ב”דרכי נעם” מציירים משלים – תערוכה בספרייה

במהלך החודש האחרון למדו בנות כיתה ד’ ב”דרכי נעם” את נושא המשל בשיתוף עם הספרייה, והתוצאה פשוט מרשימה: תערוכה בשם “מציירים משלים” המוצגת בימים אלה בספרייה, ובה יצירות שהכינו התלמידות בצביעה, ציור, הדבקה, פסיפס, ועוד


מרב שרעבי, מורה בבית הספר “דרכי נעם”, יוצאת מגבולות הכיתה. פעם בחודש לערך, מגיעה כיתה ד’ בנות עם המורה לספרייה, שם בשיתוף פעולה מפרה, משכיל ומהנה, מעשירים את נושאי הלימוד בצורות חווייתיות שונות. במהלך החודש האחרון למדו בכיתה את נושא המשל. המיקוד בספרייה היה בנושא – סיפור בציור.

שני מפגשים מהנים בספרייה ועבודה מרובה בכיתה הולידו תערוכה – מציירים משלים. הבנות למדו כיצד לספר סיפור בעזרת ציור, והתנסו בתכנון עיצוב הציור כך שיהא מעט המכיל את המרובה. אל המלאכה גויסה גם המורה לאמנות בבית הספר – מיכל וייצמן, והבנות התנסו במהלך העבודה בחומרים שונים.

השבוע ביום ראשון (30.3 כ”ח אדר ב’) נערכה פתיחה חגיגית של התערוכה בנוכחות תלמידות הכיתה – האומניות, המורה מרב שרעבי – מובילת הרעיון, צוות הספרייה – מלווי התהליך, מנהל בית הספר “דרכי נעם” גיל קליינשפיז – התומך מרחוק, וההורים הגאים. התערוכה תוצג בכניסה לספרייה במשך מספר שבועות.

נטלי קובל מנהלת הספרייה ציינה לאחר התערוכה את שיתוף הפעולה הפורה והמוצלח מאוד עם המורה מרב, שיתוף פעולה שנמשך לאורך שנת הלימודים לגבי נושאים שונים. “שיתוף פעולה בין בתי הספר לספרייה הציבורית חשוב מאוד והיינו רוצים להרחיב אותו כמה שאפשר. המשל הוא נושא לא פשוט ללמידה וכשצפיתי בבנות המגיעות לספרייה ראיתי כמה מוצלח היה הלימוד ועד כמה הפנימו הבנות את הנושא. זה ניכר בהחלט גם בתערוכה. התערוכה מיוחדת מאוד גם מבחינת דרכי היצירה המגוונות המופיעות בה – צביעה, ציור, הדבקה, שימוש באבני פסיפס, נוצות וכו’. משחק בין הדו מימדי לתלת מימדי. התוצאה פשוט מרשימה.”

מרב שרעבי המורה מסכמת בחיוך מסופק את התהליך: “זה היה ממש מסע, מסע גילוי של הבנות, הן גילו בו את היכולות האומנותיות והקוגניטיביות שלהן ושל חברותיהן. דרך העבודה הבנות נתנו דרור ליכולות אלה. תערוכה זו מסכמת תחומי דעת שונים ורבים שנלמדו במהלך השנה – שפה, מחשבים, כישורי חיים והנושא השנתי ‘האחר הוא אני’. העבודה על התערוכה אפשרה לבנות לכבד ולהעריך את השונה ולגלות את הכוחות והכשרונות שיש בהן ובחברותיהן. מרב בחרה בשני ציטוטים מפי אנשים שונים מרחק רב זה מזה, ללוות את התערוכה – ‘האושר היחיד ניתן לנו במפעלי היצירה’ – פרידריך ניטשה, וציטוט מקֹהלת, ספר המשלים היהודי – ‘כי יש אדם שעמלו בחכמה ובדעת ובכשרון’.

ההורים הגאים נהנו מאוד בפתיחת התערוכה, נדהמו מהכישרון הרב שגילו הבנות ובירכו והודו למורה על דרכי הפעולה המעשירות והמצמיחות שלה.”

תמי עטיה, ספרנית הילדים והנוער שעבדה עם הבנות לאורך השנה וליוותה את התהליך, הודתה למרב ולבנות על שיתוף פעולה מהנה ומפרה. היא בירכה את הבנות שיצרו תערוכה ברמה גבוהה כל כך הן מבחינה אומנותית והן מבחינת הבנת המשלים. “נשמח מאוד לשיתופי פעולה רבים ככל האפשר מצד מורות וגננות נוספות מקצרין. הספרייה היא משאב מיוחד המעשיר מאוד את הלמידה של הילדים בקצרין ונשמח לכל עבודה משותפת כזו שתרחיב, תגוון ותעמיק את הלמידה של ילדי קצרין.”

התערוכה מוצגת בכניסה לספרייה במשך השבועות הקרובים, נשמח לראות מבקרים רבים ככל האפשר המוזמנים לכתוב את התרשמותם בספר האורחים.

נטלי קובל תמי עטיה וצוות הספריה.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?