כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ

כשאתם יוצאים לטייל, או לנפוש, קחו את חית המחמד אתכם. יש לדאוג לה ולהכין מראש את כל צרכיה. נאלצתם להשאירה מאחור? דאגו שתתארח אצל חברים, שכנים, או בפנסיון הקרוב


הווטרינר  ד”ר גיל שביט

וטרינרים תמיד שמחים לראות משפחות שאוהבות את חיות המחמד שלהם, מטפלות ומטפחות אותם. עצוב לראות משפחות המשאירות את חית המחמד מאחור, או קשורה לגדר, בדרך לשדה התעופה.

הורים שוכחים לפעמים כי תפקידם לחנך ולהראות דוגמה. מה יחשוב הילד, כאשר את חית המחמד, שהוא אוהב כבן משפחה, מזניחים ונוטשים ביום של חופש? גם בטיולי הקיץ ובתכנון הנופש המשפחתי, אל תשכחו לדאוג לחית המחמד.

חתולים מומלץ לא להוציא מסביבתם הטבעית, הביתית. כדאי לדאוג שמי מהשכנים יגיע להאכיל ולהשקות. במידה שאין אפשרות כזו, ניתן להלין את חית המחמד בפנסיונים המיועדים לכך. את הכלבים מומלץ לא לקחת לנסיעות ארוכות. כדאי להשאיר את הכלב בידיים טובות, של חברים ושכנים, או באחד מהפנסיונים המוכרים. כדאי לבקר בהם לפני השארת חית המחמד, או לקבל המלצות מחברים.

במידה שאתם נוסעים לטיול משפחתי בארץ (למקום בו יש אישור להביא חית מחמד) ומעוניינים לצרף את חית המחמד, זכרו כי כלבים, כמו חתולים, אינם אוהבים לצאת מאזור הטריטוריה הטבעית שלהם. חלקם עלולים להראות מצב של “סטרס” ולהיות מבוהלים. צריך להישאר לידם ולהעניק להם ביטחון שאתם, הבעלים, נמצאים אתם. בנוסף, יש להקפיד על אספקת מזון, מים, צל ומנוחה ולהיות מודעים לסכנות האורבות לכלב בסביבה חדשה ובזמן טיול בטבע, לזהות סימני מצוקה ולדעת מתי לפנות לווטרינר.

מזון ומים
מזון:

חשוב לקחת אתכם לטיול שקית עם המזון הרגיל של הכלב וכדאי להשתמש בצלוחית המזון הרגילה. יש להאכיל את הכלב בתדירות לה הוא רגיל. רצוי פעמיים ביום. יש כלבים שמקיאים ומשלשלים, כשמוגשים להם שאריות בשר מהמנגל, או מזון שאינם מורגלים בו.

כלבים, כמו חתולים, אינם אוהבים לצאת מאזור הטריטוריה הטבעית שלהם. חלקם עלולים להראות מצב של “סטרס” ולהיות מבוהלים. צריך להישאר לידם ולהעניק להם ביטחון שאתם, הבעלים, נמצאים אתם. בנוסף, יש להקפיד על אספקת מזון, מים, צל ומנוחה

מים:

חשוב ביותר! יש להשקות את הכלב גם בנסיעה, תוך כדי עצירה בצד. חשוב להצטייד בכלי בו יוגשו מים צוננים לכלב בתדירות גבוהה. חשוב להשגיח שהכלב לא ישתה מים ממקורות לא בטוחים, כמו מאגרי מי ביוב ושלוליות, שעלולות להכיל שאריות חומרי הדברה חקלאיים.

חום והתייבשות:

יש להבין את ההבדלים בין מכת חום והתייבשות. בהתייבשות, הגוף מאבד נוזלים. במכת חום, הטמפרטורה עולה מעל 40 מעלות. לרוב, התייבשות מובילה למכת חום ושתי הסכנות קשורות זו בזו. בזמן טיול, כלב חשוף לשתי הסכנות. הוא בחוץ, הוא מרבה לרוץ, הוא נמצא בשמש וחוסר תשומת לב מצד הבעלים עלול לגרום לכלב להתייבש ולפתח מכת חום (היפר-תרמיה).

בכדי להימנע מכך, יש להקפיד על שתייה מרובה, לסביבה מוצלת לכלב, לדאוג שהכלב ינוח בדיוק כמוכם, לקיים מנוחות אתכם ולוודא שלא ירוץ בשמש ללא הפסקה.

כמו כן, להיות קשובים לכלב ולזהות את סימני הסכנה:

הלחתה (נשימה כבדה עם לשון משורבבת) מוגברת, ריור, אפתיות, שלשולים, הקאות ופרכוסים. במידה שסימנים אלו מופיעים, יש להתקשר במהירות לווטרינר המקומי. רצוי להצטייד מראש במספרי טלפון של מספר וטרינרים באזור המטויל). במידה שאין ברשותכם, התקשרו לווטרינר המטפל שלכם והוא ידע להפנות אתכם.

אסור בשום פנים ואופן להשאיר כלב במכונית סגורה בחום! במידה שנאלצים, יש לפתוח חלקית את כל החלונות, להשאיר את המכונית בצל וגם זאת, רק למספר דקות ורק במקרה חירום. המכונית הופכת למלכודת חום, העלולה לייבש את הכלב במהירות ולדרדר את מצבו עד למוות.

שלא נדע
הרעלות:

בסביבה לא מוכרת, הכלב עלול לאכול או לשתות  ממקורות עלומים ועלול להיחשף לחומרי רעל. המקרה הנפוץ ביותר הם מקווי מים המכילים שאריות חומרי הדברה חקלאיים, בעיקר זרחן אורגני.

סימנים להרעלה: ריור, הקאות, שלשולים, רעידות ופרכוסים. יש לפנות במהירות לווטרינר.

הכשות:

הכלב הסקרן, נכנס במהלך הטיול אל בינות השיחים ועלול לפגוש נחשים, עקרבים, וכו’.

סימנים: לרוב, הכלב ייעלם בין השיחים, ישמיע יללת כאב, או נביחות רמות ויופיע בריצה, לפעמים מדדה על רגל. ייתכן שמדובר בקוץ, או מלען שחדר לאוזנו, או לרגלו, אבל ייתכן שהוכש. יש לעקוב אחרי התנהגותו. במידה שהוא מטה את ראשו ומנער את אוזניו, ייתכן ושמלען חדר לאוזנו. אם שפתיו, ראשו,  או רגלו, מתנפחים, אולי הוכש. הנפיחות עלולה להופיע אחרי מספר דקות. כמובן, שיש לפנות במהירות לווטרינר.

היעלמות:

תוך כדי ריצה סקרנית, הכלב עלול לאבד את דרכו. חשוב לשמור על קשר עין ולדאוג שהכלב יישאר בטווח שמיעה ובכל מקרה, מומלץ להרכיב לכלב שבב, אצל הווטרינר המטפל בו. כך, אם יימצא על ידי זרים, הם יוכלו לקרוא את השבב ולהשיבו אליכם.

הכלב יכול ליהנות ולגרום הנאה רבה, כשהוא מצטרף לטיול המשפחתי וחשוב להקפיד על מספר כללים פשוטים, לדעת לזהות סימני מצוקה ולהגיע לווטרינר מקומי, כשנדרש.

טיול נעים.

 

 

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?