זה שיר אהבה פשוט

ליום האהבה (ואלנטיינס דיי החל ביום שישי), כמה שירי אהבה בולטים שיצאו בשנה האחרונה: שושנה של אברהם טל, הניגון שלך של אתי אנקרי, יפה כלבנה של אביתר בנאי, אישה שלי של ארז לב ארי ופטריק סבג – שירים של אהבה צרופה


 

אהבה. הנושא הפופולארי ביותר אי פעם, שנכתבו עליו כבר אינספור שירים מאז ועד היום בכל השפות ועדיין, אף אחד מהם לא עונה על השאלה הנצחית, אלא בעיקר מתאר מהי אהבה באופן ספציפי עבור מי שכתב את הטקסט. לכבוד ה’ואלנטיינס דיי’ שהמון זוגות חוגגים היום (שישי, 14.2) ברחבי העולם, החלטתי בכל זאת להקדיש את המדור לכמה שירי אהבה בולטים שיצאו בשנה האחרונה.

שושנה \ אברהם טל

אחד הזמרים המצליחים בשנים האחרונות (סולנה לשעבר של להקת “שוטי הנבואה”), החליט לקרוא לאלבומו האחרון פשוט ולעניין על שם אשתו שושנה. הקצב המפתיע בשיר הנושא מתוכו, הפך אותו לאחד השירים היותר משמחים ומקפיצים של השנה. “שושנה” הוא מהשירים שפשוט בלתי אפשרי להישאר סטאטיים כשמאזינים אליהם והטקסט המואר כמו שרק טל יודע לכתוב, רק משרת את המטרה: “תני לאור שלך שושנה, להקיף את כולי, תעשי מה תעשי…”

הניגון שלך \ אתי אנקרי

מספיק להשוות בין: “לך תתרגל איתה… אני כבר אשתגע עם מישהו אחר” לבין “זוכרת הניגון שלך אותו אני מבקשת, מי שישיר את הניגון שלך במיתר או בקשת, את נפשי אני אתן לו…” כדי להבין את השינוי האדיר שעברה אנקרי ב- 25 שנים שחלפו בין כתיבת שני הטקסטים האלו. שניהם שירי אהבה נפלאים, כל אחד בדרכו, אך המשותף הוא הקול המלטף של אנקרי שמעטות הזמרות בארץ שיכולות להתחרות איתו. “הניגון שלך”, מופיע באלבומה האחרון של אנקרי שיצא לפני כשנה.

יפה כלבנה \ אביתר בנאי

הנה דוגמא נוספת למוזיקאי מצוין, שתהליך החזרה בתשובה כלל לא פגע ביצירתו ואולי אף העמיק אותה. מה שכן השתנה, בדומה לאנקרי הוא הזווית ממנה בנאי כותב על יחסים. אין ספק שהיום הוא אוהב הרבה יותר: “היי לי קרובה וזוכרת היי לי רק לי מיוחדת, היי לי אחות מקודשת היי יחפה מנוחמת, מי זאת עולה יפה כלבנה”. מהמשפטים שגורמים לך לקנא במי שכתב אותם.

אישה שלי (כמו אדם חופשי) \ ארז לב ארי ופטריק סבג

באלבום המשותף והמצוין של השניים, הופיעו שירים שזכו לפופולאריות רבה יותר, אך הטקסט המדובר שלכתיבתו הצטרף מיכה שטרית מתעלה על כל השאר: “למרחקים אנדוד ואת אוחזת לי מקום, כגן נעול כמעיין חתום, אישה אישה שלי כמו דממה רוגעת…”. השיר הזה הוא רק חלק במסע אליו לוקחת ההאזנה לאלבום “העץ הבודד”, כל פעם מחדש.

יום אהבה שמח, מחויך וצבעוני לכל קוראי המדור

bagolan10@gmail.com

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?