“מתחברים בחמישים”

צוות נוער 50 הוביל הפקה מפוארת של יום פעילות שלם לנוער הגולן, בסימן 50 שנים לחידוש ההתיישבות. הייתה חוויה גדולה, מתוך תקווה שזו ההתחלה לעוד אירועים מחברים לנוער הגולן


השנה חגגנו בגולן 50 שנה לחידוש ההתיישבות היהודית בגולן. חגגנו באירועים שונים לאורך השנה וברצוני לספר לכם על אירוע אחד ומיוחד – “מתחברים בחמישים”, אירוע נוער גולני שהתקיים בחול המועד סוכות. האירוע התקיים מטעם מחלקת הילדים והנוער, יחד עם השותפים במרכז הקהילתי ובהובלת צוות בני ובנות הנוער, שהוקם מנערי מועצת הנוער גולן.

כשאומרים שהדרך לא פחות חשובה מהמטרה, מתכוונים לזה: צוות נוער 50 היה המוביל  בחשיבה, בתכנון, בקבלת ההחלטות ובהוצאה לפועל של יום מושקע וייחודי זה. מרגש לראות את קבוצת הנערים המובילה הזו יוזמת יוצרת ועושה לקהילת הגולן.

היום כלל שלל של משימות ואתגרים, בקבוצות השונות, בזיקה גולנית ייחודית, תוך מחשבה על כל הפרטים הקטנים. “מתחברים בחמישים” היא לא עוד סיסמה, אלא המגדלור שהוביל אותנו בבנייה והעשייה לפני האירוע ובאירוע.

יותם שוורץ, י”ב, מקיבוץ אורטל, מדריך ב”דילר” ופעיל במועצת הנוער, החל לעבוד על הפרויקט “מתחברים בחמישים”, יחד עם איתי ילוז, י”א, מקדמת צבי, מוביל במועצת הנוער גולן, החל מיום חילופי השלטון של מועצת הנוער גולן, במסגרתו החליפו את שרון פז אגאי מנהל המרכז קהילתי.

 יותם שוורץ, י”ב, מקיבוץ אורטל, מדריך ב”דילר” ופעיל במועצת הנוער: “טיילנו בג’יפים ורכבנו באופניים, טיפסנו על קיר טיפוס בגובה שמונה מטר, בו היו שמות יישובי הגולן וגלשנו באומגה, כדי למלא מפה אילמת עם שמות היישובים שאספנו בקיר”

יותם מספר ומסכם: “הגולן הוא מקום מדהים וענק, 1200 קילומטרים רבועים. 32 יישובים – מושבים, יישובים קהילתים וקיבוצים. המרחק בין הצפון לדרום מורגש לנו כבני נוער בגולן והוא חלק גדול מחיינו.

“אנחנו לומדים בבית ספר שונים, חברים בתנועות נוער שונות, חיים בקהילות שונות ואפילו לומדים שיעורי נהיגה בערים אחרות. ככל שהתקדמנו ממפגש למפגש, מסמינר לסמינר, כך הבנתי שהמצב הנוכחי לא נכון וידעתי שהאימפקט שלי ייגע בנושא.

“שנה חלפה. אחרי פגישות, ישיבות, שיחות ושכנועים, הפרויקט יצא לפועל, עם צוות נוער מדהים. הפרויקט ‘מתחברים בחמישים’ הוא יום משמעותי ומיוחד לנערי ונערות הגולן. יום מלא באתגרים, שמטרתם לעודד שיתוף פעולה, כדי לחזק את הדומה ולמזער את השונה בין הנערים והנערות. במהלך היום, עברנו מתחנה לתחנה באמצעות ניווט חידות וטאבלטים, כשכל קבוצה עם פק”ל קפה גולני, מצוידים בתפוחים ובהמון אנרגיה גולנית מדליקה.

“נפגשנו עם חיילי שריון שמשרתים בגזרה הצפונית ברמה. החיילים ערכו לנו תצפית ודיברו אתנו על שירות משמעותי ועל מה שקורה בסוריה השכנה. מתנדבים בשנות שירות, בני הגולן, באו ושיתפו אותנו בחוויה של שנת השירות ועל פועלם בתרומה לחברה הישראלית. הרב איזנטל, הרב של חיספין, סיפר לנו את סיפור מורשת הקרב שלו.

“דמויות רבות חיכו לנו עוד בהמשך היום, בתחנות השונות. למדנו מה זה אומר ‘מעשר’ וקטפנו תפוחים לנזקקים. טיילנו בג’יפים ורכבנו באופניים, טיפסנו על קיר טיפוס בגובה שמונה מטר, בו היו שמות יישובי הגולן וגלשנו באומגה, כדי למלא מפה אילמת עם שמות היישובים שאספנו בקיר. ציירנו בציור קיר קהילתי, קיימנו יריד נוער עם דברים חדשים וישנים שיש לנו בגולן לנוער: ‘דילר’, מועצת נוער, יחידת חילוץ גולן, רשות הטבע והגנים – התכנית לנוער, התנדבות ב’צמי”ד’, תנועת הנוער ‘בני המושבים’ ולבסוף, קינחנו את היום במופע מוזיקלי של להקת ‘הטורבינות’ ומאור כהן.

“במהלך היום ירד גשם, המורל רק עלה, נוער הגולן שמח להיות יחד ביום שמדבר נוער גולן ומה שביניהם.

“הייתה לנו חוויה גדולה. אנו, הנוער הגולני, מקווים ש’מתחברים בחמישים’ היה הספתח לעוד שלל אירועים מחברים לנוער הגולן. במהלך הפרויקט, שמחתי לראות שיחות בין המשתתפים ואפילו חברויות נוצרות.

“מחכים לכם באירוע הבא ולכל הנערים שחולמים – בואו לעשות ולהגשים בבמות השונות, ‘דילר’, מועצת נוער, תנועת נוער ועוד. הכוח אצלנו! בואו, יחד נעשה!”.

 

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?