תיאטרון חוצה דורות- צעירים וקשישים

לפני שבועיים התקיים מפגש ראשון במסגרת פרויקט דרמה משותף לתלמידי “ברנקו וייס” ולמרכז לקשיש “שביל הזהב” בבני יהודה, תחת הכותרת “תיאטרון חוצה דורות”. מטרת הפרויקט לעודד שיח בין דורי בין קשישים לבני נוער באמצעות המשחק


במסגרת פעילותנו בקהילה, זאת השנה השנייה שאנו תלמידי בית הספר “ברנקו וייס” משתפים פעולה עם המרכז לקשיש “שביל הזהב” בבני יהודה. בשנה שעברה היה זה הפרויקט באמנות שבו יצרנו ביחד עם הקשישים אריחי קרמיקה בנושא “נוף מולדתי” והשנה החלטנו לקיים במשותף פעילות דרמה שקראנו לה “תיאטרון חוצה דורות”. זהו פרויקט התנדבותי מיוחד ומרגש שמטרתו לקיים שיח בין דורי בין קשישים לבני נוער. מטרת התוכנית להפגיש בין הדור “הישן” – הקשישים ו”הדור הצעיר” – הנוער של היום בדרך מיוחדת ויצירתית באמצעות המשחק-הדרמה, וליצור הסתכלות ודימוי חיובי זה על זה. כמו כן, אנו רואים בתיאטרון כלי אומנותי וטיפולי, המשמש גם כמקשר בין הדורות. במהלך הפעילות חברי הקבוצה נחשפו לעולם הדרמה ולכלי חדש דרכו יוכלו להביע עצמם, רגשותיהם, מצוקותיהם ורצונם.

 

למען פרויקט מרגש זה התגייסה גם עמותת “לאורו נלך” שמלווה אותנו בפעילותנו עם הקשישים זאת השנה השלישית בתמיכה ובמימון ההסעות. הפעילות השנה מתקיימת בהנחייתו של השחקן יאיר קרייסברגר, שלא מזמן העתיק את מגוריו מהמרכז לגולן, ובליווי צמוד של נאוה שגב-גלנטי, המורה לאמנות.

 

השילוב עם גיל הזהב והקשישים, נותן לבני הנוער חשיבות חדשה. הם הופכים לבעלי השפעה ומקבלים הערכה מיידית וישירה מהמבוגרים.

כבר במפגש הראשון שהתקיים לפני כשבועיים החלו להירקם יחסים חמים של פתיחות ואמון, ותוך כדי עבודה משותפת ועזרה הדדית נוצרו חיבורים מיוחדים ומרגשים בין המבוגרים לצעירים. מתוך העבודה המשותפת נוצרו זוגות (זקן ונער) שדרכן הזדמן לכל אחד להציג את עצמו, מעין מפגש היכרות. הקשישים אימצו את הילדים כנכדים והאחרונים מצאו סבא וסבתא שכלפיהם נהגו בכבוד ואכפתיות ונראה כי אנחנו לקראת חיבור אנושי מרתק גם בהמשך.

כעת, לאחר כשמונה מפגשים אנו מתחילים לעבוד על מופע שבו הנושאים שבהם נעסוק ילקחו מעולמם של בני הנוער והקשישים גם יחד. אין לנו ספק כי המעורבות הזאת של תלמידנו בקהילה בה הם חיים מאפשרת להם לתרום אך לא פחות מזה גם להיתרם.

חשוב לציין כי מי שמתעד עבורנו את התהליך לאורך כל השנה הוא עומר זיגרון, תלמיד כיתה י’ ממגמת הצילום בהנחייתו של המורה לצילום דורון יניב.

 

כתבה: נאוה גלנטי מורה לאומנות בבית הספר ברנקו וייס גולן קצרין.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?