עופות נודדים, פריחה והיסטוריה: מסלול מרתק בין פריחות הסתיו

עופות נודדים, פריחה והיסטוריה: מסלול מרתק בין פריחות הסתיו, תצפית על העופות הנודדים ולאורכם של אתרים היסטוריים מרכזיים בשביל סובב כנרת


ימי הסתיו הם המתאימים ביותר לטיול בחיק הטבע. מזג האוויר נוח, הנוף מתעורר, מגוון העופות הנודדים גדול והפריחה ססגונית מתמיד. ברשות הכנרת, השקיעו רבות לפריצתו ופיתוחו של שביל סובב כנרת, על מנת לאפשר למטייל הישראלי ליהנות גם בימי החורף מהאגם הלאומי ומבעלי החיים והצמחייה הקסומים שסביבו. רכז שביל סובב כנרת ברשות הכנרת, דניאל וקנין, ממליץ על מסלול מרתק בין פריחות הסתיו ולאורכם של אתרים היסטוריים מרכזיים בשביל סובב כנרת.

מומלץ לתכנן את הטיול עם חברים, כך שיהיו שני כלי רכב, אחד בנקודת הסיום בחניון חוף צינברי (בצדה המערבי של הכנרת) ועם הרכב השני מגיעים לנקודת ההתחלה שברחבת העפר, מחוץ לתיכון “בית ירח”.

מנקודת החנייה, צועדים דרומה לחוף ירדן-כנרת, שם נמצא הסימון הראשון של “שביל סובב כנרת”, ממש על הסלע, כ-70 מטרים מהכניסה לחוף. ממשיכים רגלית צפונה ופונים ימינה, דרך רחבת החניון לעבר ראש הגבעה, שהנו חלק מהאתר הארכיאולוגי בתל בית ירח, כ-100 מטר עד השער שפתוח בדרך כלל, אך אם סגור יש לעקוף אותו מימין.

להתקדם דרך הימייה של בית ירח, שם ניתן להתעדכן בחידושים שנעשו בשביל סובב כנרת, המופיעים על לוח. יורדים במדרגות חזרה לעבר השביל. כאן, צועדים לצד פריחה מרהיבה בין שיחי המלוח, עצי האשל והאיקליפטוסים וצמחיית בוסתן שפותחה כחלק מנוף השביל.

ממשיכים בשביל האספלט עוד כחמש דקות, עד שמגיעים לשני העמודים החוסמים את המשך הדרך לכלי רכב. בנקודה זו, ניתן לסייר בתל בית ירח, או בבית הקברות של כנרת, שם קבורים בין היתר נעמי שמר, ברל כצנלסון, רחל המשוררת ועוד.

חוזרים לצעוד בשביל האספלט הימני, עד לסימון המופיע על המעקה. משם נכנסים לשביל שנפרץ על ידי בני הנוער, בין קנים ואשלים. אחרי כמאה מטרים, ישנו סימון המורה להיכנס ימינה, חוצים את חוף שלדג. בנקודה זו, ניתן לצפות בעונה זו בעופות נודדים המגיעים מאירופה הקרה לשהות בכנרת בימי החורף: קורמורנים, חסידות, עגורים ועוד. בשעות הבוקר המוקדמות וכן לקראת השקיעה, תוכלו לצפות במאות ולעתים באלפי עופות נודדים.

ממשיכים וחולפים על פני האשלים והקנים, בסמוך לכביש 90. אחרי כ-450 מטרים, צועדים בצד המערבי של השטחים החקלאיים של בני המושבה כנרת, עד שמגיעים למבנה היסטורי ישן – בית המשאבות העתיק של המושבה. צועדים עוד כ-500 מטרים עד לנקודת הסיום בצינברי.

אורך המסלול: 4 ק”מ, רמת קושי – קלה.

 

עוד המלצות לטיולים בנחלי הגליל ושביל סובב כנרת – באתר- www.kineret.org.il ובעמוד הפייסבוק – “זורמים לכנרת”

 

 

פוסטים דומים:

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?