שמחה שמש-הים מציגה – “נופים”

לאחר הפסקה ארוכה מהצגת תערוכות, שבה שמחה שמש-הים, מגבעת יואב, להציג והפעם – “נופים”. הציורים מוצגים המתנ”ס בני יהודה


ביום רביעי, 3.5.17, נפתחה תערוכתה של שמחה שמש-הים – “נופים”, במתנ”ס בני יהודה. לאחר הפסקה ארוכה בהצגת תערוכות, לימודיה בחממה העסקית לוותיקי הגולן, בהנחיית דפנה פרנקל, עודדו אותה לשוב ולהציג מיצירותיה.

שמחה עלתה לארץ ב-1948. גדלה בירושלים, שם התחנכה וסיימה את לימודיה באוניברסיטה העברית. ב-1979 עברה לגולן עם משפחתה וכיום היא חיה ויוצרת בגבעת יואב.

שמחה היא מוותיקות האמנים בגולן. למדה אמנות אצל מיקי ג’גו ז”ל ואצל בתיה אלישע, ציירת-פסלת, מכנרת ושלמה קורז’אק, אמן רב-תחומי, ממסדה.

היא הציגה 11 תערוכות יחיד והשתתפה בעוד 8 תערוכות קבוצתיות, שהוצגו ב”יקבי רמת הגולן”, בבית אורי ורמי, באשדות מאוחד, במכללת עמק הירדן, בגלריית “מרתף”, בבית זרע, ב”קימרון” בבית שאן, במתנ”ס חיספין ובמתנ”ס בני יהודה.

 

מה גורם לציורייך להיות צבעוניים כל כך?

שמחה: “אני רואה את העולם דרך הפריזמה של הצבע. הכול, לגבי, הוא קודם כול צבע. היחסים בין הצבעים, מבחר הצבעים והמגוון בכל צבע הם הדרך בה אני מרגישה, מתייחסת לעולם, בכלל ולעולם הציור, בפרט ופועלת בתוכו. היופי של הצבע הטהור מעורר בי התרגשות ומעניק לי השראה ליצור ולנסות ‘לתפוס’ את אותו יופי.

“בתקופות שונות בחיי, אני מקיפה את עצמי ומציירת, באופן בלתי מודע כמעט, כל פעם בצבע אחר. לכן יש אצלי תקופה כחולה, תקופה ירוקה, תקופת צבעי אדמה חמים ועוד.

“כל מי שביקר במרפאת בני יהודה בחודשים האחרונים, ראה שם תערוכה שלמה שלי שכל תמונותיה ירוקות”.

 

מה יוצר סגנונות שונים בציורייך?

“כשאני ניגשת לבד הלבן משהו בתוכי, באופן חצי-מודע, מרגיש מהו הצבע, או הסגנון המתאים לו: קונספטואלי, מוחשי, או מופשט, הכול בהתאם להתפתחותי האישית באותו רגע.

“כיום, המראות המעוררים השראה ביותר הם המראות הנשלחים לארץ מהחלל החיצון, בעקבות הטלסקופים ההולכים ומשתכללים. הצבעים והצורות הם מעבר לכל דמיון אפשרי והם נוגעים בי באופן בלתי אמצעי ולא מוסבר”.

 

ניתן לבקר בסטודיו שבביתה, בגבעת יואב ולהתרשם ממגוון עשיר של יצירותיה בשמן, אקריליק ומים.

טלפונים: 04-6602628, 052-3482163

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?