אמבריוסקופ חדש ב”פדה-פוריה”

ביחידה להפריה חוץ-גופית, במרכז הרפואי “פדה-פוריה”, החלו לעבוד עם מכשיר ה-Time lapse , טכנולוגיה חדשה שמאפשרת לקבל מדע שוטף ורצוף על התפתחות העוברים לאחר ההפריה


ביחידת ה-IVF, שבאגף לאם ולילוד, במרכז הרפואי “פדה-פוריה”, רכשו לאחרונה מכשיר חדשני ויקר האמבריוסקופ – Time lapse. מדובר בטכנולוגיה חדשה, בה עושים שימוש במעבדה, אשר מאפשרת לצלם את התפתחות העוברים בצורה רציפה, כך שלאמבריולוג מתקבלת אינפורמציה רציפה ושוטפת על התפתחות העוברים לאחר פעולת ההפריה.

מנהל היחידה להפריה חוץ-גופית, פרופ’ ג’וני יונס, מסביר, “בעבר, פעם או פעמיים ביום, האמבריולוג היה מוציא את העוברים מהאינקובטור, מניח אותם תחת מיקרוסקופ, בודק ומחזיר לאינקובטור. המשמעות היא שלא הייתה תמונה רציפה, כמו כן, יש סיכון לעובר כשמוציאים אותו מהאינקובטור – הטמפרטורה והתנאים הסביבתיים משתנים. הטכנולוגיה החדשה הרבה יותר טובה לעובר והיתרון הגדול – כשיש יותר מידע והוא רציף, יש לנו אפשרות לעשות בחירה נכונה יותר של העובר עם הסיכויים הכי טובים לשרוד. אנו מעריכים  שהתוצאות יבואו לידי ביטוי בעלייה בשיעור ההריונות שנשיג”.

פרופ’ יונס מציין עוד שהמכשיר החדש ישמש גם כלי להוראה והדרכה של סטודנטים ורופאים וגם כלי מחקרי: “באמצעות התיעוד הממושך והרצוף, נוכל לפתח פרמטרים חדשים, שבעזרתם ניתן יהיה לחזות מי העובר שיתפתח להיריון”.

מנהלת מעבדת הIVF, אורית רדין: “זו הטכנולוגיה הכי חדשה ומתקדמת. אני ממש רואה את הביצית אחרי הזרקת הזרע ואת התפתחות ההפריה והעובר. המכשיר החדש הוא למעשה אינקובטור חכם, עם ציוד אופטי מתקדם, שנותן לנו תיעוד רצוף של הביצית למשך שישה ימים. זה כמו רחם מבוקר, זה פשוט עולם מופלא!”.

מנהל האגף לאם ולילוד, פרופ’ משה בן-עמי, מציין כי “המכשיר החדשני משדרג את יחידת
ה-IVF לרמה של היחידות המובילות בארץ  וזאת, כמובן, בשילוב עם צוות מקצועי מהשורה הראשונה הכולל שלושה  פרופסורים, אמבריולוגים מנוסים ואחיות מקצועיות ומסורות”.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?