“בשביל שאתם תשנו טוב, צריך שמישהו לא יישן”

רב”ט אלחנן דימנט, יליד רמת מגשימים, הוא תותחן בגדוד 46 ‘שלח’ של חטיבה השריון 401, המופקדת על הביטחון השוטף באזור רמת הגולן. מה קורה כשהבית בו גדלת הופך פתאום לנקודה ברשת של צירים מבצעיים באימון חטיבתי שמתקיים באזור?


אלחנן. “בתור תושב רמת הגולן, אני מתגורר באזור בשקט ובשלווה. אפילו כשהעימותים בסוריה זלגו לכיוון הארץ, לא התרגשנו מזה. עכשיו כשאני במרכז העשייה הצבאית באזור, אני יודע שעל כל אירוע קטן, ישנם כוחות שקופצים ומתפעלים את האירוע בצורה המיטבית”.

בשבועות האחרונים, עוברת חטיבה השריון 401, שהייתה אמונה בתקופה האחרונה על הביטחון השוטף באזור רמת הגולן לאימון חטיבתי שמתקיים גם הוא באזורנו. תפסנו את אחד החיילים ששומר עלינו, ומסתבר, שגם על הבית של עצמו.

רב”ט אלחנן דימנט, תותחן בגדוד 46 ‘שלח’ של החטיבה, נולד ברמת מגשימים והתחנך בחיספין הסמוכה. אל חטיבת השריון הגיע אלחנן כשהוא עם ראש מורם ומוטיבציה מתפרצת, “משך אותי הכוח והעוצמה שיש רק בחיל הזה” מספר החייל. “יש לי שני אחים נוספים ששירתו גם הם בשריון,” הוא מוסיף בגאווה.

“במשך חצי השנה האחרונה, פעלנו בקו של רמת הגולן,” מספר דימנט. “אני מתגורר פה כבר 21 שנים, אבל מעולם לא הסתכלתי על הגולן בצורה הזו. פתאום מתחילים לדבר על צמתים שאני מכיר מהילדות כעל צירים מבצעיים ואיזה איומים יש עליהם ומה עלינו לעשות על מנת לאבטח אותם בצורה הטובה ביותר,” ממשיך אלחנן. “בתור תושב רמת הגולן, אני מתגורר באזור בשקט ובשלווה. אפילו כשהעימותים בסוריה זלגו לכיוון הארץ, לא התרגשנו מזה. היום אני מבין, שבשביל לשמור על האזור נינוח כמו שהוא, הצבא עושה עבודה מאוד משמעותית. עכשיו כשאני מחובר לזה, ונמצא במרכז העשייה הצבאית באזור, אני יודע שעל כל אירוע קטן ככל שיהיה, ישנם כוחות שקופצים ומתפעלים את האירוע בצורה המיטבית” הוא מדגיש. “בשביל שאתם תשנו טוב, צריך שמישהו לא יישן” מסכם.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?