כוחנו באחדותנו

שבעה שבועות של מלחמה, שגרה לצד חירום. בסוף השבוע שעבר רצו נשים למען שחרור החטופים וגם: ביקור השר בני גנץ, ביקור הוועדה לחיזוק הנגב והגליל, בנות אולפנת גולן-קצרין מתנדבות בחקלאות והפוגות ב”מרכז צעירים”

השילוב בין למידה לעשייה מהווה עיקרון חשוב של שילוב שגרה וחירום

ביום שישי, ה-17.11.2023 התקיימה ריצת נשים המונית בטיילת “חרמון” בקצרין. הריצה הנה יוזמה משותפת של המועצה המקומית קצרין והמועצה האזורית גולן. עשרות נשים התכנסו בבוקר ויצאו לכיוון פארק קצרין עם חולצות שהודפסו במיוחד לכבוד הריצה.

הריצה הסתיימה בפארק קצרין, בטקס מרגש, בהשתתפות שני ראשי הרשויות ועשרות הנשים הרצות.

ביקור השר בני גנץ בקצרין

ביום שלישי, הגיע השר בני גנץ, חבר קבינט המלחמה, לביקור בקצרין. בפגישה, נכחו נציגי המועצה ונציגי כוחות הביטחון. 

השר ערך סיור במרכז ההפעלה ובמכלולי המועצה. ראש המועצה הציג לשר את התנהלות ומוכנות המועצה לחירום ובהתאם – את הפערים מול משרדי הממשלה. בנוסף, הוצגה לשר תמונת מצב החינוך בקצרין, בדגש על תכנית “אודם”, תכנית המנהיגות הצעירה של משרד הביטחון, שנפתחה בקצרין לפני כשנתיים.

דיון נוסף היה בנושא החלטת הממשלה 864 – הרחבת והכפלת קצרין, פערים במקלטים המשותפים, גיוס למילואים של כיתת הכוננות, הכפלת התקנים ושימור היכולת של הכיתה גם בזמני שגרה והכנסת קצרין לרשימת יישובי קו העימות ויישובי הספר.

השר ערך סיור ב”חמ”ל האזרחי” שפועל במתנ”ס קצרין, כבר 45 ימים, בגיוס תרומות, חלוקת אוכל, מכבסה ועוד. השר ראה את העשייה ונפגש עם עשרות בני הנוער שמפעילים את החמ”ל בהתנדבות מלאה וסיפר כי במלחמת יום כיפור הוא היה בגילם ופעל רבות בסוללה שהייתה ליד ביתו.

ביקור הוועדה לחיזוק הנגב והגליל בקצרין

ב-16.12.23, הגיע יו”ר הוועדה לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל, ח”כ מיכאל ביטון, יחד עם חברי הוועדה ח”כ טטיאנה מזרסקי וח”כ ניסים ואטורי, לביקור בקצרין. בדיון הוועדה, שהתקיים בעיר, נכחו נציגי משרדי הממשלה כלכלה, חינוך, נגב גליל, נציגי צה”ל, נציגי המועצה ונציגי כוחות הביטחון.

הוועדה הגיעה לקצרין כחלק מביקור הוועדה בגולן. ראש המועצה הציג לוועדה את התנהלות ומוכנות המועצה לחירום ובהתאם – את הפערים מול משרדי הממשלה. 

בנוסף, דנו בנושא גיוס המילואים של חברי כיתת הכוננות, הכפלת התקנים לקצרין ויצירת תקן לרבש”צ וכמובן, ההכללה בהגדרת יישובי הספר.

יו״ר הוועדה לחיזוק ופיתוח הנגב והגליל, ח”כ מיכאל ביטון: “בחרנו לקיים ביקור ודיון של הוועדה בגולן, במטרה להעביר מסר לממשלת ישראל ולמשרדים השונים: הגולן נמצא בסיכון גבוה ועליו לקבל יחס מיוחד בזמן מלחמה, בהיבטי ביטחון, כלכלה ואחרים. 

“הקשבנו לצרכים שהועלו על ידי ראש המועצה והנציגים השונים ונפעל בהתאם לחיזוק כיתת הכוננות על ידי תקצובה והשבחתה לטווח ארוך. נגיש הצעת חוק שתגדיר באופן קבוע את יישובי רמת הגולן כיישובי ספר, במקום ההגדרה הזמנית. בנוסף, העלינו דרישה לתקציב ייעודי למלחמה, שיינתן על ידי משרד הנגב והגליל, על מנת לחזק את החוסן ביישוב. הוועדה תמשיך לעקוב אחר ביצוע המשימות”.

בנות אולפנת גולן-קצרין מתנדבות בחקלאות

השבוע ובשבוע שעבר, יצאו בנות התיכון (י’-י”ב) להתנדבות במשק אביאל, במושב ירדנה. הבנות עבדו בהשבחת גידולי העגבניות ובשתילה של גידולים הידרופוניים. 

השילוב בין למידה לעשייה מהווה עיקרון חשוב של שילוב שגרה וחירום ושל בניית חוסן ותרומה לעם! 

“יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ”, (תהילים קכ”ח)

הפוגות ב”מרכז צעירים”

אז מה היה לנו השבוע?

פעילות מהממת של “ראש הברוש”, בוקר סדנה לנשות המילואים, פעילות קרקס לכל המשפחה, סדנת חוסן לנשים, ערב שירה מחזק וממלא וריקודי עם לילדים!

כיף לראות את קהילה מגיעה ונהנית! נחכה לכם גם בשבוע הבא! 

מפגש לבעלי עסקים

ביום רביעי 15/11/23, התקיים מפגש זום לבעלי עסקים, בהנחיית רו”ח חגית שוקר, מתמחה במתן שרותים פיננסיים לבעלי עסקים ומנטורית מובילה

בעלי העסקים קיבלו הסבר על מתווה הפיצויים של רשות המיסים, מתווה בנק ישראל להקלות והלוואות ועל קרן בערבות המדינה – חרבות ברזל, מסלול מיוחד. בנוסף נתנו טיפים חשובים להתנהלות נכונה בעסק בזמן מלחמה.

מאחלים לכל העסקים פרנסה טובה וימים שקטים.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?