בין שגרה לחירום חיבור למערכת מיסרונים

אירועי השבת שעברה עברו על קצרין בשלום. זו ההזדמנות המתאימה לרענן לרענן את הוראות פיקוד העורף, במקרה של אזעקה: יש להיכנס למרחב המוגן, בתוך 15 שניות


קרן ביתאן, דוברת קצרין

בשבת שעברה, בשעה 5:45 לפנות בוקר, נשמעה אזעקה ברחבי העיר קצרין. שתיים נוספות נשמעו כשעתיים אחריה. לא זוהו נפילות קרובות לשטח היישוב. עם הישמע האזעקה הראשונה, התכנסו כל בעלי התפקידים בחירום להערכת מצב ראשונית. בהתאם להוראת גורמי הביטחון, הוחלט על חזרה מלאה לשגרה, תוך שמירה על ערנות.

קב”ט המועצה, אבי לוגאסי: “חשוב לציין, שבאירוע מהסוג שהיה לנו בשבת, כלומר בהפתעה מוחלטת וללא התראה, הפעולה צריכה להיות מידית ואוטומטית והיא תפיסת מחסה במקום המוגן ביותר”.

בעקבות אירועי השבת האחרונה, אנחנו מבקשים לרענן את הוראות פיקוד העורף, במקרה של אזעקה: בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן, במסגרת פרק הזמן העומד על 15 שניות, לפי ההנחיות הבאות “הכי מוגן שיש”:

השוהים במבנה – יש להיכנס לממ”ד, ממ”ק, מקלט, או חדר פנימי מוגן, בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולסגור דלתות וחלונות.

דיירי הקומה העליונה, המתגוררים בבניין מעל שלוש קומות, במבנה ללא ממ”ד, ממ”ק, או מקלט פנימי – ירדו שתי קומות.

דיירי הקומה העליונה, המתגוררים בבניין בן שלוש קומות, במבנה ללא ממ”ד, ממ”ק, או מקלט פנימי, ירדו קומה אחת. נא לא להימצא ברחבה של כניסת הבניינים, מכוון שקיים סיכון לרסיסים והדף, כתוצאה מנפילת טילים בסמוך לבניינים.

השוהים בחוץ – בשטח בנוי, ייכנסו למבנה, או למחסה קרוב.  בשטח פתוח, יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

הנוסעים ברכב – יעצרו בצד הדרך, יצאו מהרכב וייכנסו למבנה, או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה, או למחסה – יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

אם לא ניתנה הנחייה אחרת – לאחר 10 דקות ניתן לצאת מהמיגון.

ראש המועצה, דימי אפרצב: “אחרי שבת קצת מתוחה, אני שמח להגיד שחזרנו לשגרה מלאה. אני רוצה להודות לכל בעלי התפקידים על עבודתם ולתושבים הנפלאים שנהגו באחריות, הקשיבו להוראות כוחות הביטחון וגילו שכנות טובה וערבות הדדית”

חיבור למערכת המסרונים (SMS)

בקצרין, ישנם כמה סוגים של מרחבים מוגנים, מקלטים פרטיים, ממ”דים, מקלטים משותפים בבניין ומקלט ציבורי. ביום שבת האחרון, לא ניתנה הוראה מגורמי הביטחון לפתיחת מקלטים. למרות זאת, בהוראת ראש המועצה, הוחלט על פתיחת המקלטים הציבוריים, על מנת שנוכל לבדוק את מצבם, כשירותם וכדי להרגיע את הציבור. פתיחה ושהייה ממושכת במקלטים נעשית בהוראת כוחות הביטחון ופיקוד העורף. אחריות המועצה הנה על המקלטים הציבוריים. מקלטים בבניינים משותפים הנם באחריות הדיירים. תושב אשר אינו יודע לאיזה מקלט הוא מתפנה בעת הצורך, מוזמן לפנות לקב”ט המועצה.

בימים אלה, אנו עושים בדיקה נוספת על מנת לתקן ולסדר את מה שלא עבד כראוי. לכן, אנחנו פונים גם כאן לכל תושב אשר לא מחובר למערכת המסרונים (SMS) היישובית ומעוניין בכך יפעל באופן הבא:

  1. 1. הודעות פרטיות בדף הפייסבוק של המועצה
  2. 2. מיילים ללשכה lishka@qatzrin.muni.il או לדובר dover@qatzrin.muni.il
  3. 3. בטלפונים: 046969610, או 046969620
  4. 4. מוקד 106

יש לתת את הפרטים הבאים: שם, שם משפחה, רובע מגורים וטלפון נייד.

לפני מספר חודשים, הוקם במועצה מרכז חוסן, בשיתוף ובמימון משרד הרווחה והשירותים החברתיים. מרכז החוסן כולל הקמת צוות מתנדבי צח”ש (צוות חוסן שכונתי) ופיתוח כלים ומענים לאוכלוסייה, להתמודדות במצבי דחק וחירום.

חזקים מתמיד

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: “אחרי שבת קצת מתוחה, אני שמח להגיד שחזרנו לשגרה מלאה. אני רוצה להודות לכל בעלי התפקידים על עבודתם ולתושבים הנפלאים שנהגו באחריות, הקשיבו להוראות כוחות הביטחון וגילו שכנות טובה וערבות הדדית אחד כלפי השני, חשוב לשמור על עורף חזק ותחושת ביטחון”.

סגן היקל”ר, רם אוזן: “כתושב קצרין וכסגן מפקד היקל”ר (יחידת הקישור בין פיקוד העורף לראש העיר ורשותו) הנני גאה על כך שבמבחן האמת, צוות החירום של העיר פעל בצורה מצוינת. כל בעלי התפקידים התייצבו במועצה בהישמע האזעקה, פעלו במידי לביטחון התושבים ובהכנה לאירועים עתידיים, תוך שמירה על קור רוח והפגנת מקצועיות. פיקוד העורף והעיר קצרין חזקים מתמיד. גאה להיות תושב בעיר המדהימה הזו”.

קרן אהרן ביתאן,

דוברת המועצה המקומית

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?