מסביב לנו

אטרקציות, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, מסלולי טיולים, ולא פחות חשוב מכך – מסעדות ומרכזי קניות בערים השכנות, המתחרות על תואר “העיר הגדולה” של תושבי הגולן: טבריה, ראש פינה, חצור הגלילית, צפת וקרית שמונה

טבריה

משבי ים עוטפים את טבריה, שכולה חיבור של נופש עם טבע, היסטוריה עם בילוי, פעילות ימית תוססת ואתרי קודש. בעיר הנמוכה בישראל פועלים כ-30 בתי מלון, מסעדות ובארים. בחוף מרינה וספינות לשיט, טיילת רומנטית עם בתי קפה ומסעדות. המדרחוב הראשי מוביל אל מרכז מסחרי שוקק, שוק דגים, מתחם פלאפל וגן עירוני גדול עם אירועים. לאחרונה נפתח בטבריה מרכז “ביג” לאופנה, עם עשרות מותגים וחניה בשפע.
אל תחמיצו את ה”בית של דונה גרציה”, בסגנון המאה ה-16, מוזיאון חי של תקופת הרנסנס שמעניק חוויה מלכותית.
דרומית לעיר העתיקה – אתר חֲמַת טבריה, 17 מעיינות מרפא בחום 60 מעלות, ומינרלים טבעיים מרפאים. בדרום העיר גם חפירות נרחבות של טבריה העתיקה, שהוקמה בשנים 17-22 לספירה בידי הורדוס, לכבוד טיבריוס קיסר רומא. מהמאה השנייה לספירה עד העשירית, הייתה טבריה לעיר היהודית הגדולה בגליל, למרכז ההנהגה היהודית, ולמרכז של יצירה רוחנית.
טבריה היא אחת מארבע ערי הקודש בישראל, גדושה קברי צדיקים, בהם קבר רבי עקיבא, קבר רבן יוחנן בן זכאי, קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס וקברו של הפילוסוף והפוסק החשוב רבי משה בן מימון – הרמב”ם. אפשר כאן לומר תפילה, לבקש פרנסה, זיווג ואפילו פוריות.

ראש פינה

אחת המושבות הוותיקות והיפות בישראל, טובלת בירוק ואוצרת בתוכה קסם של למעלה מ-120 שנה. הוקמה בשנת 1878 בידי יהודים חרדים, אשר בתיהם נשמרו בשלמותם ב”מושבת הראשונים” יחד עם רחובותיה המרוצפים אבן.
לאורך הרחובות המשוחזרים משובצים מסעדות, פאבים ובתי קפה, גלריות, ופינות רומנטיות. מעבר לנחל ראש פינה היפהפה בית קברות שמטפס לעבר העיר צפת.
ב”מתחם הראשונים” נמצאים גם גן הברון, שהוקם בהשראת גני ורסאי, בית הכנסת הישן ובית המתיישב, בית הספר העברי השני בארץ ישראל, ובית ד”ר מר, חוקר המלריה בשנות ה- 30.
למרגלות ראש פינה שני מרכזי קניות שוקקים.

חצור הגלילית

ממוקמת כשני ק”מ מצפון לראש פינה, נקראת על שם העיר המקראית חצור, שהיתה המרכז המדיני בצפון בתקופת התנחלות השבטים ולאחר מכן עיר ישראלית שנכללה בנחלת שבט נפתלי.
חצור הגלילית (המשך)
נוסדה בשנת 1953 ומונה כיום כ-10,000 נפש. לצד חצור קריה חסידית שמושכת אליה תושבים חרדיים.
כדאי לבקר: תל חצור, נחל חצור, יער ביריה הנפלא, מצודת ביריה, קבר התנא חוני המעגל המושך אליו מתפללים רבים. גם יונתן בן-עוזיאל, מתלמידי הלל הזקן, קבור בסמוך, אלפי רווקים ורווקות פוקדים מדי שנה את קברו כסגולה לזיווג מוצלח.

צפת

העיר הגבוהה בישראל אפופת מיסטיקה, מסתורין, ואווירת קדושה. אחת מארבע ערי הקודש בישראל, שהפכה למרכז רוחני עצום מאז צמחה בה התורה הקבלית, לפני כ-500 שנה.
ליבה של צפת הן סמטאותיה העתיקות והציוריות. ברובע היהודי חבויים בתי כנסת עתיקים וברובע הערבי קמה קרית האומנים, צופה אל נופי המירון, הגליל וכינרת.
המוזיאונים של צפת מספרים קורותיה, מלונות העיר המפוארים שמרו על צביונה העתיק, המצודה הצלבנית הענקית חולשת על פניה, ובקיץ יש בה גם פסטיבל זמר יהודי.
אפשר להיות תייר גם בבית עלמין; אלפי המצבות במדרונות הסלעיים שמדרום לעיר מספרות קורותיה, על חכמים ומקובלים, שהבולט ביניהם היה האר”י – רבי יצחק לוריא. קבורים כאן גם המקובל רבי שלמה אלקבץ, מחבר “לכה דודי”, ורבי יוסף קארו, מחבר ה”שולחן ערוך” ולא רחוק – גם קורבנות רעידות האדמה שפקדו את העיר; חלק מיוחד מוקדש ללוחמים בעיר הנצורה במלחמת השחרור.

קריית שמונה

העיר הצפונית במדינת ישראל, שוכנת בלב אזור תיירות וטבע, ומנציחה בשמה את שמונת החללים שנפלו בקרב תל חי, 1920.
קריית שמונה הוקמה בשנת 1949 על חורבות הכפר חלסה והיא משמשת מרכז תעשיה, מסחר ותיירות ליישובי הסביבה.
בכניסה הדרומית לעיר רכבל הנוף הארוך בישראל (1,900 מ’) אל קיבוץ מנרה. במזרח העיר גבעת שחומית, ממנה מבט פנורמי מרהיב על עמק החולה.
פארק עירוני משתרע לצידי אפיק נחל “עין זהב” ובו מדשאות, עצי צפצפה ומילה סורית, טחנת קמח מהתקופה העות’מנית, מסגד קטן ובו המוזיאון לתולדות קריית שמונה. במרכז העיר – חאן – ארמון עתיק מעוטר בקשתות ומשמש מרכז לאומנות ואירועים.
בעיר מסעדות, מרכזי קניות רבים, שוק הומה ובסביבותיה ארץ פלגי מים עם אתרי טבע והיסטוריה, ובהם חורשת טל, שמורת החולה, שמורת תל דן ותל חי.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?