בקצרין נלחמים בקורונה

בשבועיים האחרונים, עלה מספר חולי הקורונה בקצרין מ-12 ל-30.  המועצה המקומית קצרין, בשתפ הדוק עם פיקוד העורף ובאמצעות המתנדבים, נאבקת בנגיף


בחודש האחרון, קצרין נמצאת במגמת עלייה במניין חולי הקורונה. בשבועיים האחרונים, קפצנו מ-12 חולים פעילים ל-30, נכון ליום רביעי, 14.10.2020. המועצה המקומית קצרין הכשירה שמונה מתשאלים, שאמונים על בדיקת המסלולים של החולים. בשבוע שעבר, לאחר עבודה מאומצת של המועצה עם היקלר של פיקוד העורף, נפתח מתחם בדיקות קורונה בקצרין. במקביל, גויס צוות הסברה באמצעות ובהובלת פיקוד העורף ומתנדבים מהיישוב.

על מנת לבלום את התפשטות הנגיף, ולעצור את ההדבקה, פועלת המועצה בכמה מישורים:

המועצה פועלת ללא הפסקה על מנת להגביר את הנגישות של בדיקות הקורונה לתושבי היישוב. בשבוע שעבר, נפתחה עמדת דרייבאין למשך יומיים. בזכות שיתוף הפעולה של עובדי הרשות, מדא ופיקוד העורף, העמדה עבדה בהצלחה מרובה וכעת, נבדקת אפשרות לתיאום עמדה נוספת. למתחם, הגיעו ביומיים 380 נבדקים, כ-250 מתוכם תושבי קצרין. השאר הם תושבי הגולן והסביבה. כתוצאה מבדיקות המתחם, התגלו שבעה חולים חדשים ביישובגילוי שסייע לקטיעת שרשרת ההדבקה.

המועצה הכשירה צוות מתחקרים, שפועלים יום וליל בתחקור החולים המאומתים, במהלך החודשיים האחרונים. כמו כן, מאז פרוץ הגל הראשון, נמצאת המועצה בקשר עם החולים והמבודדים.

בחודשים האחרונים, הקימה המועצה צוות מתחקרים שהוסמך על ידי משרד הבריאות ופיקוד העורף בתשאול כל אחד מהחולים, התחקות אחר מקור ההדבקה ופיענוח מסלול החשיפה שלו. כל המסלולים מפורסמים, לפי תאריכים ובצורה מסודרת, מדי יום

בחודשים האחרונים, הקימה המועצה צוות מתחקרים שהוסמך על ידי משרד הבריאות ופיקוד העורף בתשאול כל אחד מהחולים, התחקות אחר מקור ההדבקה ופיענוח מסלול החשיפה שלו. כל המסלולים מפורסמים, לפי תאריכים ובצורה מסודרת, מדי יום, באתר המועצה, בדף הפייסבוק של המועצה, בטלגרם המועצה, במייל הקהילתי ובקבוצות הוואטסאפ השונות. מוקד המועצה פועל 24/7 ונותן מענה בשפות השונות למבודדים ולחולים. דרך המוקד, יוצאות פניות לרכז המתנדבים ומשם, למתנדבים הנפלאים שלנו.

מעבר למתן שירותים דיגיטאלייםתחום שהחל כבר בגל הראשון וקיבל חיזוק במהלך הגל השני. בחודש האחרון, אתר הוועדה לתכנון ובנייה עבר שיפוץ ומתיחת פנים והוא נגיש לחלוטין לציבור הרחב. נמצאות בו אפשרויות להגשות מקוונות במגוון תחומי ההנדסה השונים.

חיזוק והידוק הקשרים מול משרד הבריאות, משטרת קצרין ופיקוד העורףשילוב פיקוד העורף בכל החלטות המועצה. היקלר של פיקוד העורף (יחידת קישור לרשות), בפיקודו של רסן רם אוזן, תושב היישוב הפך לחלק בלתי נפרד מהרשות ומהווה נדבך חיוני בדרכי הפעולה. יצירת בסיס וקשר יוםיומי מול נציגי משרד הבריאות בנפה הצפונית ובמשרדי הממשלה עצמם.

ארגוןמעוזשל משרד הפנים נרתם לליווי, הדרכה ובניית תרחישים אפשריים, דרך קבוצות למידה, לבלימת התחלואה וחזרה מהירה לאחר תקופה מאתגרת זו.

הלב הפועם של המאבק

הקמת מערך מתנדבים, תושבי היישוב, שעוזרים בהסברה, חלוקת מזון, קניית מצרכים ותרופות. המתנדבים המהווים חלק בלתי נפרד מהצלחת היישוב במלחמה היוםיומית להכחדת הנגיף. מוביל אותה רכז המתנדבים במתנס קצרין, חיים אלטיט, שעושה עבודה יוצאת דופן וראויה לשבח בגיוס מאות מתנדבים, המהווים את הלב הפועם של המאבק בקורונה. המתנדבים מחלקים מזון, תרופות, מבצעים שליחויות ואף משמשים כאוזן קשבת לאוכלוסיות בסיכון. בנוסף, בתקופה האחרונה, מתנדבים רבים מצטרפים לצוותי ההסברה של פיקוד העורף ואף מובילים אותם ובכך עוזרים למיגור התקהלויות ושמירה על הנהלים.

קבלת תקציבבני חיילמפיקוד העורףהתקציב מיועד לתמיכה במשפחות החולות, לאכיפה של ההנחיות ולתגבור ההסברה ביישוב. בקצרין, יש לא מעט בתי אב שנמצאים בהם יותר מחולה אחד ולעתים, אף ארבעה חולים באותו בית. בניגוד ליישובים אחרים, שקיבלו את התקציב, קצרין אינה מוגדרת כיישוב אדום, אלא כתום.

אנו מייחלים כי תקופה זאת תעבור ותחלוף ואנו נישאר קהילה אכפתית ומעורבת, כי זה החוסן שלנו. הערבות ההדדית והאחריות החברתית הם אלה שיחזירו אותנו להיות יישוב ירוק. אנא, שמרו על ההנחיות. הקפידו על עטיית מסכה במרחב הציבורי, שמירת מרחק והקפדה על היגיינה. הימנעו מהתקהלויות ושהייה ממושכת במקומות סגורים. “זה הכי בטוחמרחב פתוח“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?