליחה של צעירים בני הגולן. אור נשואה לטל, שגם הוא בן הגולן. אני מכירה אותו עוד כשהיה תלמיד תיכון ועבד אצלי לפני עשור, כסושף. חמד של בחור הוא היה ונשאר.

הוא עבר בינינו. לאחת, חיזק בורג, לאחרת, שייף עוד קצת את העץ, יישר את החלקים והתעניין אם אנחנו מסתדרות עם המברגה. ראיתי אותו מסתובב בין כולנו בנחת, עם חיוך, נותן לכל אחת הרגשה כאילו היצירה שלה היא הדבר שהכי חשוב לו

במהלך סדנת הנגרות שעשינו, הוא עבר בינינו. לאחת, חיזק בורג, לאחרת, שייף עוד קצת את העץ, יישר את החלקים והתעניין אם אנחנו מסתדרות עם המברגה. ראיתי אותו מסתובב בין כולנו בנחת, עם חיוך, נותן לכל אחת הרגשה כאילו היצירה שלה היא הדבר שהכי חשוב לו והוא לא היחיד.

צוות המקום, כולל אור ודניאל, עטפו אותנו בתשומת לב וחיבור מיוחד. יצאנו מהלול ארטעם מסגרות עץ שצבענו והברגנו בעצמנו ועם תחושה של מקום נפלא בגולן, שמאפשר מרחב של יצירה ואווירה טובה ואפילו קפה טוב ממכונה, וכל הטוב הזה מול הכנרת, עם חצר יפה, מרבדי דשא, פינות ישיבה וערסלים במרחק קפיצה. אני תמיד אוהבת לבחור את המקומות שאני הולכת אליהם לפי טיב האנשים. בלול ארט“, ברמות, יש סיפור של יזמות, תיירות, אירוח, אהבה, יצירה ובנייה בעץ ואנשים מקסימים.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?