משולחן המועצה האזורית גולן

ברברהלא אכזבה, והקסם הלבן עטף את הגולן ברכות הנחלים שוצפים בזרימות מרשימות וגם המאגרים הולכים ומתמלאים רעידות האדמה בטורקיה ממחישות עד כמה נחוצה ההערכות לחירום התקדמות נוספות בנושא מבני ציבור ביישובים פרויקט כביש עוקף בני יהודה יוצא לדרך בקיבוץ אורטל קבלו סוף סוף הודעה על פינוי שטחי אש סמוכים לטובת ההרחבה שביל ישראל מגיע לחרמון משרד החקלאות מקדם העברת תקציבי הדרכה ויזמות לחקלאות בגולן ועוד


ברברההגיעה ממש כמו שהבטיחה. הקסם הלבן עטף את הגולן ברכות והשרה אווירת רוגע חורפית. אחרי חודשים רצופים של מיעוט משקעים, המערכות האחרונות החלו לייצר זרימה בנחלים ובמפלים. גם המאגרים החלו עולים ונראה כי יש תקווה שבסוף יהיה פה חורף לא רע בכלל. זו הזדמנות נהדרת לומר תודה לכל השותפים שסייעו למועצה ולתושבים במהלך ימי הסופה: חברתנתיבי ישראלוצוותי הפילוס, צהל ומפקדיו שנרתמו לסייע לכל משימה, שוטרי הגולן שעמדו בקור העז ובשלג כיוונו ודאגו לשלום משתמשי הדרך, לצוותי המועצה שבימים האחרונים התעוררו לפנות בוקר בכדי לערוך תיאומים ולהעביר מידע לציבור ולמטה שלג של המועצה שתיכלל את המידע מהשטח. תודה לכולם.

השבוע, הורגשו גם אצלנו רעידות האדמה בטורקיה והזכירו לכולנו שאנו נדרשים להיערך ולהכיר את הנחיות פיקוד העורף לאירועי רעידת אדמה. מומלץ להיכנס לאתר פיקוד העורף ולדף הפייסבוק של המועצה, שם תמצאו מידע מציל חיים בנושא. סופש חמים ושבת שלום.

חג השלג

שלג הוא תמיד יום חג. הילדים והמבוגרים שמחים בו ואם הלימודים לא מתקיימים, אז יוצאים לטיול שלג. על מנת שנוכל לצאת מהבית בימי שלג, עובדת המועצה בשיתוף פעולה עם מספר גורמים וזו הזדמנות נהדרת לומר להם תודה.

תודה גדולה לצוותנתיבי ישראלצפון, שיצא למשימות פילוס הדרכים לפני אור ראשון וסיים את העבודות מוקדם מהצפוי.

תודה גדולה למשטרת ישראל ושוטרי הגולן, שטיפלו בחסימות ביעילות והיו קשובים לצורכי המועצה והתושבים.

תודה גדולה לצהל, לאוגדה 210, לקצין הגמר סאל נדב אברגיל ולאגף ההנדסה של האוגדה, שהצטרפו למאמצים ובזכותם התקצר זמן הפילוס.

תודה גדולה מאוד לכל צוות אגף התפעוללמיקי מנחם, מנהל האגף, שהוביל את הצוות מהשעה 4:30 בבוקר! לעובדי האגף: סמי סימנה, יוסי קמה ולשוקי גולן, שנסעו יחד עם צוותנתיבי ישראלוהיו שם לתמרץ ולסייע בכל עניין.

תודה גדולה למנהל אגף ההנדסה והתכנון, מולי שפיגל, למנהל אגף הביטחון, אלי יוסף ולקבט מוסדות החינוך, יורם אלגרבלי, שתכללו.

כמה טוב שאתם פה עבור כולנו.

לבן בעיניים

בהתאם לתחזיות, צפון הגולן כוסה השבוע בשלג משמעותי, מה שהביא להפעלה ראשונה העונה שלפורום שלגהחדש. בפורום חברים נציגי ציבור, מנהלי קהילות, מנהלי חינוך, נציגי כוחות הביטחון וההצלה, “נתיבי ישראלוקקל. הפורום גיבש בחודשים האחרונים נהלים ברורים וסדר פעולות קבוע באירועי שלג. לשמחתנו, “טבילת האששל הפורום עברה בהצלחה גדולה. במועצה ממשיכים לחדד נהלים, מסיקים מסקנות ומקבלים משוב מהציבור, על מנת לשפר עוד יותר את הפעילות באירועים דומים בעתיד. כל ההחלטות המתקבלות בפורום בנושאי תחבורה, חינוך ותנועה בצירים, נועדו לשמור בראש ובראשונה על שלום התלמידים והתושבים. זהו הקו שהנחה וימשיך להנחות את פעילות המועצה.

נערכים בשגרהמוכנים בחירום

בשבוע שעבר, התקיימה ביקורת מקדימה של פיקוד העורף לתיקי החירום של אגפי המועצה השונים. למועצה לוח תרגולים וביקורות קבוע, הנפרס לאורך השנה כולה, ללא תלות באירועים ביטחוניים או מזג אוויר. אנשי המקצוע של פיקוד העורף עברו יחד עם נציגי האגפים השונים על תיקי ההנחיות ובחנו את עדכניות המידע. דגש מיוחד הושם על התאמת הצרכים בחירום לגידול הצפוי באוכלוסיית הגולן. ביקורת נוספת של משרדי הממשלה הממונים תיערך בחודש מרץ הקרוב.

התמונות המזעזעות שממשיכות להגיע מאזורי הרעש בטורקיה וסוריה, ממחישים עד כמה כולנו חייבים להיות ערוכים למצבי חירום. בחודשים האחרונים, מרכז חוסן תרגל את היישובים בנושא רעידת אדמה. אורן איילון, רכז צחי, עובד עם היישובים בהתאם לתכניות עבודה שנבנו. השבוע, קיים צוות החירום היישובי (צחי) של מושב כנף מפגש ריענון למוכנות בחירום. במפגש נטלו חלק לימור הולץדוברת המועצה ועידית צוריאל מפיקוד העורף ומאמנת צחי ותיקה. לימור שוחחה עם הצוות על סדר פעולות נכון בתחום העברת מידע לציבור בזמן חירום. עידית העבירה השתלמות בהגשת עזרה ראשונה מצילת חיים לצוות הרפואה. מרכז חוסן ימשיך ללוות את צוותי הצחי היישוביים בהיערכות לחירום ובחיזוק החוסן הקהילתי.

מבני ציבוֵרי ביישוביםמתקדמים משבוע לשבוע

בהמשך לדיווח שהבאנו כאן בשבוע שעבר בנושא קידום מבני ציבור ביישובים, השבוע נרשמה התקדמות נוספת כשמודל העברת הכספים גובש, מה שאומר שהנושא יעלה לדיון בוועדת החריגים של משרד האוצר בזמן הקרוב. במקביל נפגשו השבוע מנכל המועצהגלעד הילמן וסגן ראש המועצה
גל גפני, עם אסנת קמחי מנהלת מינהל לענייני הכפר וצוותה במשרד השיכון בירושלים. בפגישה חודדו נהלים על מנת להבטיח התקדמות רציפה של בינוי מוסדות ציבור ביישובי הגולן.

מפגשי חשיפה למשפחות נקלטות בגולן

30 משפחות מרחבי הארץ, שעברו תהליכי קליטה ביישובי הגולן ועתידות לבנות כאן את ביתן, נפגשו השבוע בזום עם נציגים של אגפי המועצה השונים. מדובר במפגש ראשון בסדרת מפגשים, שמטרתן לאפשר למשפחות החדשות להכיר לעומק את פעילות אגפי המועצה בתחומים הנוגעים אליהם. תודה לנציגי האגפים שהשתתפו במפגש: מנהלת אגף הקהילהרותם קבלו, מנהל אגף החינוך, חגי סמט, מנהל אגף ההנדסה, מולי שפיגל, שירלי קימנגס מהמרכז הקהילתי, הדס לוגסי גפני, ממרכז התעסוקה ואריאל גליקמן, מהחברה הכלכלית גולן. תודה גם לעידית בדיחי, ממחלקת הקליטה, שיזמה את המפגשים.

כביש עוקף בני יהודה

השבוע סוכם המתווה הסופי לכביש עוקף בני יהודה, דבר שעתיד לפתור את החסם הטופוגרפי שמנע את התרחבות היישוב עד כה. בעקבות הסיכומים החלו עבודות על תבע חדשה ליישוב. תהליך דומה יקודם בתקופה הקרובה בחדנס, גם שם מתוכנן כביש עוקף שיאפשר עדכון תבע. גם בבני יהודה וגם בחדנס התושבים שותפים לתכנון.

שחרור שטחי אש לטובת קיבוץ אורטל

בשעה טובה ומוצלחת, לאחר תהליך ארוך ומייגע שנמשך שנים, התקבלה בתחילת השבוע הודעה מפיקוד צפון של צהל כי הם עתידים לשחרר רצועה משטח האש הגובל בצד המערבי של אורטל לטובת הרחבת הקיבוץ. מדובר בצעד דרמטי שיאפשר קידום תהליכי שינוי תבע לאחר שנים ארוכות בהן הדבר נמנע.

שביל ישראלמגיע לחרמון

בחודשים האחרונים, התקיימו מספר דיונים בבקשת החברה להגנת הטבע, האחראית על סימון שבילים, להאריך אתשביל ישראלעד לחרמון. עמדתה הרשמית של מועצה אזורית גולן הייתה מאז ומעולם כי הגולן חייב להיכלל בפרויקטשביל ישראל“, ומכאן גם השמחה על היוזמה.

לצד ההתלהבות, המועצה התנתה את הסכמתה בסגירת המקטע החדש כל שנה בחודשי החורף דצמברמרץ. השיקול המנחה הוא צמצום הסיכון למטיילים וחילוצים מיותרים ויקרים. השבוע התקבלה הסכמתה של החברה להגנת הטבע לתנאי זה, וסימון הקטע החדש יוצא לדרך. נתראה על השביל!

שכנים וחברים

בעקבות הסיור שערכו עובדי המועצה לפני כחודש בכפר עגר, שעל גבול הלבנון, מתהדקים הקשרים בין גורמים במועצה למועצת הכפר. עגר גובלת בשטחי המועצה האזורית גולן מכיוון צפוןמערב וכמה מהסוגיות שעלו בפגישה עם הנציגות המקומית נוגעות לשטחי השיפוט של המועצה. אנו רואים ערך בהמשך התפתחותו ושגשוגו של הכפר עגר והשיחות מול הנציגים המקומיים יימשכו ברוח זו של מציאת פתרונות וקידום שיתופי פעולה.

תקציבי הדרכה ויזמות לחקלאות

היחידה החקלאית גולן יזמה מרתון פגישות זום עם נציגי משרד החקלאות, על מנת לדייק תכניות עבודה ולפתח מנגנוני פעילות משותפים בנושאים הקשורים ביישום החלטת הממשלה לגולן. לשמחתנו, מצאנו במשרד החקלאות שותפים אמתיים, כשהבשורה הגדולה היא שתקציבי ההדרכה בחקלאות יצאו לפועל כבר בימים הקרובים. במקביל, הוחלט להעביר גם את תקציבי היזמות במהלך השבועות הקרובים.

ביער, ביער נלמד

במסגרת ההסדרה העתידית של פעילות ביהסילקוט רועים“, ביער אלרום, התקיים בתחילת השבוע סיור ביער עם צוות הפיקוח של רמי. הסיור התקיים בגשם שוטף, שהוסיף לאווירה המיוחדת. בסיור נטלו חלק גם נציגי קיבוץ אלרום, נציג הקקל ונציגות מצוות ביהס. אל הסיור התלוו סגן ראש המועצה גל גפני ועוזרתו אפרת גת. שמחנו לגלות הקשבה, הבנה ורצון למצוא פתרונות. נמשיך ונעדכן.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?