קצר פה כ”כ האביב

ועוד נמשכת תגובת השרשרת: פוליקר שר גרוסמן שכתב לגורנשטיין ששר עם נורית גלרון שסומפלה ע”י כהן@מושון, כמו רותי נבון שביצעה את זוהר ארגוב שאהב את אהוד בנאי ששיתף עם דודי לוי שהפיק את שרון חזיז… ויש גם תפנית בעלילה


 

אחרי הפוגה של למעלה חודש, אני שמח לחזור לחלק החמישי בסדרה “תגובת שרשרת”, שבה משתרשרים באופן מפתיע קשרים בין מוזיקאים ישראליים, והפעם מיהודה פוליקר ועד עידן רייכל… הפרק האחרון, להזכירכם, הסתיים בשיר “קצר פה כ”כ האביב” שמבצע יהודה פוליקר וכתב דוד גרוסמן על בנו אורי שנפל במלחמת לבנון השנייה.

באותה שנה (2011), בה השיר כיכב בתחנות הרדיו הוקלט שיר נוסף שכתב גרוסמן – “אורחת זרים”, אותו הלחין יוני רכטר וביצע אלי גורנשטיין במשותף עם נורית גלרון באלבומו של גורנשטיין “ונחיה”.

לפני שנתיים וחצי סומפל קטע שירה של נורית גלרון ע”י כהן@מושון לשיר שהפך לסינגל הכי מצליח מאלבומם האחרון, “חלומות רעים”. הקטע הופיע במקור בשיר “בעלת החלומות-בלוז” שכתב נתן זך והלחין אילן וירצברג. במקרה, יצא לי להיות בהופעה בה אירחו כהן@מושון את גלרון והיה מבדח במיוחד לראות אותה מנסה להשתלב בקצב הראפ לצד הכובעים ההפוכים.

את “החלומות הרעים” של כהן@מושון הקדים שנתיים לפני כן, להיט שנקרא “מה קורה לי” שהופיע באלבום הבכורה שלהם “קלאסיקלטת”. גם במקרה הזה, הפזמון הקליט הוא למעשה סימפול מתוך השיר “רוצה ולא מוצאת” של רותי נבון. השיר נכתב ע”י רימונה די-נור, הולחן ע”י מישה סגל והופיע במקור באלבום הראשון של נבון שיצא ב- 1974.

34 שנים אח”כ יצא אלבומה האחרון של נבון, “בהילוך גבוה” שהכיל בין השאר גרסה ג’אזית מפתיע ל”הפרח בגני” המוכר של זוהר ארגוב. בתחילת שנות השמונים, בשיא ההצלחה של “הפרח בגני” המקורי, ארגוב שמע ברדיו את הסינגל הראשון של אהוד בנאי, “היידישע-רסטהמאן”, התרשם מאוד והזמין אותו לפגישה. באותו מפגש בנאי השמיע לארגוב חומרים נוספים ושיתוף הפעולה החל להירקם בין השניים. לצערו של בנאי, הדרך המשותפת לא באמת יצאה לדרך בגלל התמכרותו לסמים של זהר ארגוב.

מאז שמצא בנאי את דרכו המוזיקלית ועד היום, הוא שיתף פעולה עם המון אמנים אבל אחד הבולטים היה דודי לוי ששימש כנגן קבוע בשנות התשעים בהופעותיו של בנאי. בשנת 97, שיתוף הפעולה הזה עלה מדרגה כשיצא מתוך אלבום הבכורה של לוי, השיר “כל הזמן שבעולם”. את השיר שכתב מאיר גולדברג, ביצעו לוי ובנאי יחד, והוא הפך למושמע ביותר בתחנות הרדיו בין השנים 1997-2007.

בטרם הצלחתו כסולן, לוי יצר גם דברים יפים כמפיק מוזיקלי, ביניהם האלבום הראשון של שרון חזיז, “קח אותי לשם”. חוץ משיר הנושא, זכור גם השיר “השמיים של יוליה” שסימן את חזיז כיוצרת מבטיחה כבר בשנת 93. ב- 2001, יצא אלבומה השלישי של חזיז, “פנסים” בהפקתו של עברי לידר.

שנה לאחר מכן, לידר גם עיבד והפיק מוזיקלית את הסינגל הראשון של מי שהיה באותו השלב קלידן בלהקתו- עידן רייכל. מדובר כמובן בשיר “בואי” שהפך ללהיט וסלל את דרכו של רייכל להצלחה בכל קנה מידה שנמשכת עד היום בארץ ובתפוצות. כדי להשאיר טעם של עוד, השיר “בואי” יסיים עבורנו הפעם את המדור ובשבוע הבא כנראה יוביל להצלחות נוספות.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?