דבר אליי בשירים

הספוקןוורד הפך לתופעה סוחפת בשנים האחרונות. במרכז הקהילתי, התקיימו כמה סדנאות שירה מדוברת ולאחרונה, הבוגרים הראשונים יצאו לטבילת אש מוצלחת בהופעה, כאן בגולן


מאת: תמר ויינברג

בערב אביבי וקפוא במיוחד, יותר ממאה אנשים הגיעו לרחבה של בירה פס, כדי להתרגש ולפרגן וליהנות משירה מדוברת. שמונה עשר אמיצים (ואני ביניהם), בוגרי הסדנה, עלו על הבמה ופתחו את סגור לבם בחן, בכישרון ובהתרגשות. אבל תנו לי לספר לכם איך הכול התחיל.

המרכז הקהילתי, דרךעיינותיהדות ישראלית בגולןומחלקת הצעירים, יזמו מופע ספוקןוורד של בוגרי הסדנאות הקודמות כולל רועי בירן (שעוד נשוב אליו), בנושא חושך ואור. במהירות האור, קניתי כרטיס והצטופפתי בבירה פס עם רבים אחרים וחייכתי והתרגשתי וכמובן שרציתי גם. אז ניגשתי למור וממש התחננתי, שיפתחו עוד סדנה. מור הבטיחה וכמה שבועות מאוחר יותר, יצא פרסום לסדנה.

למפגש הראשון, הגעתי עם מחברת חדשה והמון התרגשות ושמחתי לראות שיש עוד עשרים כמוני. מחולתה ועד מבוא חמה, מתיכוניסטית ועד פנסיונרית, בשלל משקלים, עיסוקים, אורכי שיער וכיסויי ראש. או במילה אחת: מגוון. בשתי מילים: מגוון רחב. מיד התחלנו לכתוב וגם להקריא.

אמנות השירה המדוברת כוללת סגנונות רבים, החל מהשירה המתחרזת, המשך בכתיבה מודרנית שאינה מתחשבת במשקלים וחריזה וכלה בסיפור, או אגדה. למדנו על הסגנונות השונים, התנסינו בהם, בכתיבה על נושא צר, לצד פתיחות לכל מה שמרגש את הלב.

הדגש היה על אותנטיות ונגיעה ברגש. למדנו אחד מהשני וצעדנו לפי אבני הדרך שהניח לפנינו המנחה, רועי בירן. חמישה מפגשים זה מסע קצרצר ממש, כשלוקחים בחשבון שמפגש ראשון הוא היכרות ומפגש אחרון הוא הגשת השיר

הדגש היה על אותנטיות ונגיעה ברגש. למדנו אחד מהשני וצעדנו לפי אבני הדרך שהניח לפנינו המנחה, רועי בירן. חמישה מפגשים זה מסע קצרצר ממש, כשלוקחים בחשבון שמפגש ראשון הוא היכרות ומפגש אחרון הוא הגשת השיר, כמעט שלא נשאר זמן להתקדם.

למרות זאת, הרמה הגבוהה שהופגנה על הבמה, באותו ערב קריר, העידה על איכותם של הכותבים. על איכות התוצרים מעיד הקהל שהתרגש באותו הערב ומזכיר לי זאת מאז, כשאני פוגשת אותם ברחבי הגולן. סיפורים מהעבר, תהיות מההווה, געגועים ופחדים היו שם וגם נגיעה בפוליטיקה ואהבה, הרבה אהבה. בין השירים המדוברים, היו גם שירים ששרים, על ידי צמד המוכשרים, איתי פסטרנק ואלעד אשור.

אני אוהבת את השירה המדוברת כי היא מגיעה בשפה דבורה, במילים של יום יום ועם זאת, מצליחה להיות שירה ולא דיווח סיפורי וכך מצליחה להגיע לסף הרגש, לגעת בשומעים ולהדהד. אהבתי להיכנס בדלת הסתרים אל נפשם של המשתתפים האחרים, להבין כאבים ולהשתתף בהתרגשויות. אהבתי לעמוד על הבמה ולדבר את מה שמציק לי בימים אלה.

תודה לרועי, על ההנחיה, למרכז הקהילתי, על ההפקה ועל ההקשבה לאורך הדרך ולבירה פס, על האכסניה ולכל מי שבא להקשיב. תודה למשתתפים האחרים, גם למי שלא עלה על הבמה. הייתה לי זכות גדולה לכתוב אתכם.

ניפגש בסדנת ההמשך!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?