ירוק בעיניים

כחלק מהרצון לחלוק נתונים אמיתיים המבוססים מדעית נתחיל השבוע ובשבועות הקרובים סדרת כתבות על תחום האנרגיה הירוקה בגולן, כתבות אלו הן חלק מהקו האחראי והמשתף בתחום האנרגיה הירוקה


איגוד האנרגיה הירוקה בישראל

לכל מדינה בעולם יש את המאפיינים הציוריים שלה; שוויץ ארץ הפרות, בלגיה מדינת השוקולד, מכסיקו והסומבררו שלה והולנד ארץ טחנות הרוח. לצד הצבעונים וכפכפי העץ, טחנות הרוח הן אחד מסימני  ההיכר של המדינה ומנקדות את נופיה ושדותיה לרוחבה ולאורכה. בשנים האחרונות החליפו את הטחנות המסורתיות, שהן חלק מההיסטוריה ההולנדית, תחנות רוח שהיטיבו להשתלב בנוף השלו של המדינה. התחנות או בשמן השני טורבינות רוח, שהפכו להיות פופולריות מאוד, לא רק בהולנד אלא ברחבי העולם כולו, הן לא רק סמל לאומי, אלא חלק ממגמה כלל עולמית של קיימות ואיכות סביבה.

תחום הפקת האנרגיה מטורבינות רוח עבר מהפכה של ממש בשלושים השנה האחרונות בעיקר על רקע הרצון הכלל עולמי להפסיק את הזיהום הסביבתי שמקורו בשימוש דלקים מאובנים (פחם, נפט וגז טבעי) . מדובר בזיהום שהשפעותיו לא שנויות במחלוקת וגרמו למדינות העולם לחשוב על תהליכים אלטרנטיביים שכאמור החלו לפני שלושים שנה ובשנים האחרונות התעצמו על רקע ההבנה שיש לנו רק כדור ארץ אחד וצריך לעצור את הזיהום בו.

הזיהום אגב, הוא אחד המקורות המרכזיים אם לא המרכזי להתחממות הגלובלית שחווה כל אחד ואחד מאיתנו. כיום כבר אין ספק שהמשבר האקלימי שעובר על כדור הארץ יחד עם המסת הקרחונים ועליית פני הים כתוצאה מכך יכולים להימנע, עדיין, אם נתעורר ונבין שמדינת ישראל כמו העולם כולו חייבים לשים את מבטחם באנרגיות מתחדשות.

צריך להבין, הפקה של אנרגיה מתחדשתאנרגיה שמקורה בתהליכים טבעיים מתמשכיםהפכה להיות אחד מאבני היסוד של מהפכת הקיימות, המהפכה הירוקה אם תרצו, של מדינות רבות בעולם וגם של מדינת ישראל בשנים האחרונות.

ייצור חשמל מאנרגית רוח הולך ותופס מקום מרכזי בתמהיל ייצור החשמל העולמי, ומהווה חלק מרכזי במעבר לייצור חשמל נקי במסגרת המאבק בהתחממות הגלובלית. מספר טורבינות הרוח עומד על מאות אלפים ברחבי העולם, והתהליך של מעבר לאנרגיות שמבוססות על רוח דוחף אחריו את העולם כולו. עשרות מיליוני בני אדם חיים בשכנות לחוות רוח במדינות רבות בעול ונהנים מהיתרונות העצומים שמקנות אותן חוות במיוחד עבור האוכלוסייה המקומית, בד בבד תעשיית אנרגית הרוח הפכה למקור צמיחה ושגשוג כלכלי משמעותי במדינות רבות. מדובר בטכנולוגיה מוכרת, בשלה ומוכחת, שהשפעותיה השונות נחקרו באופן אינטנסיבי ורחב היקף.

את תחום אנרגית הרוח מובילות המדינות המתקדמות בעולם, בעלות הסטנדרטים המחמירים ביותר בכל הקשור להגנה על הסביבה ובריאות הציבור. חוות רוח פועלות כיום במרבית מדינות העולם – מאות אלפי טורבינות המייצרות חשמל נקי ללא זיהום אויר וללא פליטות פחמן דו חמצני וגזי חממה נוספים. רובן המכריע של הטורבינות הללו מותקן ביבשה.

ישראל, כמו בתחומים רבים אחרים, הצטרפה למאמץ הכלל עולמי הזה באיחור ניכר. הסיבות לפיגור הזה רבות, אבל במאמץ רב מצליחה מדינת ישראל להתחיל ולגשר על הפערים (אגב, גם יחסית למדינות שכנות), מאמץ שיביא בראש ובראשונה פחות זיהום, אבל יותר מזהתהליך רב מימדי עם השלכות בתחומים רבים, החל משגשוג כלכלי דרך מנוף תיירותי ועד למקור תעסוקתי, דווקא בתקופה זו.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?