הכירו את הרופא של חיספין

הכירו את ד”ר דוד יריחובר, מנהל מרפאת ה”כללית” בחיספין. “אני אוהב לעבוד כרופא ורואה בתפקיד שליחות אישית ומחייבת”, הוא אומר


את מרפאת ה”כללית” בחיספין, אין אחד באזור שלא מכיר. את המרפאה, מנהל כבר שנים רבות, ד”ר דוד יריחובר, האיש והאגדה והוא נחשב לאחד ממייסדי היישוב ומחלוציו הראשונים.

“37 שנים אני עובד במרפאת חיספין”, מספר ד”ר יריחובר. “אני זוכר שבחיספין היו 18 משפחות. מאז, אני מטפל בדורות של משפחות – סבים, ילדים, נכדים ואפילו נינים. אני מכיר בחיספין את כולם וכולם מכירים אותי”.

את ד”ר יריחובר תראו תמיד עם תיק שחור. בתוך התיק, הוא נושא את כל מה שצריך כדי לרפא את מטופליו. הוא הציל את חייהם של עשרות אנשים והוא האיש שכל תושבי חיספין מכירים ואוהבים.

 ד”ר יריחובר: “המעבר לחיספין הגיע ממניעים ציוניים, שגרמו לי לעזוב את המקום הקודם ולעבור ליישוב שהיה בשלבים הראשונים ממש של הקמתו. אנחנו מאוד שמחים על ההחלטה שעשינו. אנחנו מסתכלים על כל מה שבנינו ומתמלאים בגאווה”

את לימודי הרפואה הוא החל באנגליה, שם למד מספר שנים עד שעלה ארצה והשתלם ברפואת משפחה, במרכז הרפואי “סורוקה”, בבאר שבע. מיד עם סיום לימודיו, עבר ד”ר יריחובר לחיספין והקים שם את ביתו.

“המעבר לחיספין”, הוא משתף, “הגיע ממניעים ציוניים, שגרמו לי לעזוב את המקום הקודם ולעבור לייישוב שהיה בשלבים הראשונים ממש של הקמתו. אנחנו מאוד שמחים על ההחלטה שעשינו. אנחנו מסתכלים על כל מה שבנינו ומתמלאים בגאווה”.

במרפאת חיספין, עובדים תשעה אנשי צוות מהשורה הראשונה ונותנים מענה רפואי מקיף ומקצועי לתושבי המקום. במרפאה מטפלים בכ-3,500 מטופלים מכל האזור. במרפאה ניתנים שירותי רפואת משפחה, רפואת ילדים, רפואת נשים, אורתופד, כירורג שד, שירותי סיעוד, שירותי תזונה ודיאטה, שירות של בודקות טהרה שכולן נשות רפואה, בשיתוף עם כל רבני הגולן, המפנים נשים להתייעצויות, שירותי עבודה סוציאלית ובדיקות וטיפת חלב בזמינות גבוהה.

עם השנים, חיספין גדלה והתפתחה ועמה גם המרפאה.

ד”ר יריחובר: “היום, המרפאה נותנת שירות לכל היישובים בסביבה, שישה ימים בשבוע. במרפאה ניתן לקבל שירותי רפואה ראשונית ומקצועית ואני שמח על כך מאוד. הטיפול במרפאה, כפי שניתן להתרשם, נעשה תמיד באווירה ביתית וחמימה. בתור רופא במרפאה, נתקלתי בהרבה פציעות ומקרים של עזרה ראשונה, שהצלחנו לטפל במקום ולהציל חיים, או לחסוך מהמטופל נסיעה לבית החולים. אני אוהב לעבוד כרופא ורואה בתפקיד שליחות אישית ומחייבת. בשביל המטופלים שלי, אני זמין 24 שעות ביממה”.

 

 

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?