אין דבר העומד בפני הרצון

בגיל 41, אחרי 13 שנים בתחום, החליט סאהר חמיד, אב לשלושה מפקיעין, להירשם ללימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, במכללה האקדמית צפת


בתמונה: מימיןדורית פרטובי, שי סרוגו, שלומי בן נון, יעל ברלב וענקלה רימר מעניקים את המלגה לסאהר חמיד. צילום: המכללה האקדמית צפת

בתחילת השבוע, התקיים טקס הענקת מלגות לסטודנטים דרוזים, מטעם עמותתגלילה“, בשיתוף קרןסם רוטברג“. את המלגות העניקו נציג הקרן, יענקלה רימר, מנכלית עמותתגלילה“, יעל ברלב, מנכל המכללה, שלומי בן נון, ראש המִנהל האקדמי, שי סרוגו ודיקנית הסטודנטים, דורית פרטובי.

בין הסטודנטים שזכו למלגה, היה גם סאהר חמיד, בן 41 מפקיעין, אב לשלושה ילדים, שהחליט להירשם לתואר בעבודה סוציאלית כדי להתקדם.

אני עובד בתחום כבר 13 שנה, אבל אין לי את התואר שיעזור לי להתקדם. זו הסיבה שהתחלתי ללמוד. אני רוצה להתקדם ולהתפתח בעבודה ומצד שני, לתת שירות טוב יותר לאוכלוסיית הקשישים אתה אני עובד“, סיפר.

חמיד נרשם ללימודים בחוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת, למרות שהוא עובד במשרה מלאה ואב לשלושה ילדים קטנים, דבר לא פשוט כלל.

יש לי תמיכה מלאה מהמשפחה, אשתי כמובן וההורים שלי, שעוזרים עם הילדים. זה לא פשוט, אבל עומדים בזה ואני אפילו מוצא זמן להתנדב בסופי שבוע כחובש בעמותתמלח‘, שירותי רפואת חירום בפקיעין ולפעמים, יש לי זמן לישון“.

עבודה סוציאלית זה מה שאני אוהב לעשות, כי זה לעזור לאנשים. אני בתחום כבר הרבה שנים והתחברתי במיוחד לעבוד עם קשישים ואוכלוסיות במצוקה, זה קרוב ללבי. הלכתי ללמוד גם כדי להעניק ערכים לילדים שלי

לדבריו, הוא שואף להיות עובד סוציאלי ולהתקדם בעבודה באמצעות התואר הראשון, אבל לא רק: “עבודה סוציאלית זה מה שאני אוהב לעשות, כי זה לעזור לאנשים. אני בתחום כבר הרבה שנים והתחברתי במיוחד לעבוד עם קשישים ואוכלוסיות במצוקה, זה קרוב ללבי. הלכתי ללמוד גם כדי להעניק ערכים לילדים שלי. כששאלה אותי המנחה למה אני רוצה להיות עובד סוציאלי, אמרתי לה שבין היתר, גם כדי בשביל להיות אבא יותר טוב“.

כוחנו באחדותנו

נציג קרןסם רוטברג“, יענקלה רימר, נאם בפני הסטודנטים וסיפר על פעילות הקרן, שבונה, בין השאר, משחקיות בכפרים דרוזים. “החלק החשוב הוא להעניק אפשרות לסטודנטים הדרוזים להתקדם בלימודים ולהתפתח“, אמר רימר.

מנכלית עמותתגלילה“, יעל ברלב אמרה: “היכולת של המכללה להעמיד מוסד אקדמי לטובת סטודנטים, היא ערך גדול, דווקא בימים כאלה, כוחנו באחדותנו ולא משנה מאיזה רקע באנו. החיים במדינה מאחדים אותנו ולא משנה מאיפה באנו“.

מנכל המכללה, שלומי בן נון: “בין החברה הדרוזית לחברה הישראלית קיים קשר הדוק ולכן ביקשנו להעצים את הסטודנטים הדרוזים במכללה האקדמית צפת. בפעם הראשונה שנפגשתי עם עמותתגלילה‘, הם מיד נרתמו לרעיון והשארהיסטוריה. אנו רוצים שמי שיסיים את התכנית, יהיה השופר של המכללה והמדינה“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?