הכאבים בהלם

חדש במרכז הרפואי זיו: טיפול פיזיותרפי מתקדם ויעיל, באמצעות מכשיר גלי הלם חדיש, מהמתקדמים והיעילים ביותר הקיימים כיום


עאיד ימין, פיזיותרפיסט אחראי במכון הפיזיותרפיה, במרכז הרפואי “זיו”, אומר כי שיטת הטיפול באמצעות גלי הלם נחשבת כיום לשיטה הלא-פולשנית הטובה ביותר ומבטלת את הצורך בשימוש בסטרואידים (קורטיזון). במקרים רבים, מבטלת השיטה את הצורך בניתוח. טיפול זה הנו הבטוח והיעיל ביותר לבעיות אורתופדיות נפוצות כגון דורבן בעקב, דורבן בכף הרגל, הסתיידות בכתף ודלקות גידים במרפק (טניס אלבו – Lateral Epicondylitis), הברך, הירך והכתפיים.

ימין: “מטרתם של גלי ההלם היא ליצור תזוזה ושינוי ברקמה הפגועה ובכך להפחית את מידת הכאב שהיא מייצרת. פיזיותרפיה באמצעות  גלי הלם מקצרת באופן משמעותי את זמן ההחלמה והחזרה לפעילות מלאה, אפילו במקרים בהם לא מגיבים לטיפולים אחרים. הטיפול עצמו מורגש, אך אינו מכאיב”.

הטיפול בגלי הלם נעשה באמצעות מכשיר היוצר ויברציות קוֹליות, המופנות באופן ישיר לרקמה שקיים בה נזק, בקצב של 10-20 פעמים בשנייה.

גלי ההלם גורמים לפירוק של הסתיידות (הצטברות סידן) הגידים ובכך מקיימים בעצם תהליך אנטי-דלקתי. נמצא כי הטיפול בגלי הלם הנו יעיל יותר מזריקות מקומיות לשיכוך כאבים, שכן הוא מטפל במקביל הן בכאב והן בגורם הכאב עצמו

המכשיר החדיש נייד והשימוש בו נעשה על ידי המטפל המוסמך באופן ידני ונקודתי, באזור הדורש טיפול בעקבות פגיעה, או בשל תחושת כאב. הוויברציות עוברות דרך העור וחודרות לרקמות שתחתיו. עוצמת הוויברציות ותדירותן נקבעות על ידי המטפל, בהתאם לצורך הטיפולי. הטיפול מתבצע לרוב לאורך מספר פגישות, כאשר העוצמה והתדירות עשויות להשתנות מפגישה לפגישה, על פי מצב המטופל.

גלי ההלם מעוררים את הגוף ואת המערכות הטבעיות שבו להתמודד עם בעיה כלשהי הקיימת ברקמה, באמצעות הגברה של זרימת הדם באזור המטופל. הגברה זו מובילה להאצת קצב חילוף החומרים, עידוד הבנייה של תאים חדשים והעלאת ריכוזים של הורמונים וחומרים אחרים המשפיעים על הריפוי ועל תחושת הכאב.

התהליך מייצר תנועה מתמדת באזור המושקט בדרך כלל מפאת הכאב. גלי ההלם גורמים לפירוק של הסתיידות (הצטברות סידן) הגידים ובכך מקיימים בעצם תהליך אנטי-דלקתי. נמצא כי הטיפול בגלי הלם הנו יעיל יותר מזריקות מקומיות לשיכוך כאבים, שכן הוא מטפל במקביל הן בכאב והן בגורם הכאב עצמו.

בטווח המידי, יוצר הטיפול בגלי הלם אלחוש זמני של האזור המטופל ומוביל לשחרור אנדורפינים – משכך הכאבים הטבעי של הגוף. בטווח הארוך, גלי ההלם מובילים לשינוי במסלול העצבי של הכאב, המועבר דרך מערכת העצבים מהגוף למוח, באופן המפחית את מידת הכאב. מחקרים מראים כי השימוש בגלי הלם בקרב מטופלים מוריד משמעותית את עוצמת הכאב, בהשוואה למטופלים שלא קיבלו טיפול זה, או כאלה שטופלו בתרופות לשיכוך כאבים.

 

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?