מורות מרמת הגולן פיתחו מוצרים חינוכיים במסגרת התכנית הארצית – “מאיצים בחינוך”

מורות מרמת הגולן פיתחו מוצרים חינוכיים במסגרת התכנית הארצית – “מאיצים בחינוך”. זו תכנית לפיתוח מקצועי מואץ, אשר כלל ליווי היזמים משלב הרעיון, אפיונו ועד לבניית אב-טיפוס למוצר חינוכי


ביום רביעי, ה-16.11, התקיימה באולם רוטשילד, במשרד החינוך בירושלים, תערוכה להשקת מוצרים, מחזור א’. בתכנית לפיתוח מקצועי, פרי פיתוחם של עובדי הוראה במסלול פיתוח מקצועי במסגרת “מאיצים בחינוך”. התערוכה האינטראקטיבית נערכה במעמד מנכ”לית המשרד, מיכל כהן, המשנה למנכ”לית, גילה נגר, סמנכ”ל ומנהל המִנהל, איל רם, מנהלת האגף לפיתוח מקצועי, ד”ר מירי גוטליב, מנהלת מחוז צפון, ד”ר אורנה שמחון והמפקחת על הפיתוח המקצועי במחוז צפון, ענת כהן. אורחים רבים הגיעו לתערוכה, מנהלי מחוזות ומנהלי אגפים במשרד החינוך, מפקחים כוללים במחוזות, מנהלי מחלקות חינוך, מנהלי בתי”ס, נציגי משרדי ממשלה העוסקים בפיתוח מקצועי, נציגי מגזר שלישי, עמותות וקרנות.

תכנית “מאיצים בחינוך” היא תכנית לפיתוח מקצועי, המקדמת תרבות יזמית במערכת באמצעות מתודולוגיה ברורה לפיתוח מקצועי, חממה מסוג מאיץ (accelerator). להובלת התכנית נבחרו שבעה מרכזי פסג”ה ברמה ארצית. עובדי הוראה יזמים, שהתקבלו לחממה שבמרכזי הפסג”ה, השתתפו בפיתוח מקצועי מואץ, אשר כלל ליווי היזמים משלב הרעיון, אפיונו ועד לבניית אב-טיפוס למוצר חינוכי.

במסגרת יוקרתית זו, נבנתה חממת פעימות במרכז פסג”ה אזורי גולן-קצרין. שני מוצרים פותחו השנה בחממת הפעימות. המוצר הראשון, “תרבות יום א'”, שפותח על ידי אורית סורוקה ובית הספר “אביטל”, הנו ערכה לפעילות חווייתית ויצירתית לגיבוש ולהעצמת בחדרי מורים, יצירה המקדמת את האקלים הבית-ספרי.

המוצר השני, “מתקלפים”, שפותח על ידי אילה פס וניצן ראביד, מביה”ס “מצפה גולן” בני יהודה, כולל אלבום מסע לתלמידים. אלבום זה הנו חלק מתכנית, שמטרתה לעודד מחנכים לסייע לתלמידים לגלות את נקודות החוזק שלהם. לצורך כך, אף עוגנו שעות במערכת ביה”ס והתלמידים לומדים את הנושא.

הכנס אפשר את הצגת המוצרים. זה לא היה כנס שמדברים על, אלא תערוכה אינטראקטיבית בתנועה, שבה כל המשתתפים חוו חוויה של התנסות במוצרים המדברים בעד עצמם. המשתתפים זכו להיפגש, פגישה אותנטית ומרגשת עם המורים היזמים שהפגינו ברק בעיניים ומומחיות בהצגת המוצר שפיתחו.

היזמיות של מרכז פסג”ה אזורי גולן-קצרין ומנהלי בתי ספר, שליוו אותן, הציגו את המוצר בצורה מקצועית ומעוררת השתאות. הן סיפרו על התרומה של המוצר להן ולבית הספר. כמו כן, תארו את הפיתוח המקצועי המשמעותי שחוו. מנהלת המחוז, אורנה שמחון, ומפקחת הפיתוח המקצועי, ענת כהן, קיבלו מוצרים, על מנת להציגם בפני הנהלת מחוז הצפון.

ללא ספק, היזמיות הביאו לרמת הגולן ולמערכת החינוך בגולן גאווה רבה. יתרה מכך, במהלך התערוכה הגיעו פניות לרכישת המוצר ולהפצתו במערכת החינוך.

בסיום השקת התערוכה, קיבלו בוגרי מחזור א’ סיכת בוגרים עם לוגו התכנית.

מרכז פסג”ה אזורי גולן-קצרין נערך לפיתוח מוצרים לשנת תשע”ז ולהמשך ליווי המוצרים שפותחו להטמעה בשטח.

ניתן להתרשם מהמוצרים ומהחממות באתר האינטרנט ובמרכז פסג”ה אזורי גולן-קצרין.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?