כתיבת ספר תורה לזכרו של שלמה יפרח ז”ל, מוותיקי קצרין

בשיתוף פעולה מבורך, חברו חניכי “בני עקיבא” ובני משפחותיהם, ותיקי קצרין ותושביה ועובדי מלון “כינר” למשפחת יפרח, במיזם משותף: כתיבת ספר תורה לזכרו של שלמה יפרח ז”ל

שפרה בירנבוים

חניכי “בני עקיבא” קצרין זכו השנה למבנה מפואר שאין כמותו. אך העיקר עדיין חסר – עדיין מצפים לספר תורה שיאיר את הדרך לחניכים ולעיר קצרין.

שלמה יפרח ז”ל, מוותיקי קצרין, נפטר בסוכות, לאחר מחלה קשה. שלמה ז”ל אהב את הנוער, היה מחובר אליו ואל ספר התורה. משפחתו של שלמה ז”ל, יחד עם חבריו לעבודה במלון “כינר” וחבריו הרבים מתושבי קצרין, חברו לבני עקיבא לכתיבת ספר תורה לזכרו.

על שלמה ז”ל מספרת בלה אשתו: “השבוע חל יום הולדתו הששים, יום הולדת שלא זכה לחגוג איתנו. שלמה היה איש של נתינה ללא גבולות, של אהבה וקירוב של נוער וילדים. בשלושים וחמש השנים ששלמה היה קצרינאי גאה, הוא התחבר לכולם. מהעסק שפתח הוא זכה לתמוך בכל נזקק. תמיד לבו היה פתוח, בנדיבות רבה. הלב הכי גדול שיש היה הלב שלו”.

לקצרין הגיעו הזוג יפרח עם ילדיהם בעקבות הבן הבכור, שהתלהב מקצרין הצעירה, במיוחד מגן המשחקים ברחוב שיזף.

חבריו לעבודה במלון “כינר” זוכרים גם הם את שלמה כעובד, כמקצוען וכידיד אמת. חברו, דוד זפרני, מספר על איש מסור, עובד מופלא. שלמה הצליח בעבודתו כמנהל הרכש של “כינר”. הזיכרון המיוחד שלו היה כלי העבודה הראשי אצלו. הכול היה בראש, ידע כל דבר איפה נמצא וכמה יש ומה חסר. שעות העבודה שלו התחילו עם זריחת השמש והסתיימו רק עם תום המשימות. תמיד הגיע לפני שאר העובדים ותמיד נשאר אחרי כל האחרים. גם כשהיה בטיפולים קשים, נתן מענה מרחוק, המשיך לעבוד גם מבית החולים. למרות כל זה, המשפחה אצל שלמה הייתה במקום הראשון.

כתיבת ספר התורה על ידי משפחת יפרח מאחדת את כל תושבי קצרין, יחד עם עובדי “כינר”, חברים ומוקירי זכרו. היעד – הכנסת ספר תורה לסניף “בני עקיבא” קצרין, בסוכות תשע”ז, בשנה הבאה.

התורמים הראשונים כבר נרתמו ורבים אחרים מחפשים דרך להיות שותפים. כדי להקל על הפונים הרבים, מצורפת רשימה של תושבים שנרתמו למשימה, אליהם אפשר להעביר תרומות ולקבל קבלות המוכרות לצרכי מס לסעיף 46. חשבון בנק בבנק הדואר נפתח גם הוא לצורך הזה.

איתן מור יוסף – 054-6560287 eitan_moryo@walla.com 

דוד זפרני – 050-4421401 zafdavid@gmail.com   

Asi2k5@gmail.com  בלה ואסף יפרח – 054-9500165


אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?