אשמורות ב”שבת אחים”

אירוע סליחות מרכזי בנוסח תימן התקיים השבוע בית הכנסת “שבת אחים”, ע”ש תאיר ראדה ז”ל. הרב יוסף לוי וראש המועצה, דימי אפרצב, כיבדו את האירוע בנוכחותם


אבשלום לדני

אחרי שנשלמו ההכנות ונשלחו ההזמנות לכל אזור הצפון, הגענו אנחנו, מתפללי בית הכנסת “שבת אחים”, ע”ש תאיר ראדה ז”ל, נרגשים ותוהים איך יהיה. נקדים את המאוחר ונאמר כבר עכשיו שהאירוע עלה על כל הציפיות שלנו. הציבור אכן החל להגיע לפני השעה 3. עדיין חשוך וקרירות של חודש אלול באוויר.

הרבנים החשובים הגיעו, רב קצרין, הרב יוסף לוי שליט”א, רב העיר פתח תקווה, הרב יונתן אדוארד שליט”א והרב החזן יהודה גמליאל שליט”א., ראש המועצה, דימי אפרצב עטור כיפה גדולה (מיד ניגש לטלית ותפילין) וראש המועצה הדתית, רון קהתי, אף הם בין המדייקים.

פתח בדברים הרב אדוארד, במילות חיזוק לקראת ראש השנה ומשם, ניגשנו לאמירת הסליחות (אשמורות, לפי נוסח תימן), שכן אצלנו זה לוקח בין שעתיים לשלוש, הכי ארוך שקיים.

חוץ מתושבי קצרין, הגיע ציבור מיישובי הגולן: חיספין, רמת מגשימים, נוב, אבנ”י אית”ן, אלוני הבשן וגם מקריית שמונה, חצור ואפילו מעכו והקריות. אגב, לא כולם תימנים.

קשה לתאר במילים את אשר היה. החזנים הרטיטו את לבנו בתפילות המרגשות והשופרות הרבים הגדילו לעשות, אווירה נעימה של דיבוק חברים, שמחה עם כובד ראש, התרגשות של סוף שנה והכנה ליום הגדול – יום הדין ראש השנה. הכול דברו על אווירה, או אנרגיה מיוחדת ששרתה במקום.

לאחר האשמורות, עלה השחר והתפללנו תפילת שחרית במנגינה של חג. לאחר התפילה, נאמרו עוד מספר מילות ברכה ופרידה, עם תקווה ליצור אירוע כזה גם בשנים הבאות ולהופכו למסורת.

יו”ר הוועד של בית הכנסת,  מרדכי בן צור, בירך את כולם והודה לעושים במלאכה. בברכתו, סיפר מוטי, שהאירוע מוקדש לזכרו של חברנו, מורי יהודה צברי ז”ל, שהיה הנפש החיה בבית הכנסת מיום ייסודו. כמו כן, הוחלט לגייס כסף כדי לכתוב ספר תורה לזכרו, שיוכנס בעז”ה לבית הכנסת.

לאחר התפילה, הציבור הוזמן לארוחת בקר מושקעת וטעימה, פרי ידיה של אילנה ראדה היקרה, שפועלת רבות למען בית הכנסת. תודה לך, אילנה.

וכפי מסורת תימן נברך את כולם:

תיכתבו בספר החיים ובספר הזיכרון. שנה טובה וניפגש בשנה הבאה.

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?