אחים לנשק

בין הטירונים שצעדו השבוע ברחבת הכותל המערבי בטקס ההשבעה של חטיבת הנח”ל, צעדו גם שני אחים. האחד – חייל בודד מאנגליה, והשני, בן למשפחה ישראלית מקיבוץ שער הגולן שאימצה אותו. השניים מספרים על החברות ועל החוויות מהטירונות


“אני לא יודע איך להסביר את זה, כי משפחתי לא נמצאת אתי פה, אך כאן בארץ, אני מרגיש שלם,” אומר עידן וורד, או אדי, בשביל החברים. אדי, יחד עם אחיו, דור ארזי, התגייסו לפני כחודש יחדיו אל גדוד 50 של חטיבת הנח”ל המיתולוגית. בשבוע האחרון נשבעו השניים אמונים, יחד עם כל טירוני החטיבה, למדינה ולצבא בטקס מרגש בכותל המערבי. אך לא מדובר בזוג אחים רגיל, אלה בחייל בודד ובן למשפחה מאמצת מקיבוץ ‘שער הגולן’, שהפכו לחברים הכי טובים, ול’אחים’ ממש אשר ישנים מיטה ליד מיטה בטירונות הקרבית.

טוראי עידן וורד נולד באנגליה, למשפחה יהודית שבחרה לעלות ארצה כשהיה צעיר. החלטה שחזרו בה לאחר מספר שנים קצרות. אך את העברית, הם לא שכחו ושמרו עליה גם בתקופה שגרו במדינה האירופית הקרה. “זה היה החלום שלי, למדתי כל חיי בבתי ספר רגילים ולא בסביבה יהודית בכלל. במהלך התיכון הבנתי שמה שאני רוצה לעשות בחיים זה לחזור לארץ ישראל ולשרת בצה”ל. היה לי חסר משהו שם, אני לא יודע איך להגדיר אותו, אבל זה משהו שחסר בנפש,” הוא מספר. “המשפחה שלי באנגליה גאה בי מאוד, ובהחלטה שלי לעלות ארצה, אך אין ספק שזה קשה להם. משפחתי מעולם לא הייתה משפחה צבאית, והם לא לגמרי מבינים את ההחלטה שלי, אך למרות הכל, הם גאים בי ותומכים בי מרחוק,” מוסיף וורד.

לצד עידן, יושב טוראי דור ארזי, קיבוצניק ישראלי, אשר מתגורר עם משפחתו בקיבוץ שער הגולן. ה’אחים החורגים’ אינו עניין חדש עבורו, “הוריי, אימצו פעמים רבות חיילים בודדים שהגיעו אל הקיבוץ במסגרת גרעין ‘צבר’. לא מדובר באימוץ במלוא מובן המילה אלא לשמש כמשפחה בעת הצורך לחייל הבודד, החל מארוחות שישי ופעילויות משפחתיות, ועד לסיוע במצבי חירום,” מספר ארזי. “אך תמיד היה מדובר בחבר’ה שהיו יותר גדולים ממני בגיל ולכן לא התחברתי אליהם באופן אישי. אך כשאדי הגיע, ושנינו היינו באותו הגיל, החיבור היה מיידי,” הוא נזכר. “מהר מאוד הבנו ששנינו רוצים להתגייס לחטיבת הנח”ל, ומשם המזל היה לצדנו והיום אנחנו ישנים מיטה ליד מיטה בטירונות,” הוא מוסיף. בתחילת ההיכרות של המשפחה עם החייל שאימצו, נהג אדי להגיע כפעמיים שלושה בשבוע לבית המשפחה, לארוחות שישי ובילויים משותפים. אך כעת כשהקשר בין שני הבנים התחזק והם הפכו לחברים הכי טובים, אפשר לומר כי השניים לא נפרדים לרגע. “ההורים שלי נורא שמחים שיש לי משפחה שדואגת לי וחברים אמיתיים כמו דור,” אומר עידן בחיוך. “זה לא מובן מאליו ואני שמח שיש לצידי מישהו שחווה איתי את אותם הדברים. אנחנו דואגים זה לזה ועוזרים אחד לשני ברגעים הקשים. כמובן שיש את החבר’ה האחרים בצוות ובמחלקה, אך זה כיף לחזור ביחד הביתה בסופי השבוע ולספר את החוויות המשותפות למשפחה בארוחות שישי,” מוסיף דור.

תקופת הטירונות וההכשרה היא בדרך כלל התקופה הכי קשה עבור כל לוחם, על אחת כמה וכמה כשאתה חייל בודד, אך וורד לא מרים ידיים ומציין כי התמיכה שהוא מקבל מהחברים ומשפחת ארזי, עוזרת לו להמשיך את המסע שהחל. בסיום טקס ההשבעה המרגש מספר אדי כי אם מישהו מתלבט בסוגייה האם להגיע לארץ ולהתגייס, הוא אומר קודם כל שמדובר באתגר גדול, אך כזה ששווה לקחת. “זו ההחלטה הכי טובה שעשיתי. אבל חייבים להבין למה עושים את זה ולהיות חזקים, בעיקר מבפנים”.

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?