רגע היסטורי

היסטוריה בגליל: קו רכבת כרמיאלחצור הגליליתקש הוצג לפני הפקדה. ראשי הרשויות במרחב: פרויקט חשוב ומשמעותי שיחולל מהפך


השבוע, התכנסה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לדיון מכריע שבמסגרתו הוצגה לפני הפקדה התכנית לפרויקט משנה המציאות בגלילהקמת תחנת הרכבת של צחר, בכניסה לחצור הגלילית וקריית שמונה. בדיון רבמשתתפים, שהתכנס באולםספיר“, בחצור הגלילית, נטלו חלק כל הגורמים שנוגעים להקמתה של מסילת הרכבת במתווה המזרחי שלהמכרמיאל לקריית שמונה. נכחו ראשי הרשויות המקומיות והאזוריות במרחב, נציגי חברתנתיבי ישראל“, שהכינה את התכנית, לשכת התכנון המחוזית, רשות הניקוז, קקל, שוחרי השמירה על הסביבה ועוד.

התחושה באוויר הייתה של רגע היסטורי בתולדות הגליל העליון והצפון כולו. גם ראשי הרשויות לא הסתירו את התרגשותם מהאירוע ההיסטורי בפרויקט העצום, בהשקעה של עשרות מיליארדי שקלים. הפרויקט המורכב הנו באורך של 54 קש, עם מנהרות באורך של כ-20 קמ, לאור הטופוגרפיה ההררית. כמו כן, צפויה הקמת גשרים באורך של למעלה מחמישה קמ וחצי, שיחברו את התחנות החדשות: קריית שמונה, חצור הגלילית, מרום הגליל (לבאי קבר הרשבי) ועד לכרמיאל מזרח. בוועדה, ציינו כי ייתכן שבעתיד המסילה תשרת גם רכבות משא, דבר שיאפשר פיתוח משמעותי של שדה התעופה במחניים גם לנישה זו.

ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סויסה: “אנחנו נמצאים בבוקרו של יום היסטורי. התכנית שתוצג ותופקד היום צפויה לחולל מהפכה של ממש. חצור נמצאת תחת החלטת ממשלה שתהפוך אותה לעיר עם למעלה מ-30 אלף איש. זו המהפכה שעליה דיברנו וחלמנו שנים, המהפכה שתציב את הגליל במקום הראוי לו. תשתית לאומית ברמה כזו תחולל מהפך בתחומים חשובים כמו תעסוקה, חינוך, מגורים, בריאות ועוד. אני מודה לכולם על תרומתם לפרויקט החשוב. שיהיה לתושבי חצור הגלילית ולכולנו בשעה טובה ומוצלחת“.

ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן: “אני מברך על תכנית טובה וחשובה. התוואי המזרחי של הרכבת יביא ברכה ותנופה גדולה לקריית שמונה ולשמחתי, לאזור כולו. אנחנו ממתינים לתכנית הזו כדי לשחרר עבור העיר תכניות בינוי גדולות ומשמעותיות, שנמצאות כרגע בקנה. אני פונה אל עמיתיי ואומר להם: אני מכבד כל הערה וכל סוגיה בעלת חשיבות למי מכם, אבל בואו נביט קדימה ונראה את היתרונות הדרמתיים שיש בתכנון היסודי והרגיש שהוצג לנו היום. אין ספק שבראייה של עשרות שנים קדימה, כל הסתייגות שאיננה בליבת התכניתתתברר כבטלה ביחס למה שנרוויח כולנו מהשלמת הפרויקט“.

שינוי המציאות

הדיון עצמו ארך שש שעות והסתיים באישור להפקיד את התכנית החשובה. כל ראשי הרשויות ציינו כי מדובר בפרויקט חשוב ומשמעותי. ראשי הרשויות שנכחו בדיוןראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סויסה, ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, ראש מועצת ראש פנה, מוטי חטיאל, ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור וראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרןהסכימו כולם כי מדובר בתכנית טובה וחשובה לאזור כולו. עם זאת, חלקם ביקשו מן הוועדה לגלות גמישות תכנונית שתאפשר בעתיד למנוע או למזער נזקים אפשריים לאוכלוסייה ו/או לסביבה.

יור הוועדה המחוזית, אורי אילן: מדובר בשינוי מציאות מהמעלה הראשונה. ידוע לכול, שתשתיות ציבוריות מסוג זה משנות את רמת החיים של תושבים במרחב כולו. אנחנו פועלים למען הדורות שיבואו ומחברים את אילת עם חצור ועם קריית שמונה

יור הוועדה המחוזית, אורי אילן: “אני מאושר לשמוע ראש רשות חשוב כמו שמעון סויסה שמדבר מתוך ראייה אזורית. בשעה טובה, הגענו, לאחר 12 דיונים ושני סיורים בשטח, אל רגע האמת. אכן, מדובר בשינוי מציאות מהמעלה הראשונה. ידוע לכול, שתשתיות ציבוריות מסוג זה משנות את רמת החיים של תושבים במרחב כולו. אנחנו פועלים למען הדורות שיבואו ומחברים את אילת עם חצור ועם קריית שמונה. זה חלק חשוב בחוסן הלאומי שלנו. האחריות על הכתפיים שלנו ואנחנו עושים את המוטל עלינו בענווה. אנחנו פחות מתרגשים מרעשים של כאן ועכשיו ומביטים ישירות לעיניהם של מי שיחיו כאן בעשורים הקרובים. הטווח הארוך הוא המשמעותי. אני רואה שגשוג, פריחה וגם חיבור של תחנת קריית שמונה צפונה, כאשר יבוא השלום“.

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?