“רוח בראשית” – מתחילים

בצל משבר האנרגיה, “אנלייטבבשורה משמעותית: “רוח בראשית“, פרויקט האנרגיה המתחדשת הגדול בישראל, מתחבר לרשת החשמל הארצית ומתחיל בדיקות הרצה


אנלייטאנרגיה מתחדשת, חברה ביןלאומית מובילה בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמי אנרגיה מתחדשת, הודיעה השבוע על הפעלתה המוצלחת של טורבינת הרוח הראשונה בחוותרוח בראשית“, ברמת הגולןפרויקט האנרגיה המתחדשת הגדול בישראל. הפרויקט, בהספק מותקן של 207 מגהוואט, חובר בימים האחרונים לרשת החשמל הארצית, החל בדיקות הרצה וצפוי להגיע להפעלה מסחרית מלאה במהלך הרבעון השלישי השנה.

פרויקטרוח בראשיתכולל 39 טורבינות רוח, מהדור המתקדם ביותר, שצפויות לספק חשמל נקי בהיקף השווה למלוא הצריכה השנתית של כ-70 אלף משקי בית, ולחסוך כ-180 אלף טון של פליטות CO2 מדי שנה. מדובר בתוספת ייצור משמעותית שתסייע למשק החשמל בתקופה מאתגרת זו

פרויקטרוח בראשיתכולל 39 טורבינות רוח מהדור המתקדם ביותר של חברתגנרל אלקטריק“, שצפויות לספק חשמל נקי בהיקף השווה למלוא הצריכה השנתית של כ-70 אלף משקי בית, ולחסוך כ-180 אלף טון של פליטות CO2 מדי שנה. מדובר בתוספת ייצור משמעותית שתסייע למשק החשמל בתקופה מאתגרת זו.

במסגרת הפרויקט, הקימהאנלייטקו מתח עליון תתקרקעי חדש, שהוטמן מתחת לפני האדמה בתכנון סביבתי מוקפד. הקו, הארוך מסוגו בישראל, משתרע על פני כ-27 קמ. הוא יאפשר את המשך פיתוח האזור ואת חיבורם של פרויקטים נוספים של אנרגיה מתחדשת, במרכז הגולן, לרשת החשמל הארצית. בפרויקט, מופעל גם מערך מתקדם להגנה על בעלי כנף, המשלב פתרונות טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם, לצד עמדות תצפית המאוישות על ידי תצפיתנים שהוכשרו במיוחד למשימה. המערך פותח על ידי חברה אירופית לפתרונות סביבתיים והוא מיושם בהצלחה במספר מדינות.

בחוותרוח בראשית“, שותפים גם שמונה מיישובי רמת הגולן וחברתאוירם“. הפרויקט הוקם בהשקעה של כ-350 מיליון דולר והוא בעל תרומה משמעותית לפיתוח הכלכלה והתעסוקה באזור. הקמת החווה ייצרה מאות משרות למשך שלוש שנים והפרויקט ימשיך להעסיק באופן שוטף וישיר עשרות רבות מתושבי הגולן.

הפרויקט צפוי לייצר הכנסות בהיקף של כ-50-52 מיליון דולר ו-EBITDA בהיקף של כ-40-42 מיליון דולר בשנת ההפעלה הראשונה המלאה.

אבן דרך משמעותית

מנכלאנלייט“, גלעד יעבץ: “זוהי אבן דרך משמעותית ומרגשת במסע שלנו למימוש פרויקט הרוח הגדול ביותר בישראל והפיכתו מחזון למציאות. קו המתח העליון שהוטמן במסגרת הפרויקט מדגים את היכולות שלאנלייטלהוציא לפועל בהצלחה מיזמי תשתית בעלי חשיבות לאומית, תוך עמידה בסטנדרטים הסביבתיים הגבוהים ביותר. התשתית שהונחה תאפשר גם חיבור של מיזמי אנרגיה מתחדשת נוספים בעתיד. מיזםרוח בראשיתמחזק את מעמדה שלאנלייטכשחקנית מובילה במגזר האנרגיה המתחדשת בישראל“.

מנכל חברת החשמל לישראל, מאיר שפיגלר: “אנו גאים ונרגשים להיות שותפים לאחד הפרויקטים הסביבתיים הגדולים והחשובים ביותר בישראל, לאחר שסיימנו לחבר אותו לרשת ההולכה הארצית, לקראת הכנתו להפעלה מסחרית. פרויקט בסדר גודל כזה מקדם את יעדי הממשלה בייצור אנרגיה מתחדשת, תורם להפחתת פליטות וזיהום אוויר ומהווה תרומה משמעותית למשק החשמל, בעיקר בימים אלה, בהם גובר הצורך בחשמל זמין“.

מנכלנגה“, ניהול מערכת החשמל, שאול גולדשטיין: “הוספת תחנה גדולה למשק החשמל היא אירוע משמעותי ומבורך. בימים אלה, אנו מבצעים את הבדיקות הנדרשות בחווה ומשקיעים מאמצים כדי להביא את הפרויקט להפעלה מסחרית, מהר ככל הניתן. בנוסף, אני רוצה לברך את  חברתאנלייטשפעלה במקביל לבניית החווה גם על הגנת הציפורים באזור ודאגה לאורח חייהן“.

נועם שמיר, יח״צ

פברואר 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
אירועים שיתקיימו ב 30th ינואר
אירועים שיתקיימו ב 1st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 5th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 20th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 21st פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd פברואר
אירועים שיתקיימו ב 23rd פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 28th פברואר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?