שרת התרבות והספורט מירי רגב סיירה בחרמון ובקצרין

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ערכה סיור מקצועי בצפון, ביקרה בחרמון וסיימה בקצרין. רגב: “המשרד השקיע בעבר וימשיך להשקיע גם בעתיד בבירת הגולן. אני גאה להיות שותפה למהפכה תרבותית בעיר”


במסגרת סיור מקצועי של השרה מירי רגב בצפון, היא פגשה בחרמון גולשת סקי, מוגבלת בגופה, שמתעתדת להשתתף באליפות העולם בגלישה, בקיץ הקרוב. לפנות ערב, הגיעה השרה לקצרין בירת הגולן, לישיבה בלשכת ראש המועצה. ישיבת העבודה הייתה פורייה ביותר.

רגב: “קיימת הפרייה הדדית בין אנשי המקצוע במשרדי לבין אנשי המקצוע במועצה, מדובר על עשייה משותפת של הנגשת התרבות לכלל אזרחי ישראל, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית, קצרין נכללת בקטגוריה. משרד התרבות והספורט ימשיך לתמוך בכל חלקי הארץ מצפון לדרום.

“אני מודה לכם על הביקור ועל הפרגון הכנה לאנשי משרדי ולי. אנחנו כאן כדי לשמוע, להבין ולשחרר חסמים. קצרין חשובה לי, אני שמחה שהיא מתפתחת והופכת להיות מרכז תרבות אזורי. המשרד השקיע בעבר וימשיך להשקיע גם בעתיד בבירת הגולן. אני גאה להיות שותפה למהפכה תרבותית בעיר”.
היה זה מפגש חברי, מחד וענייני ביותר, מאידך. המארח, ראש מועצת קצרין, דימי אפרצב, נתן סקירה אודות ההתפתחות הדמוגרפית של קצרין, לצד ההתפתחות והשגשוג התרבותי. מנהל המתנ”ס, גילי, הציג את שלל אירועי ופעילויות התרבות במועצה וציין בפרגון ובכנות את מידת הנכונות והרצון של אנשי משרד התרבות והספורט לסייע ולפתור מחסומים במהלך העבודה השוטפת.

בקצרין מתקיימים חיי תרבות תוססים: חבורת זמר פעילה, שייצגה את קצרין באיטליה, תאטרון קהילתי פעיל, שיעלה בקיץ את המחזמר “שלמה המלך ושלמי הסנדלר” בשילוב תזמורת, להקות מחול ברמה ארצית, פסטיבלים שהפכו למורשת, “צלילי בזלת” ו”שיר השירים”, בפארק קצרין, יזמויות שכוללות מפגשי ספרות, פסטיבל בין-לאומי לכלי מיתר ופעילות אמנים בכיכר. העבודה המשותפת מול משרד התרבות והספורט מורגשת ביותר. בקצרין שמים דגש על תרבות מקומית גם באירוע ה”קצריבל” וגם בחגיגות יום העצמאות. השנה, נערכת המועצה לחגיגות 40 שנה להקמתה. התאטרון פועל בתפוסה מלאה, לרווחת כל תושבי האזור וגם הקולנוע תופס תאוצה.

בפני המועצה מונחות תכניות תרבותיות וספורטיביות רבות, שיוצגו ויגובשו בשיתוף פעולה מלא עם אנשי משרד התרבות והספורט. השרה רגב סיכמה את הביקור בפרגון גדול ובחיוך רחב. ראש המועצה העניק לשרה זר פרחים ומזכרת שעוצבה על ידי מעצבת תכשיטים מקומית, עליזה פולצ’ק, תליון כסף שעוצב על מטבע מגמלא העתיקה.

את הבוקר פתחה השרה מירי רגב באתר החרמון עת נפגשה עם ציפי בלומברג, בת ה-28, נכה מפיגוע טרור שארע לפני 14 שנה בקרני שומרון, במהלכו איבדה את אמה ואביה נפצע. בלומברג, החלה לפני שש שנים לגלוש באתר החרמון, בזכות פועלה של עמותת “ארז”, שתומכת בבעלי מוגבלויות ונכי צה”ל, בהשתלבות בתחום הספורט, בדגש על סקי בחרמון. תוך שש שנים, הפכה ציפי לגולשת מובילה והציפיות ממנה גבוהות לקראת אליפות העולם לספורטאים פרה-אולימפיים, שתתקיים הקיץ. השרה רגב התרגשה מהמפגש והבטיחה לסייע במימון תקציב לספורטאית.

 

 

 

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
אירועים שיתקיימו ב 12th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th יולי
אירועים שיתקיימו ב 16th יולי
אירועים שיתקיימו ב 17th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th יולי
אירועים שיתקיימו ב 26th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th יולי
No Events
אירועים שיתקיימו ב 1st אוגוסט

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?