קצרין מציגה: מהפכה בניהול וטיפול במשבר הקורונה

דימי אפרצב: קצרין מוגדרת יישוב ירוק בזכות תושביה. שילוב מופלא של התארגנות לוגיסטית של מתנס קצרין והמועצה, הסברה פעילה בכל הרבדים: דוברות, חברי מועצה, פיקוד העורף, יחידת מתנדבים במתנסכל אלה הביאו לתוצאה מצוינת


בחודשים האחרונים  גם בקצרין, בירת הגולן, מתמודדים עם נגיף הקורונה. פתיחת מוסדות החינוך וסגירתם. חולים ומבודדים ולצערנו הרב,  נפטרו שלושה תושבים מהנגיף.

הגל השני של הקורונה הביא עמו שיא חדש של חולים ומבודדים ביישוב ובשיאו, עמד המספר על 31 חולים ו-126 מבודדים ביישוב. עם  העלייה במספר החולים, וחשש מהפיכת קצרין ליישוב לאדום, החליט ראש המועצה, דימי אפרצב, לשנס מותניים ולרתום ביתר שאת את כלל עובדי המועצה, חברי המליאה, מוסדות הממשלה וכלל ציבור התושבים למלחמת הסברה נגד נגיף הקורונה.

המשימה, הוכתרה כהצלחה. נכון להיום, כבר חודשיים עברו מאז שהיישוב חזר להיות ירוק, עם תחלואה מזערית ולרוב, אפסית. מסתבר כי השיטה להצלחה היא פשוטה. שילוב כוחות והנחת כל גורם מפריע בצד.

סיירת הסברה

ראשית, עם החזרת הגיל הרך למעונות היום ולגנים הוקמהסיירת הסברה קורונה“.  הוקמו צוותים המשלבים חיילים מפיקוד העורף, מתנדבים ובני נוער. לבני הנוער, השעות נחשבותשעות התנדבות“, כחלק מתכנית מחויבות אישית ותרומה לקהילה. צוותי ההסברה מקבלים תדריך מפורט ממפקד סיירת ההסברה, חיים פאסיק, תושב העיר וחייל מילואים של נפת גולן, בתחום ההסברה המחוזית ומפוזרים בכניסה לגנים ולמעונות, עם סטיקרים, פליירים ומדבקות. כל ילד מקבל מדבקה לאחר שהוא עונה על שאלה הקשורה לקורונה.

קנסות דמה 

גם המחלקה לשירותים עירוניים התגייסה למאמץ היישובי ובמקום לחלק קנסות כספיים, הונחו השבוע דוחות דמה, עם חומרי הסברה על כללי הקורונה. תנועות הנוערבני עקיבא“, “אריאלושבט הצופים מצטרפים לפעולות ההסברה והאכיפה.   

שנית, רתימת חברי המליאה כולם, אופוזיציה וקואליציה, ליצירת הסברה, תוך שיתוף פעולה מלא ודאגה ליישוב והבנה כי מספר הבדיקות היישובי הוא הגורם הראשוני לקטיעת שרשראות הדבקה אפשריות, מבעוד מועד.

מתחם בדיקות

לבסוף, יחד עם פיקוד העורף ומדא, מוקם כמעט בכל שבוע, מתחם בדיקות ווקאין (walk-in), במתנס קצרין. בשלושת המתחמים האחרונים, הגיעו להיבדק כ-300 איש בכל שבוע ורק החודש, מספר הבדיקות שנדגמו בקרב תושבי קצרין הוא מעל ל-1000 בדיקות.

בקצרין מחסלים את הקורונה.

תוצאה מצוינת

ראש מועצת קצרין, דימי אפרצב: “פיצחנו את מודל הטיפול והניהול של משבר הקורונה על ידי הקמת סיירת הסברה יישובית, עם פיקוד העורף ושילוב בני נוער ומתנדבים, לצד איסוף שבועי של כ-300 בדיקות בממוצע, במתחם הווקאין השבועי. התוצאות מדברות בעד עצמן: כבר שלושה חדשים, עם נדבקים בודדים וחדשים.

דימי אפרצב:קצרין מוגדרת יישוב ירוק בזכות תושביה. שילוב מופלא של התארגנות לוגיסטית של מתנס קצרין והמועצה, הסברה פעילה בכל הרבדים: דוברות, חברי מועצה, פיקוד העורף, יחידת מתנדבים במתנסכל אלה הביאו לתוצאה מצוינת. המועצה, על כלל מחלקותיה, יחד עם פיקוד העורף ומדא, עמלים על כך שפעם בשבוע, יתקיימו בדיקות קורונה. התושבים משתתפים במאמץ המשותף ביסודיות, הקפדה והבנה כוללת שזה רק בידיים שלנו. אני מודה לכל התושבים מקרב לב ומבקש להמשיך להקפיד על הכללים, כפי שעשיתם עד היום, להמשיך להגיע להיבדק ולקטוע את שרשראות ההדבקה, עוד לפני תחילתן“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?