פסטיבל “בשביל היין ה-7”

את פסטיבל “בשביל היין ה-7” בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, יפתח השנה כנס היין המקצועי, בהובלת מכללות הצפון ומרצים אורחים, מהארץ והעולם. הכנס יתקיים במכללה האקדמית תל-חי, בניהולו המקצועי ובהנחייתו של היינן איתי להט


כנס היין המקצועי הישראלי הפך לחלק בלתי נפרד מפסטיבל בשביל היין, שמתקיים כל שנה, כבר שבע שנים ברציפות. כנס היין המקצועי מתקיים בשיתוף פעולה מלא של המכללה האקדמית תל-חי ומכללת אוהלו שמובילות תכנית לימודים מקיפה של מקצועות היין והכרם. שותפים לכנס גם המשרד לפיתוח הנגב והגליל והמועצה לגפן היין. השנה הכנס יתקיים במכללת תל- חי, בניהולו המקצועי ובהנחייתו של היינן איתי להט.

כנס היין 2016 יתמקד בנושא “מצוינות ביין”. מטרת הכנס להעלות לדיון נושאים אסטרטגים, המעסיקים את תעשיית היין הישראלית והעולמית, נושאים שיתוו את דרכה של התעשייה בשנים הקרובות, כחלק ממגמה עולמית, של חיפוש ושאיפה ליצירת יינות איכות. בכנס לוקחים חלק אנשי יין מרחבי הארץ והעולם.

בין נושאי הכנס: שונות אקלימית בכרמים בישראל, אנליזות ביין המתבצעות באמצעות אף ולשון אלקטרוניות, עולם היין ברשתות חברתיות, היין הישראלי והשפעתו על תיירות הפנים ועוד.

הכנס  מהווה את יריית הפתיחה לפסטיבל בשביל היין ה-7 בהיבט ההשכלה המקצועית שמתפתחת בהתמדה. מיד בסופ”ש הראשון של הפסטיבל יתקיים יריד היין המסורתי בראש פינה, אליו צפויים להגיע אלפי מבקרים.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ושר הפנים אריה מכלוף דרעי: “ארץ ישראל נשתבחה בפירותיה, ומכללות ויקבי הצפון מובילים את תעשיית היין להישגים בינלאומיים בתחרויות היין. אנו שמחים לפתוח את שערי הגליל והגולן לקהל הרחב ומזמינים את כולם להצפין וליהנות מהשפע והעושר שיש למרחב הגלילי והפורה להציע”.

הכנס ייערך במכללה האקדמית תל-חי ביום שלישי ה-31.05.16, בין השעות 9:30 – 16:30.

פתיחה משכרת ליריד היין בראש פינה

יריד היין המסורתי בראש פינה יפתח את אירועי פסטיבל בשביל היין ה-7 שמתקיים בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, עם 30 יקבים מהגליל, הגולן והעמקים, הרכבים מוסיקליים משובחים, ומפגש אינטימי עם יצרני היין הצפוניים


יריד היין בראש פינה, שהפך למסורת מוצלחת, יתקיים גם השנה תחת כיפת השמיים בגן הברון, במושבה הציורית בהובלת מועצת ראש פינה ויהווה את יריית הפתיחה לפסטיבל בשביל היין.

למעלה מ-30 יקבים צפוניים יציגו את תוצרתם ויערכו טעימות יין לציבור הרחב לצד דוכני אוכל גלילי משובח, בית קפה, הרכבים מוסיקאליים ייחודיים, במת Pop Up שתציג מעת לעת, טעימת יינות נדירים מהארץ, מחו”ל ושפים אורחים, הכל בין מתחמי ישיבה מעוצבים לנוחיות המבקרים.

ערב היריד הראשון (יום ה’) ייפתח במקצב לטיני סוחף, עם הזמר איטלו גונזלס ולהקת סאבור דל באריו, וביום שישי, יארח היריד הרכב ג’אז משובח “דניאל רובין קווינטט”, בשיתוף בית הספר למוסיקה רימון.

במהלך היריד ייהנו המבקרים, ממפגש מרתק עם אנשי היקבים, הייננים והכורמים הצפוניים אשר לכל אחד מהם סיפור אישי או משפחתי ייחודי.

שעות פעילות היריד:

2.6 – יום חמישי, בין השעות 18:00 – 23:00

3.6 – יום שישי, בין השעות 11:00 – 16:00.

הכניסה ליריד – חופשית, כולם מוזמנים!

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?