כך עברו חייו – זוהר ארגוב

ביום רביעי האחרון, חלפו 16 שנים בדיוק מאז הלך לעולמו זוהר ארגוב. מה היה קורה אלמלא אותו מוות מיותר? האם היה הופך לאותו מיתוס שמוגדר עד היום כמלך הגדול מכולם? ואולי היה מתמנה לשופט בכיר בתוכנית “זוהר ארגוב קורא לך”


 

זוהר עורקבי ז”ל נולד ב-16 ביולי 1955 וביום רביעי האחרון, חלפו בדיוק 16 שנים מאז הלך לעולמו. נסיבות מותו של הזמר שנודע בשם זוהר ארגוב (המלך), ידועות לכולם כך שעדיף להתמקד בציוני הדרך, בזכותם הוכתר כמלך הבלתי מעורער של המוזיקה הים-תיכונית. האיש שהכניס את הסלסולים לליבה של התרבות הישראלית ומי שהפך למושא השראה של כל אמני הז’אנר שבאו בעקבותיו, ביניהם כמובן אייל גולן.

בשנת 1977, אמנם יצא התקליטון הראשון (עדיין תחת השם עורקבי), אך הפריצה הגדולה הגיעה 3 שנים אח”כ כאשר יהודה קיסר, הגיטריסט הגדול החליט להפיק מוזיקלית את התקליט המלא הראשון. המפיק מאיר ראובני המליץ לשנות את שם המשפחה ל’ארגוב’, “אלינור” שבוצע במקור ע”י ג’קי מקייטן, נבחר כשיר הנושא בתקליט וברגע שיצא, כמעט באופן מיידי זוהר הפך לכוכב ענק. בתקליט הבא, “היו זמנים” עדיין לא הופיעו שירים מקוריים, ואז הגיע “נכון להיום” בשנת 82, מתוכו יצא השיר “הפרח בגני” שכתב והלחין אביהו מדינה וזכה אותה שנה במקום הראשון בפסטיבל הזמר המזרחי. אפשר להניח, שאם היה נערך היום מצעד הזמר המזרחי של כל הזמנים, השיר היה מגיע לשלושת הגדולים, יחד עם “ים של דמעות”. לכן, לא מפתיע ש”הפרח בגני” מיצב סופית את זוהר כאחד הזמרים החשובים בתחום המוזיקה הים-תיכונית וברבות הימים גם לאחד הזמרים המשפיעים על המוזיקה הישראלית.

עוד לפני מותו, הספיק להקליט תקליט נוסף בשם “כך עוברים חיי” במקביל למעצרים החוזרים ונשנים ושאר ההסתבכויות עם החוק. ככל שהתדרדר יותר בסמים, כך אהבת הקהל אליו גברה ואיתה מכירות התקליטים שהרקיעו שחקים. לאחר שהתאבד, הפופולאריות שלו הגיעה לשיאים חדשים, במקביל לאבל הכבד שאפף את המקורבים אליו ואת כל מי שהספיק להיתקל בכישרונו הנדיר באותן שנים.

כמו רבים מהמוזיקאים הגדולים בארץ ובעולם בכלל, המוות שלו הפך לחלק בלתי נפרד מהקריירה עצמה. בדיוק מהסיבה הזאת, השאלה המרכזית כשבוחנים את ההשפעה של ארגוב היא, מה היה קורה אלמלא אותו מוות מיותר? האם היה הופך לאותו מיתוס שמוגדר עד היום כמלך הגדול מכולם, גם אם היה חי וממשיך לפעול מוזיקלית? לא בטוח בהכרח.

יכול מאוד להיות שהשנים היו מביאות איתן דעיכה בקריירה ואבק הכוכבים היה מתפוגג לטובת מועמד אחר מתוך כל אלו שטענו לכתר. מה שבטוח הוא שכמה מפיקי טלוויזיה היו שמחים ליצור קונספט בכיכובו כשופט בכיר בתוכנית “זוהר ארגוב קורא לך”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?