אחריות גדולה

“אחריות גדולה מוטלת על כתפינו”, אמר ראש המועצה האזורית גולן הנבחר, אורי קלנר, בטקס החגיגי שנערך עם כניסתו הרשמית לתפקיד וגם: ישיבת ראשונה של מליאת המועצה, “יום מעשים טובים”, כנס חקלאות אגריוולטאי, שיפור החלטת הממשלה 864 ופורים – ברגשות מעורבים

השבוע, ביום שלישי, התקיים טקס חילופי הנהגה במועצה האזורית גולן. ראש המועצה הנבחר, אורי קלנר, נכנס לתפקידו באופן רשמי בטקס מרגש, בו השתתפו עובדי המועצה וראש המועצה היוצא, חיים רוקח, אשר מסר לאורי את מפתחות הגולן ואיחל לו הצלחה בתפקידו. בטקס נכחו מנהלי מוסדות חינוך, יושבי ראש יישובים, מנהלי קהילות ורבש”צים. ראש המועצה הנבחר הדגיש את מקומם של מנהלי בתי הספר ואנשי החינוך בגולן כמעצבי עתיד הגולן.

במהלך הטקס, נשא אורי דברים: “אחריות גדולה מוטלת על כתפינו – לאחד את הקהילות, להכין את החוסן והיכולת לעמוד באתגרי התקופה, לתת ערך לעשייה ההתיישבותית, לשמור על חבל הארץ המיוחד שלנו מפני אינטרסים זרים ולשמור על הטבע הייחודי שלנו לדורות הבאים אחרינו. תושבי המועצה סומכים עלינו כי נפעל למענם באופן בו כלל התושבים באים לידי ביטוי. נפעל יחד בראייה רחבה אזורית, ניקח אחריות על חיינו במרחב ההתיישבותי יוצא הדופן באיכותו, בו אנו חיים בדגש על מנהיגות חינוכית, המובילה את דור העתיד בגולן.

“אנו מובילים יחד חמש תכניות עבודה אסטרטגיות בתחומי הביטחון, הקהילה, החינוך, הכלכלה והתשתיות ונניע יחד את התהליכים שיצמיחו מנועים כלכליים עבור המועצה.

אני מאמין בעובדי המועצה שהנם מסורים ורציניים ויחד נבנה את גאוות היחידה. נשאף ונפעל למועצה מצוינת. מבקש מכם להיות שותפים, לפעול, ליזום ולהיות יצירתיים ומנגד, אנו נבצע את משימותינו, ניתן את הגיבוי, נדאג לתקציבים, ניצור מערכת שקופה המקבלת החלטות תוך סדר וארגון.

“מאחל לנו כי נפעל יחד מתוך אמונה עמוקה בעם שלנו, בערכים למענם שבנו לגולן, ביכולת שלנו להשפיע ולעשות ולשפר את איכות חיינו. אנחנו פה יחד לעשות ולנצח למען הגולן”.

ישיבת ראשונה של מליאת המועצה

ביום רביעי, נערכה ישיבת ראשונה וחגיגית של מליאת המועצה, בה אושרו הסגנים הנבחרים – דליה יוסף ויעקב שה לבן, הוועדים המקומיים ביישובים וחברי הדירקטוריונים בחברה הכלכלית גולן, “קולחי גולן” והמרכז הקהילתי גולן. כמו כן, נבחרו נציגים לוועדות השונות, לקראת התנעת העבודה על חמש התכניות האסטרטגיות של המועצה.

“יום מעשים טובים”

ביום שני שעבר, התקיים בגולן “יום מעשים טובים”, בהובלת יחידת ההתנדבות ואגף הייעוץ והטיפול במועצה ובשיתוף מחלקת הילדים והנוער במרכז הקהילתי, צוותי החינוך החברתי ביישובים, תיכונים “דרכא” נופי גולן”, “הר וגיא” ו”בית ירח”, מחלקת הגיל הרך וסייעות הגנים. זו השנה השנייה, בה הפעילות הגולנית מתקיימת ביישובים במרחב הנוער והגנים, תוך חשיבה כי שילוב הכוחות בין החינוך הפורמלי והחינוך החברתי-קהילתי מעצים את הקהילה ואת תחושת המשמעות והשייכות אליה.

כנס חקלאות אגריוולטאי

כנס חקלאות אגריוולטאי ראשון מסוגו התקיים בשבוע שעבר בהובלת “מכון שמיר למחקר”, במרכז החדשנות של רוח הגולן, “open valley” וקק”ל, בחיספין. הכנס דן בסוגיות רבות עמן יתמודדו משקי הגולן בעתיד הקרוב. הכנס התקיים בנוכחות שר החקלאות, אבי דיכטר, מנהל פיתוח הקרקע בקק”ל, ירון אוחיון, מנכ”לית “מכון שמיר למחקר”, דינה גלעד, מנהל היחידה החקלאית ב”מכון שמיר למחקר”, יאיר גולן, מנכ”ל “דוראל ישראל”, אביטל אופק ורענן אמוייל ופארוק דבור, ממשרד החקלאות.

מספר ימים לאחר הכנס, התבשרנו כי משרדי האוצר והמדע אישרו מימון בהיקף של כ-20 מליון ש”ח, אשר יחולקו בהתאם ל”קולות קוראים”, למחקר יישומי בפריפריה בתחומי חקלאות, חינוך, אקולוגיה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה סביבתית ועוד.

שיפור החלטת הממשלה 864

במקביל לכניסתו לתפקיד, קיים אורי קלנר מספר פגישות חשובות עם נציגי משרדי הממשלה השונים: פגישה אישית עם מנכ”ל משרד הפנים ופגישות נוספות עם נציגי משרד רה”מ, משרד האוצר, משרד השיכון ומשרד התיירות. מטרת הפגישות הנה שיפור החלטת הממשלה 864, תוך כוונה לקחת חזרה אחריות על האזור שלנו ולדייק את החלטת הממשלה לטובת הגולן.

בנוסף, התקיימה פגישה עם אשכול גליל מזרחי ועם יו”ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג’ג’, על מנת לקדם שותפות מלאה, מתוך הבנה שקידום האזור כולו תלוי בעבודה משותפת של כל הרשויות.

פורים – ברגשות מעורבים

חג פורים ייחגג השנה ברגשות מעורבים. יחד עם המצווה הגדולה להיות בשמחה, לבנו עם משפחות החטופים וחיילי הסדיר והמילואים, הנמצאים בלחימה בלתי פוסקת. נאחל לכל עם ישראל – חג פורים שמח!

בהצלחה לנבחרים החדשים, שבת שלום וחג פורים שמח!

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?