אשכול שוקרון מתמודד לראשות המועצה בגולן

 עם 25 שנות שרות משמעותי בצה”ל בתפקידי פיקוד שונים ביניהם מפקד חטיבת הגולן ולאחר 4.5 שנים כמנכ”ל עיריית קריית שמונה, אשכול שוקרון (49), תושב היישוב קלע בצפון הגולן יוצא להתמודדות על ראשות המועצה האזורית גולן “מה שמניע אותי זה הרצון לעתיד טוב יותר לתושבי הגולן ולילדים שלנו”. בשבועות האחרונים עובר שוקרון בין יישובי הגולן “ללמוד. להקשיב לשטח, לשמוע את צרכי האנשים, ויש הרבה”. ראיון ראשון.

הרומן של משפחת שוקרון עם הגולן התחיל לפני שנים, אשכול ואשתו עדי מגדלים כבר 12 שנה את ארבעת ילדיהם, תומר (17), אלמוג (15),מעיין (12), רומי (8) בקלע אלון בצפון הגולן, אבל החיבור לאזור התחיל עוד הרבה קודם

“הילדים הם עמוד התווך והסיבה המשמעותית להיותנו תושבי הגולן. בשנת 2006 חיפשנו מקום מגורים בסגנון כפרי קרוב לטבע והחלטנו לעלות ולבנות את ביתנו בגולן, לאור האהבה שלנו למקום, כאשר גם כשגרנו בקריית שמונה מצאנו את עצמנו מטיילים ומבקרים בגולן לעיתים קרובות מאוד. הגולן הוא חבל ארץ מדהים ביופיו ומהווה מוקד משיכה לאוכלוסייה רבה שמעוניינת באיכות חיים גבוהה”.

 למה להתמודד על ראשות המועצה בגולן

הגולן הוא נכס לאומי, אבל לפני הכל הוא הבית. לקהילה, למשפחות, לילדים. החלטתי להתמודד כי אני אוהב את הגולן, מחובר לגולן ורוצה שהילדים שלנו יישארו בגולן וייהנו מעתיד טוב יותר לאזור. חייבים לציין שקורים דברים טובים בגולן, חבל ארץ מהמם ביופיו שנותן איכות חיים טובה למי שגר בו – העשור האחרון התאפיין בעיקר בסימן של קליטת תושבים  – מבחינה דמוגרפית הגולן כמעט והכפיל את עצמו, דבר שראוי להערכה רבה – לצד מיתוג חיובי של הגולן בתחומים רבים בכללם החקלאות, התיירות, ערכי הטבע, איכות חיים ועוד – אבל – וזה אבל גדול – אפשר להתקדם הרבה יותר וחייבים לפעול בכיוונים נוספים על מנת לחזק ולבסס את האוכלוסייה הקיימת ובעיקר לאפשר תעסוקה איכותית לאנשים שנקלטו וייקלטו בגולן ולדור הצעיר שחי פה.

שוקרון חי ונושם את האזור כל חייו, עוד מילדותו בקריית שמונה עליה מספר בנוסטלגיה “למדתי בבית הספר היסודי תל חי וסיימתי את שנות לימודי בתיכון דנציגר, עם הורים נפלאים שתמיד חינכו אותנו לחיות בצניעות ותמיד לאהוב את הזולת, לחלוק את המעט שיש ולעזור לאלו הזקוקים לעזרה, ערכים שתמיד עומדים מולי ומהווים אבן דרך משמעותית מאוד בחיי. החיים עם משפחה בת 7 נפשות בבית עם רק 3 חדרי שינה אולי לא היו פשוטים אבל הילדות בקריה הייתה רווית חוויות, בין מטחי הקטיושות שנחתו על קריית שמונה ובין מבחני הבגרות, עם נוער נהדר שצמח מכלום והגיע הכי רחוק שאפשר. לא אשכח איך בתור ילד עוד לפני בר מצווה, מצאתי את עצמי מול בית שנפגע מקטיושה ובתוכו לכוד מבוגר שזועק לעזרה, האינסטינקט הטבעי שלי היה להיכנס בין ההריסות, להגיש לו עזרה ראשונה ולחלץ אותו לאמבולנס שהוזעק למקום. חוויה שלימדה אותי את המשמעות של עזרה לזולת והצלת חיי אדם”.

לאחר סיום התיכון התגייס שוקרון לגולני, למה שהפך לקריירה צבאית ארוכה ומשמעותית של 25 שנות שירות בתפקידים בכירים רבים, ביניהם מפקד פלוגה וסגן מפקד גדוד בגולני, מפקד גדוד 450, סגן מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה במהלך האינתיפאדה השנייה, סגן מפקד עוצבת חירם במלחמת לבנון השנייה וסגן מפקד המרכז לאימונים טקטיים. בשנת 2009 הועלה לדרגת אלוף משנה ומונה למפקד עוצבת הגולן “בשנת 2011 פיקדתי על החטיבה בעת שמאות סורים ממוצא פלסטיני הפגינו ברמת הגולן ואף ניסו לפרוץ את גדר הגבול שבין ישראל לסוריה, אירוע טקטי עם השלכות אסטרטגיות. במסגרת תפקידי כמח”ט הגולן זכיתי להכיר לעומק את התושבים והיישובים, גיליתי אנשים נפלאים, שותפים לפיתוח ולעשייה, למעורבות קהילתית בפיתוח והעצמת הגולן. השירות כאן איפשר לי התבוננות עמוקה על הגולן כנכס אסטרטגי ולימד אותי רבות על המורכבות הרבה הקיימת באזור המיוחד שלנו”.

לאחר שחרורו נעתר שוקרון לבקשתו של ניסים מלכה לנהל את ההתמודדות לבחירתו של מלכה כראש העיר הצפונית –

“עם שחרורי מצה”ל בשנת 2013 היה ברור לי שאני רוצה לתרום מניסיוני ויכולותיי לעשייה ציבורית וליצירת עתיד טוב יותר לדורות הבאים, לבקשת ניסים ניהלתי את מטה הבחירות של ראש העיר ולאחר הבחירות מוניתי לתפקיד מנכ”ל העירייה אותו אני מבצע בארבע וחצי השנים האחרונות. במהלך השנים האלו יזמנו אירועים ומהלכים מול משרדי ממשלה וגופים נוספים מכלל המגזרים, בתפקיד שלמעשה מהווה כתובת מקצועית וסמכותית בכל תחומי העשייה. אחד המהלכים החשובים ביותר באזור היה תהליך ארוך שהוביל להחלטת הממשלה להשקיע 222 מיליוני שקלים בקרית שמונה.

מה האתגר החשוב ביותר העומד בפני יישובי הגולן כיום?

הגולן התמודד עם אתגרים שונים במרוצת השנים. החל מההתיישבות עם תשתיות חסרות ועד להעצמה כנכס ומותג לאומי עם קהילה איתנה ופטריוטית. האתגר הגדול שלנו כיום, לפני שאנחנו ממשיכים ומרחיבים את קהילת הגולן, הוא להסתכל פנימה, להקשיב ולהבין את הצרכים שיחזקו ויעצימו את הקהילה הקיימת.  אני נפגש בשבועות האחרונים עם עשרות תושבים בכל שבוע, מכל הגילאים והשכבות, עובר כמעט ערב ערב בבתים בכל רחבי המועצה ומכוון רק לדבר אחד בשלב זה – ללמוד, להקשיב לשטח, לשמוע את צרכי האנשים והיישובים. השטח צמא. האתגרים הביטחוניים, שירותי הבריאות, התשתיות, החינוך, שיתופי הפעולה האזוריים, אתגרי התעסוקה, השירות לתושב, הדיור לצעירים, חקלאות, תיירות, טיפול בדור המייסדים, זינוק קריטי קדימה שנדרש בתחום היזמות והחדשנות – יש רשימה ארוכה של נושאים כה רבים שעולים מצד האנשים היקרים שגרים כאן, אתגרים שחייבים להיות מטופלים בצורה האפקטיבית והנכונה ביותר עם ההבנה שכל אחד כאן באזור: חדש, ותיק, אפילו בן יום בגולן – הוא הנכס העיקרי שלנו ושל המדינה. הלב הפועם של הגולן הוא התושבים.

מה התוכניות שלך לגולן?

הגולן הוא מקום מורכב. הוא נכס למדינה, ויתר מזה – הוא נכס לישראלים שאוהבים לשהות בו ולהתמלא כל פעם מחדש. מצד שני הוא נכס אישי, בית, של כל אחת מהמשפחות בגולן, בכל אחד מ-32 הישובים שבה. מטרת העל מצד אחד היא הרצון לשמור על מותג הגולן ומאידך לזכור שאחרי המותג הגדול יש אנשים, משפחות, צרכים ושאיפות. נשלים את הלמידה בשטח ונוכל לגבש את המתווה שיוביל מצד אחד להמשך חיזוקו וביסוסו של הגולן ברמה התיירותית, החקלאית והלאומית ומצד שני לרווחת התושבים – בכל הממשקים הנדרשים.

מילה לסיכום  –

במהלך כמעט 30 השנים האחרונות אני מוביל ומנהיג. יצרתי קשרים רבים שצברתי לאורך השנים מול גורמים במשרדי הממשלה ובגופים נוספים.  ניסיוני בתחום המוניציפלי כמנכ״ל עירייה, עם שירות צבאי ממושך שהכשיר אותי לנהל מערכות גדולות, להניע מהלכים ולכבוש יעדים, המוטיבציה והרצון להוביל למען הדור הבא שלנו כאן בגולן, עומדים בפניי כשאני בטוח שכפי שהובלתי מערכות מורכבות עד היום, יחד עם התושבים היקרים שלנו כאן, נוכל יחד לצאת למשימת הקודש ולהוביל את הגולן לפסגות חדשות”.

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי
אירועים שיתקיימו ב 2nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מאי
אירועים שיתקיימו ב 16th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מאי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מאי
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?