הישג ל”נופי גולן” – 82.4% זכאים לבגרות

בשורה משמחת לתיכון “נופי גולן” – נתוני הזכאות לבגרות של תלמידיו הגיעו לאחוזון העליון – 82.4% והרבה מעל הממוצע הארצי שעומד על כ- 46.1 אחוז. נתונים אלה מהווים קפיצה דרמטית בנתוני הזכאות לבגרות – הישג הנובע משנים של עבודה מאומצת והדרגתית


לאחר שהתבשרה מועצה אזורית גולן כי זכתה בפרס החינוך המחוזי, הגיעה בשורה משמחת לא פחות – תיכון נופי גולן עלה על המסלול להצלחה והתבשר כי נתוני הזכאות לבגרות של תלמידיו הם באחוזון העליון – 82.4% והרבה מעל הממוצע הארצי שעומד על כ- 46.1 אחוז. נתונים אלה מלמדים על קפיצה דרמטית משנים קודמות בנתוני הזכאות לבגרות ומדובר בעבודה מאומצת והדרגתית של שנים שהביאה לעליה מדי שנה בזכאים לבגרות.

מנהלת תיכון נופי גולן, עפרה שטיין, התרגשה מהנתונים ואמרה כי ההשקעה בתלמידים הוכיחה את עצמה. “זכאות לבגרות זו תעודת כניסה לסטנדרטים החברתיים במדינת ישראל. ועל כן, הנפנו דגל וקבענו יעד שכל תלמיד יהיה זכאי לתעודת בגרות. הזכאות הזו משפיעה על יכולת ההתקדמות של אדם בחיים, על קבלה ללימודים ולתפקידים בחברה, וכדי להשיג את המטרה יצרנו רוח בית ספרית שמכוונת למטרה זו. יעד זה הפך לחלק מהמודעות של כל ציבור התלמידים והמורים והדהד במסדרונות בית הספר בכל אירוע, בכל טכס, בפתיחת שנה, בסוף שנה, בחלוקת תעודות. כל הזמן אמרנו זו המטרה שלנו ולכאן צריך להגיע. גייסנו מוטיבציה של מורים להצליח, קבענו כי כל אחד יכול והחילונו להאמין בכך”.

בית הספר נקט בפעולות רבות כדי להגיע ליעד ובכללם אקלים של למידה וליווי צמוד של התלמידים. עפרה: “המשמעות היא שלא וויתרנו על אף תלמיד, ראינו כל אחד וליווינו כל אחד בכל מקצוע, במקום בו היה קשה תמכנו, שוחחנו, הזמנו ושיתפנו הורים, חיפשנו ביחד פתרונות, התאמנו פתרונות לקשיים של תלמידים, נתנו סיוע, הפעלנו סמכות ויד מלטפת, הכנו תוכניות אישיות לכל תלמיד, לקבוצות קטנות. מי שנכשל במבחן הכנו אותו למבחן נוסף, היה מעקב צפוף רצוף וצמוד. זו השקעה של שעות מרובות, השקעה אישית עבודת נמלים לעקוב אחר כל תלמיד. לצד זאת האווירה בביה”ס משדרת רצינות, קיימת אווירת לימודים, אין רעש במסדרונות, האווירה מאפשרת למידה ומקפידה על משמעת, הקפדה על נוכחות, הכנסת שיטת המנות, ונותנת משקל רב לנוכחות. בפועל יש נוכחות גדולה יותר של תלמידים בשיעורים ומשמעותית פחות היעדרות מביה”ס. ימי המגמה והפעילות הערכית חברתית מתבצעת אחרי יום הלימודים, אחה”צ ובערבים ובימי שישי. מתקשרים לבוגרים אחרי שסיימו לפני הגיוס ומסייעים להשלמת מבחנים חסרים.

“כדי לעמוד ביעד ובאמת לתת לכל תלמיד את העזרה והתמיכה שהוא זקוק לה, השקענו משאבים גדולים – המועצות התגייסו לתמוך ולסייע ולממן מרתונים לפני בחינות בגרות – ריכוז מאמץ של יומיים שלושה באכסניית נוער מחוץ לגולן, 12 שעות לימוד ביום של תרגול וחזרה, למידה בקבוצות קטנות, למידה אישית פרטנית, שיעורים אישיים של תלמידים על ידי מורים, מתרגלים לסיוע מרכז למידה, מרכז למידה בימי שישי, תגבור לימודי בימי שישי, ריכוז מאמץ להשלמת בגרויות חסרות בחורף, וגם בקיץ. קורסי קיץ הכנה למועד ב’ בקיץ, כל יום שישי בכל השנה פועל מרכז למידה על ידי מורים ותלמידים בוגרים שבו התלמידים מקבלים שיעורי הכנה למבחנים, חזרה על החומר, חיזוק לימודי. ואכן ההשקעה, המסירות של המורים, והשיטות שבהן נקטנו הוכיחו את עצמן וכעת אנחנו מעלים את היעד מעלה ושואפים להצליח אף יותר”.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?