מעמיקים שורשים

זו השנה השנייה למסורת, בה כל המשפחות החדשות, שקבעו את ביתן בגולן בשנה החולפת, יוצאים יחד לטיול משותף 

עידית בדיחי, רכזת קליטה ואקלום

 ביום שישי שעבר, ביום בהיר להפליא עם ראות מדהימה, התכנסו משפחות נקלטות לטיול נקלטים גולני, באתר המורשת הלאומי “עין קשתות”. טיול זה מתקיים זו שנה השנייה ברציפות והופך למסורת. מטרת טיול הנקלטים הנה לחבר אותם למרחב הגולני, להכיר מקרוב את ההיסטוריה והמורשת הגולנית וגם להכיר את השכנים מיישובי הגולן. לטיול הגיעו מ-14 יישובים בגולן, מקלע אלון שבצפון ועד מבוא חמה שבדרום. כל המשפחות הגיעו לגולן בשנה האחרונה. המשפחות הגיעו לגולן ממש מכל הארץ, חלקן מהמרחב העירוני וחלקן מהמרחב הכפרי, מה שבטוח שכולן בחרו באומץ מהלך שישנה את חייהם. 

כמו ששיתפה עירית, מבני יהודה: “המקום מרהיב והבחירה ביום שישי הייתה מוצלחת ואִפשרה לכולם לקחת פסק זמן מהכול ולרגע להתחבר ולקיים שיחות והיכרות עם כאלו שעשו מהלך דומה לשלנו באמצע החיים”.

הנקלטים השתתפו בחפירות ארכיאולוגיות, בהדרכת רועי עסיס ואורלי רפ, מרשות העתיקות. החיבור לאדמה, לעבר ולשורשים היו מהנים ומעניינים ואפילו נמצא מטבע ביזנטי. בנוסף, הנקלטים נהנו ממשחקים שונים והכירו קצת יותר לעומק את הסיבות שגרמו למשפחות לעשות את השינוי, איך הילדים מתאקלמים, איך הייתה קבלת הפנים ביישוב ומה הם החששות להמשך. 

בסוף הטיול, התכנסנו בבית כנסת העתיק ושם פגשנו חבר מהכפר, המדריך אשר סמיט, שחיבר את הנקלטים להיסטוריה ולקהילה שחייתה פה פעם. קינחנו בטבילת תפוח בדבש ובאיחולי שנה טובה וקליטה ואקלום טובים ונעימים. 

מנהלת אתר מורשת עין קשתות, אבישג מירוני: “אתר המורשת עין קשתות מספר את סיפורו של היישוב היהודי בגולן עוד מהמאה החמישית. האתר המרשים והמיוחד שנמצא כאן בגולן מהווה חיבור עמוק בין הקהילה, ההיסטוריה ושימור המורשת. אני גאה לבשר כי פתחנו במסורת חדשה. קיום הפעילות בעין קשתות עבור נקלטים חדשים בגולן הנו חשוב ומשמעותי. סיפורו של הכפר העתיק מסופר מדי יום לכל המבקרים והוא בעל משמעות גדולה ביותר לכל מי שבוחר לגור בגולן. אני מזמינה את המשפחות החדשות, שנאלצו להיעדר מהמפגש, לבקר אצלנו ולהכיר את שורשי היישוב היהודי בגולן”.

מנהלת אגף הקהילה, רותם קבלו: “אנחנו רואים חשיבות גדולה בחיבור התושבים החדשים לגולן. מאמינים שבניית תחושת השייכות מתקיימת בכמה מעגלים הולכים ומתרחבים ויש לה חשיבות אמתית לאיכות חייהם של הנקלטים החדשים. תקופת ההתאקלמות אינה פשוטה. אני חושבת שמרבית תושבי הגולן עוד זוכרים את החוויות מאותה תקופה ונוצרים אתם כל מחווה שקיבלו מהשכנים בעת הרגישה הזו, אפילו אם זה התרחש לפני 40 שנה”.

לסיכום, היה אירוע משמח ומרגש. תודה לכל המשפחות הנהדרות שהגיעו, תודה לוועדות האקלום ביישובים, שמלוות את המשפחות במהלך שנת האקלום, נותנות מענה לשאלות ומארגנות אירועים קהילתיים סביב הקליטה. תודה אחרונה לצוות אגף הקהילה, שתרם להצלחת הטיול. שנה טובה ומתוקה לכולם. 

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?