אשכול “אביטל” המתחדש

אשכול "אביטל" המתחדש

אשכול “אביטל” החליט להפוך את התמונה, לשים את התושב במרכז ולהנגיש לו את כל השירותים בשפה אחידה. המנהל החדש הוא אסף שגב, ממרום גולן


בתחילת החודש, נכנס אסף שגב, נשוי ואב לשלושה, תושב מרום גולן, כמנהל באשכול “אביטל”, של המרכז הקהילתי גולן. אסף, שהגיע לצפון לפני מספר שנים, עבד קודם בחברות המובילות בארץ ובחר להחליף את פיח העיר באוויר הצלול של הגולן ולעשות שינוי משמעותי בנוף הגולני, בכלל ובצפון הגולן, בפרט. תפסנו אותו לשיחה על כוס קפה ושמענו על התכניות לעתיד.

אסף: “לראייתי, המרכז הקהילתי הוא מקום להעצמת הקהילה הצפון-גולנית דרך החוגים, הספרייה ופנאי המבוגרים. זהו מקום ליצירת ופיתוח הזהות והשייכות של התושב, היישוב והקהילה בכלל. המרכז הקהילתי לא רואה את עצמו בית לקהילה הצפון-גולנית בלבד, אלא בית לכל הקהילה, גם מהגליל העליון וגם מדרום ומרכז הגולן”.

האשכול עצמו שינה תפיסה והופך עצמו למקום רלוונטי יותר עבור התושב. השיטה שבה המדינה עובדת היא שיטה שבה הצרכים של האזרח נמצאים במקומות שונים, מפוזרים ביניהם ומדברים ב”שפות” שונות ועל האזרח להתאים את עצמו לכל שירות שניתן. אשכול “אביטל” החליט להפוך את התמונה, לשים את התושב במרכז ולהנגיש לו את כל השירותים בשפה אחידה, שמתכתבת עם ערכים של שייכות, תחושת משמעותיות בקהילה, מחויבות ופיתוח אישי.

אסף מוסיף: “האשכול לא עובד בוואקום, הוא מחובר לבית הספר ‘אביטל’, שמהווה מרכז משמעותי לקהילות השונות ביישובים השונים ולבעלי התפקידים הפועלים באזור – מובילי חינוך, מובילי תרבות, מנהלי קהילות וכדומה. בימים אלו, אנחנו עובדים יחד עם בית הספר ‘אביטל’ ליישום תורת הרצף החינוכי, שמדברת על היזון חוזר בין הילד והוריו למערכות החינוך השונות ולהחילה על הקהילה כולה. המרכז הקהילתי באשכול ‘אביטל’ עשה שינוי אירגוני וכינס את הספרייה, שפעלה כגוף עצמאי, בתוך המתחם כחלק מהאשכול. מעתה, הספרייה תהיה גם מרכז תרבות אזורי”.

אסף שיתף אותנו קצת במטרות שהאשכול סימן: “צוות האשכול המתחדש – מנהלת הספרייה, גלית קוסקבסקי, מנהלת המשרד, מזל פריג’, רכזי התחומים השונים והספרנים – שמנו לנו מטרות שבכוונתנו לממש כבר מעכשיו באשכול: לייצר רלוונטיות של תכנים לפלחי האוכלוסייה השונים בצפון הגולן. להיות מקום בו הקהילה מתכנסת כדי להתפתח, או לפתח עצמה, כלומר דיונים, השתלמויות וכדומה. להיות מקפצה ורוח גבית עבור מחלקת הילדים והנוער ומחלקת החינוך של המועצה. להיות מקום שמנגיש שירותים לאזרח. לדוגמה, מתן שירותיי גישור, דבר שכיום איננו מוטמע בקהילה ומעכשיו, תהיה את האפשרות לקבלו”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?