ערב מדהים משירי דודו ברק באהבה לצפון

דודו ברק חתום על שירים שהם נכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית. ילדי ביה”ס “גולן”, כיתות א’-ד’ העלו ערב מדהים משיריו, לפני כשבוע. “אלף שיר לצפון מגולן עד חרמון…”


“אלף שיר לצפון מגולן עד חרמון, עד כנרת ועד לרמה…” שרו בנותיי הצעירות בערב שירה, שעשינו בטיול חנוכה האחרון. לתדהמתי, הן ידעו את כל המילים של הפזמון, והבתים (!) והן רק בכיתה א’. כששאלתי אותן, הן ענו שאת השיר למדו בבית ספר. לו הייתי שואלת ומבררת קצת יותר, לא הייתי מופתעת לקבל הזמנה למופע משירי דודו ברק שהופק על ידי בית הספר “גולן” לפני כשבוע.

דודו ברק כתב פזמונים רבים ובהם קלאסיקות ותיקות כמו: “ארץ ישראל יפה”, “היום היום”, “פרחים בקנה” וכמובן “לצפון באהבה” וגם שירי פופ, כמו “חייך וחיי”, “חופשי ומאושר” ועוד רבים. בחיפושיי ברשת, מצאתי מעל 400 שירים מפרי עטו. שיריו הולחנו על ידי משה וילנסקי, דובי זלצר, יאיר קלינגר, בועז שרעבי, קורין אלאל ועוד. רובם הם נדבך משמעותי בהוויה הישראלית. אולי לא כולם זוכרים מיהו דודו ברק ומה כתב, אבל יודעים לזמזם אחדים מהם, בלי מאמץ היזכרות מיוחד.

במופע – כל ילדי כיתות א’ בריקוד פנסים מרשים, ילדי כיתות ב’ ניגנו בחליליות, שלמדו רק השנה, בליווי ג’-ד’ של שושנה, שתופפו בדרבוקות בדיוק רב. את שתי קבוצות הנגנים הובילו שירה מלמד מכיתה ה’, אסא לביא מכיתה ב’ (!) ומעין שיבר, בת השירות

המורה למוזיקה של בית הספר, שירי ישראלי, שיזמה והפיקה את האירוע, מספרת שהכול התחיל כשהנהלת בית הספר פנתה אליה בסוף השנה שעברה, להגיש את כל דפי השירים והתווים, כדי להכין חוברת בבית דפוס, במהלך החופש הגדול ולחסוך בעלויות הצילומים במשך השנה. תוך כדי העבודה, ובדיונים עם מנהלת בית הספר, נועה רוזן, התגבש לו רעיון ראשוני – חיבור של חגיגות היובל לגולן עם שיריו של המשורר דודו ברק. זאת, בעיקר מפני שהוא אחראי להרבה שירים שהם נכסי צאן ברזל שלנו וקשורים לחגיגות היובל. לדוגמה: “חג יובל”, “לצפון באהבה”, “יחד אל הגולן”, “שלום על ישראל”, “פרחים בקנה”, “שובי בת ירושלים” ועוד.

כאשר שלחה המועצה בקשה להגשת יוזמה לכבוד היובל לגולן, הוגשה היוזמה ביחד עם דקלה שוורץ, הרכזת החברתית, שבאחריותה גם הטיול הבית-ספרי לגולן. התקבל האישור ליוזמה ובזכות זה, אפשר היה להרים את הערב המושקע אליו הוזמנו גם ההורים.

את דודו ברק בעצמו אי אפשר היה להביא להפקה הזאת, בגלל מצבו הבריאותי, אבל שירי והילדים נמצאים בקשר רצוף אתו. כיתה ג’ בנים, שלומדת משיריו, מכינה ריאיון לשיחת סקייפ אתו ואני בטוחה שהם יספרו לו בהתרגשות על המופע וישלחו לו תמונות.

אור גדול יהל

במופע הגדול והמרשים, אליו הוזמנו הורי ילדי כיתות א’-ד’, השתתפו כל ילדי כיתות א’ בריקוד פנסים מרשים, ילדי כיתות ב’ ניגנו בחליליות, שלמדו רק השנה, בליווי ג’-ד’ של שושנה, שתופפו בדרבוקות בדיוק רב. את שתי קבוצות הנגנים הובילו שירה מלמד מכיתה ה’, אסא לביא מכיתה ב’ (!) ומעין שיבר, בת השירות.

כיתות ג’ בנות רקדו לצלילי שיר שהקליטה להקת הבוגרות והמקהלה הצעירה שרה שני שירים, בליווי צור משה נוקד, מכיתה ו’, אבא שלו אוריה – בחלילית וחיימק’ה קרסנו (הורה נוסף) – בגיטרה.

כל החלקים התחברו למופע אחד גדול, כולל קטעי קישור מומחזים על ידי כיתה ד’ בנים, בחן רב וכמובן, שירה בציבור, בהובלת ילדים מכיתה ג’ בנים.

עוד לפני שהחל המופע, הוזמנו ילדי כיתות א’-ד’ והוריהם לצילומי מגנטים על רקעים משיריו של דודו ברק, שהכינה דקלה וכך הרוויחו הילדים וההורים עוד מזכרת נעימה ואסטטית מהערב המרשים הזה.

זה המקום להודות לכל מי שהגה ויזם את הרעיון, לכל השותפים בתהליך המקדים, למי שעזר בהפקת הערב בפועל, כולל הבמה המושקעת והכנת הילדים, שעל אף מספרם הרב התנהלו בשקט ובתיאום ולצוות המדהים והמפרגן של בית הספר “גולן” בחיספין.

ואסיים במילותיו: “אם למחר שלום יבוא עד תמו הדורות/  מן הרמה עד הר נבו הדליקו מדורות/ אז הר להר שלום יאמר ואור גדול יהל/ ויום חדש יזרח מחר על כל בית ישראל”.

תמר וינברג, רמת מגשימים

 

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?