הכנסת אורחים

נחנכה יחידת אירוח חדשה במרכז רפואי “צפון” (פוריה), ע”ש המיילדת דנה בן שושן ז”ל בתרומת אורן ועליזה אלישע

צילום: מרכז רפואי “צפון”

רגע לפני הדלקת נר ראשון של חנוכה, נערך במרכז רפואי “צפון” טקס חנוכה אחר. יחידת אירוח חדשה ומאובזרת, המיועדת לבני משפחה של מאושפזים שאינם יכולים לשוב לביתם, שנתרמה למרכז הרפואי על ידי אורן ועליזה אלישע, נחנכה באירוע חגיגי.

משפחת אלישע בחרה לקרוא ליחידת האירוח “הכנסת אורחים”, על שם דנה בן שושן ז”ל, המיילדת האהובה, שנהרגה ב 17.7.23 (כ”ד בתמוז), בעת שנהגה הביתה לאחר משמרת לילה בחדר הלידה. 

במהלך הטקס המרגש, סיפר התורם אורן אלישע: “רצה הקדוש ברוך הוא שחדר זה שמידותיו לא צלחו להתמקם בחצר משפחתנו, מצא דרכו, בדרך שאיש לא חשב עליה, לשרת, להעניק ולתת לכל דיכפין. יחידת האירוח ‘הכנסת אורחים’, שנתרמה מכל הלב, תשמש ותשרת את באי בית החולים ותסייע בשהייתם. זכות גדולה נפלה בחלקנו להנציח את זכרה של דנה בן שושן עליה השלום. בטוח אני שכל מי שיזדקק לחדר נעים זה, תמונתה של דנה תמיד תהיה לנגד עיניו וזו הזכות וזו ההנצחה המתאימה והנצחית ביותר לדנה”.

אביה של דנה בן שושן ז”ל, יחזקאל כהן, הודה למרכז על האירוע ולתורם על המחווה המיוחדת. בעלה, חיים בן שושן, הוסיף: ” דנה הייתה בעלת חסד וויתור ולכן הקדוש ברוך הוא שלח אדם שוויתר על עצמו למען הזכות של דנה. אני מודה למשפחת אלישע על המחווה ומודה למרכז הרפואי על הטקס המרגש. דנה מונצחת בנתינה, כפי שתמיד הייתה”.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ און, דיבר על הכאב על דנה בן שושן בימים קשים אלו ועל האור שמביא מעשה התרומה וההנצחה. מירב מאיר, האחות האחראית בחדר לידה, סיפרה על הכאב העמוק של המחלקה כולה בעקבות האובדן: “מותה של דנה הותיר אותנו בזעזוע עמוק. זה בלתי נתפס שהמיילדת הנפלאה פתאום לא נוכחת. כל הצוות עדיין כואב את לכתה, לבנו עם המשפחה וצערה האין-סופי”.

הרגע המרגש ביותר בטקס היה הקרנת סרט שהכינו המיילדות שעבדו עם דנה ז”ל. בסרט נשמעו סיפוריהן של יולדות שיילדה דנה ושולבו תמונות שלה במהלך עבודתה. בסוף האירוע, נערך טקס קביעת מזוזה וגזירת סרט ביחידת האירוח, כשמשפחת אלישע ומשפחתה של בן שושן חלקו בכבוד, בהתרגשות גדולה.

מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי “צפון”, מלכה אמר מדמון: “בשם המרכז הרפואי כולו, אני מודה למשפחת אלישע על התרומה החשובה. זוהי תרומה שמתחברת לערך הנתינה שהייתה בדנה בן שושן ז”ל, מיילדת שטיפלה באהבה בכל יולדת, ראתה במקצוע ערך עליון והתייחסה לחדר לידה כאל ביתה השני. יחידת האירוח היא דרך נפלאה להנצחתה שתתרום לכלל באי המרכז הרפואי”.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?