כביש “כרמים” – בדרך להקמה

הסוף לפקקי התנועה בשעות העומס? צעד נוסף נרשם בדרך להקמת כביש גישה חדש לחצור, מכיוון צומת מחניים ועד השכונות החדשות: “יוריד את העומסים ויאפשר יציאה נוספת מהיישוב”. במועצה מבהירים כי הכביש החדש ייטיב גם עם השכונות הוותיקות שכן הגישה אליהן תהיה קלה יותר מהציר המרכזי הקיים

בעלות של כשישה מיליון ש”ח, שאושרו על ידי המועצה, כביש גישה חדש לחצור, מכיוון צומת מחניים ועד השכונות החדשות ביישוב, צפוי להיות מוקם בקרוב. כביש “כרמים” החדש ייצא למכרז ואחרי שיוסדר לו תכנון מפורט – ייבחר הקבלן לביצוע. 

בשנים האחרונות, סובלת חצור הגלילית מעומסי תנועה רבים, בשל צמיחת היישוב, הבנייה המסיבית והביקוש הגבוה, כמו גם קצב הגידול הטבעי ביישוב וקליטת משפחות חדשות. הכביש החדש יפתור את הבעיה ביישוב שמונה כבר 11 אלף תושבים וצפוי להפוך בקרוב לעיר.

יש לציין כי הכביש החדש כבר אושר בוועדה, נרשם בתב”ע ויאפשר כניסה נוספת לחצור משכונת “הכרמים”. כמו כן, תהיה בחצור יציאה נוספת לכיוון אזור התעשייה ומחניים. לכן, חיבור של הכביש מצומת מחניים ועד לכניסה לחצור יאפשר כניסה ויציאה נוספת מהיישוב, יקטין באופן ניכר את העומסים בכבישים ביישוב וישפר את הנגישות לשכונות החדשות.

משרד השיכון, שעבד בשיתוף פעולה ישיר עם מועצת חצור הגלילית, אישר את סלילת הכביש. לאחר ביצוע תכנון מפורט לכביש החדש, לרבות כתבי כמויות, גויס התקציב ובחודשים הקרובים, יצאו בחצור למכרז ביצוע, לפריצת הדרך וסלילת הכביש. 

הכביש החדש ייטיב גם עם השכונות הוותיקות, שכן הגישה אליהן תהיה קלה יותר מהציר המרכזי הקיים, שעבודות חידושו הושלמו לאחרונה והכביש החדש יוריד את העומסים מציר זה. גם השכונות הוותיקות עוברות התחדשות נרחבת במסגרת פרויקט חיזוק מבנים, שכבר מתבצע, לצד קידום התחדשות עירונית – תהליך שיביא לשיקום פיזי של השכונות הוותיקות ומשיכה של זוגות צעירים ומשפחות לעיר ויצירת מתחמי עירוב שימושים, שיעלו את איכות חיי התושבים.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?