מגדלים בריא יותר

גידול משמעותי נרשם בשימוש חקלאי בשרוולי גידול מנותקים מהקרקע, המאפשרים הפחתת הדברה. ה”גרובגים” מאפשרים גידול מנותק מהקרקע, בעל יתרונות פיקוח, סניטציה, בריאות והפחתת הוצאות


עם עליית המודעות לצורך בצמצום הזיהום ושמירה על איכות הסביבה, מדווחים מחברת “טוף מרום גולן” כי בהזמנות מצעי גידול לקראת שתילות החורף נרשם שינוי מגמה. מגדלים רבים החליטו להפסיק לגדל בקרקע המסורתית ועוברים לגידולים במצעים מנותקים. לקראת העונה הקרובה, נרשם גידול בהזמנת שרוולי גידול (“גרובגים”, בשפה המקצועית), המאפשרים גידול מנותק מהקרקע, בעל יתרונות פיקוח, סניטציה, בריאות והפחתת הוצאות.

אגרונום “טוף מרום גולן”, יוני אוסרוביץ: “מצע הקוקוס הנו אורגני וידידותי לסביבה ומפחית באופן משמעותי את הצורך בשימוש בחומרי הדברה מפני מזיקים. כך מתאפשר גידול איכותי ובריא הרבה יותר לצרכן. המצע המנותק יוצר חיץ בין שורשי הגידול לקרקע המאולחת ומאפשר הפחתה בהדברה ולעתים, ללא צורך כלל בהדברה. אופן הזה, ניתן לטפח גידול של תוצרת נקייה ממזיקים ומחומרי הדברה ותוך כדי כך גם לשמור על הסביבה, על ידי הפחתת המזהמים במי התהום”.

עוד מציין אוסרוביץ, כי במצע מנותק מהקרע קיימת אחיזה גבוהה יותר של הצמח וכן אספקת המים זמינה לצמח ותכולת האוויר גבוהה במתחי מים נמוכים. כמו כן, קיימת מוליכות הידראולית (ברוויה) גבוהה לצורך ניקוז יעיל ומהיר והקניית יכולת עיגון לצמח.

מלבד היתרון הבריאותי של הפחתת שימוש בחומרי הדברה, והרחקת הגידול ממזיקי קרקע, מדובר בחיסכון עבור המגדל, שכן אינו נאלץ להשקיע כספים ברכישת חומרי ריסוס ובתהליך ריסוסם על הגידולים. המצב האיכותי מאפשר לחקלאי גם חיסכון בשימוש במים. כמו כן, המצעים נמצאים בזמינות קלה יחסית.

ה”גרובגים”, שרוולי המצעים המנותקים, מיועדים לגידול ירקות באופן אינטנסיבי. לאור מידותיהם הקטנות של שרוולי הגידול, לאיכות שבבי הקוקוס שבתוכם ולאחידות הרכב השרוולים חשיבות רבה מבחינת המגדל. בשימוש נכון, חקלאים מצליחים להגדיל את היבול.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?