פורצת דרך

רוכבת האופנוע הדרוזית הראשונה במד”א. החובשת בלקיס אבו עוואד, דרוזית מהיישוב בוקעתא, מתחילה בימים אלה לרכוב בכבישי רמת הגולן על אופנוע מד”א


בלקיס אבו עוואד (23), מהיישוב בוקעאתא, החלה להתנדב במגן דוד אדום בגיל 16 כמתנדבת נוער. כיום, היא חובשת ונהגת אמבולנס, מתנדבת במד”א באזור רמת הגולן. בטקס חגיגי, בהשתתפות ראש המועצה המקומית בוקעאתא, עבאס אבו עוואד, מנהל מרחב “ירדן” במד”א, אורן אביטן ואחראי יחידת הכוננים והאופנועים במרחב “ירדן” של מד”א, דודו ברגר, נחנך האופנוע באמצעותו בלקיס תוכל להגיע ולהציל חיים במהירות ביישובים בגולן.

אבו עוואד: “אצלנו בקהילה מתקשים לקבל את הרעיון שאישה תנהג על אופנוע, או אפילו אמבולנס ותטפל במטופלים בכל שעות היממה. אני מרגישה שמעבר לשליחות שיש בטיפול בחולים ופצועים ובהצלת חיים, יש לי שליחות גם בעצם היותי חובשת, נהגת אמבולנס ועכשיו גם חובשת על אופנוע במגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל.

“אני גאה מאוד להיות האופנוענית הדרוזית הראשונה במד”א. אני קוראת לבנות נוספות מהכפרים הדרוזים להצטרף לארגון ומאמינה שאני האישה הדרוזית הראשונה שמגיעה להציל חיים על אופנוע מד”א, אבל לא האחרונה”.

אבו עוואד: “אני גאה מאוד להיות האופנוענית הדרוזית הראשונה במד”א. אני קוראת לבנות נוספות מהכפרים הדרוזים להצטרף לארגון ומאמינה שאני האישה הדרוזית הראשונה שמגיעה להציל חיים על אופנוע מד”א, אבל לא האחרונה”

ראש המועצה המקומית בוקעאתא, עבאס אבו עוואד: “היה לי הכבוד להשתתף בטקס ולברך את האישה הדרוזית הראשונה בארץ שרוכבת על אופנוע מד”א ויוצאת להציל חיים. אצלנו, בבוקעאתא, יש עשרות מתנדבים במגן דוד אדום. אני מאוד גאה על כך ומודה למד”א על שיתוף הפעולה ועל הטיפול הרפואי שהם מעניקים באזורנו. כל המציל נפש אחת בישראל, כאילו הציל עולם ומלואו”.

אחראי יחידת הכוננים והאופנועים במרחב ירדן במד”א, דודו ברגר: “נושא צמצום זמני התגובה בפריפריה, שמתאפשר הרבה בזכות הכלים השונים והייחודיים שמשתמש בהם הארגון ובזכות המתנדבים בקהילות השונות, מאפשר הצלת חיי אדם בכל זמן ובכל מקום”.

מנהל מרחב ירדן במד”א, אורן אביטן: “אני מברך את בלקיס, הרוכבת הדרוזית הראשונה בארגון, שהיא פורצת דרך, מלאת מוטיבציה ורצון לסייע ולהציל חיים. כל זאת, תוך היכרות עמוקה שלה עם צפון רמת הגולן, בדגש על היישובים מסעדה, בוקעאתא, עין קינייא ומג’דל שמס. מדובר בכוח משמעותי לקיצור זמני התגובה באזור”.

 

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?