הענקת צל”שים למצטייני גדוד “קרן” ויחידת “אגוז”

ביום ראשון השבוע נערך טקס הענקת ציון לשבח לחיילי ולקציני צהל וטקס הענקת תעודות הוקרה ליחידות מצטיינות במערך המילואים. הצלשים הוענקו עי מפקד פיקוד הצפון לקצינים וחיילים מגדוד קרןשל עוצבת גולןומיחידת אגוז של חטיבת גולני


דובר צהל מוסר כי ביום א השבוע (21 בספטמבר 2014), כו באלול תשעד, התקיים טקס הענקת ציון לשבח לקצין ולחייל מגדוד קרןשל עוצבת גולןולקצין ושני לוחמים מיחידת אגוז של חטיבת גולני.

בנוסף התקיים טקס הענקת תעודות הוקרה ליחידות מצטיינות במערך המילואים, עלידי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יאיר גולן, בהיכל התרבות במעלות.

מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יאיר גולן: “עמדו כאן על הבמה מקבלי הצלשים, הם הגיבורים. הערכתי הרבה לכם. מי שחווה חוויות של קרב, מי שמכיר את יובש הפה בעת התקלות, מי שמכיר את האדרנלין המוזרם בדם, את דפיקות הלב המואצות, מבין על מה אני מדבר. לא פשוט הדבר, לא פשוט לשמור על קור הרוח, לא פשוט לעשות את המעשה הנכון. הכבוד והתהילה לגיבורים, הכבוד והתהילה לכם“.

שמות היחידות המצטיינות במערך המילואים

  • אגד לוגיסטי 6036 בעוצבת הגעש

  • גדוד חילרגלים קל 134 בעוצבת הגליל

  • גדוד חילרגלים 5030 בעוצבת המפץ

  • פלוגת הסיור 5351 בעוצבת הבשן

נוסח הצלשים

צלש מפקד פיקוד הצפון מוענק לרבסרן תמיר על שהראה דבקות במשימה, אחריות, דוגמא אישית ומקצועיות. להלן תיאור המעשה:

בליל לבאב תשעג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. מן הפיצוץ נפגע רבסרן תמיר מרסיסים בכתף, בפנים ובעור התוף. למרות הפגיעה, התעשת במהירות והמשיך לפקד על הכוח במשך כל משימת פינוי הנפגעים, שארכה כשלוש שעות וחצי. רבסרן תמיר שמר על קשר עם חולית הפיקוד הקדמית, סירב להתפנות בעצמו לאחור ולקבל טיפול ואף חתר לחזור לאזור האירוע כדי לחלץ ציוד שהושאר בשטח. רבסרן תמיר השרה במעשיו תחושת ביטחון לפקודיו ולמפקדיו, הפגין אומץ לב תחת אש וקור רוח ראויים לציון.

צלש מפקד פיקוד הצפון מוענק לסמלראשון חיים על שהראה דבקות במשימה, אחריות, מקצועיות ורעות. להלן תיאור המעשה:

בליל לבאב תשעג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. לאחר הפיצוץ התעשת סמלראשון חיים במהירות, זיהה חייל שנפצע מרסיסים ברגליו והניח חוסם עורקים בצורה מקצועית. במהלך משימת פינוי הנפגעים, שארכה כשלוש שעות וחצי, המליץ סמלראשון חיים על דרכי פעולה אפשריות והוביל את הכוח לעבר הגדר.

עם ההגעה לגדר, סמלראשון חיים יזם למציאת פתרון להובלת הפצועים, עלה על כלי פינוי והוביל את הפצועים מהגדר היישר לבית החולים בנהריה. סמלראשון חיים הפגין במעשיו יוזמה ותושייה, אחריות אישית, אומץ לב תחת אש, וקור רוח ראויים לציון.

צלש מפקד עוצבת הגעשמוענק לסמלראשון הודאל על שהראה דבקות במשימה, אחריות ורעות. להלן תיאור המעשה:

בליל לבאב תשעג, 6 באוגוסט 2013, ביצעה יחידת אגוז מבצע במרחב חניתה. במהלך המבצע הופעלה נגד הכוח זירת מטענים. מהפיצוץ נפצע סמלראשון הודאל בשתי עיניו וספג רסיסים בפנים ובעור התוף. בעקבות הפגיעה לא היה יכול לפתוח את עיניו או ללכת הליכה עצמאית. למרות זאת, לאורך כל משימת פינוי הנפגעים, סירב סמלראשון הודאל לקבל טיפול ונעזר בלוחם אחר מהצוות כדי להמשיך לתפקד ולהישאר עם שאר חברי הצוות עד לסיום המשימה. סמלראשון הודאל הפגין במעשיו אחריות אישית, אומץ לב תחת אש וקור רוח ראויים לציון.

צלש מפקד אוגדת הגעשמוענק לרבטוראי בהגאת תותרי על שהראה דבקות במשימה, אחריות, מקצועיות ושליחות. להלן תיאור המעשה:

ביום חמישי, יג במרחשוון תשעד, 17 באוקטובר 2013, חדר מחבל על טרקטור עמוס במטען נפץ, למוצב רמהשבו שהה הגדוד. רבטוראי בהגאת נתקל במחבל בזמן שטיפל ברכב ברחבת החימוש. רבטוראי בהגאת זיהה את המצב והתעשת במהירות. יזם, חתר למגע ופעל מעבר למצופה מחייל תוך סיכון אישי הכל כדי למנוע הוצאה לפועל של הפיגוע ואובדן חיים של חבריו ליחידה. רבטוראי בהגאת תותרי הפגין במעשיו אחריות אישית ואומץ לב הראויים לציון.

תעודת הערכה ממפקד הפיקוד מוענקת בזאת לסגן שחר ועקנין. להלן תיאור המעשה:

ביום חמישי, יג במרחשוון תשעד, 17 באוקטובר 2013, חדר מחבל על טרקטור עמוס במטען נפץ, למוצב רמהשבו שהה הגדוד. סגן שחר הבחין בו בזמן שהיה במכולת החימוש. סגן שחר התעשת במהירות ופעל ביעילות ובמקצועיות על מנת להרוג את המחבל. במעשיו מנע הוצאה לפועל של הפיגוע והראה קור רוח, דוגמא אישית וחתירה למגע הראויים לציון.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?