צעדו והצדיעו ביום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל

כ-4,000 בני נוער צעדו והצדיעו ביום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. “צועדים ומצדיעים” מדן ועד אילת, יחד כל הדרך, עם מגני הארץ הגיבורים ונופיה היפים


כ-4,000 בני נוער, ביניהם תלמידי בתי”ס, חניכי מכינות קדם-צבאיות וחניכי תנועות נוער חברו למשפחות פצועים ולציבור הרחב וצעדו והצדיעו, מדן בצפון ועד אילת בדרום, בשבילי ישראל ובנופיה.

הפעילות התקיימה בשבעה מוקדים ברחבי הארץ, בהם טיילו המשתתפים במסלולים מודרכים, לאורך שביל ישראל, ביקרו באתרי מורשת ונחשפו לסיפורי הגבורה של הפצועים במפגשים אישיים מרגשים. בסיום הפעילויות בשטח, התקיימו טקסי תמיכה והזדהות ביישובים רבים, מצפון עד דרום.

את הרעיון לחיבור בין בני נוער, לבין הפצועים ולנופים הגה מיכה שוורץ, פצוע צה”ל ואת הפעילות הארצית של יום זה הוביל צוות מדרשת “קשת יהונתן”, שברמת הגולן, רכז ההדרכה, לִבנה שלוי והמדריכות בנות השירות הלאומי, בשיתוף פעולה עם מורי דרך ופעילים מעשר מדרשות נוספות.

“בזכותם אני עומד כאן”

בני הנוער, שנחשפו למפגשים האישיים עם הפצועים, התרגשו לשמוע את הסיפורים ממקור ראשון ואמרו כי המפגשים היו עבורם יותר משמעותיים וחווייתיים מכל שיעור, או הרצאה, שיהיו בכיתה אי פעם. דרך המפגשים, למדו כי ההתמודדות האמתית של הפצועים אינה רק רגע הפציעה, אלא מלווה אותם בכל מהלך חייהם. גם הפצועים עצמם התרגשו מהמפגשים הללו וסיפרו על מהלך הקרבות, הלחימה והפציעה ועל המאבק היום-יומי לחזרה לשגרה מסוימת.

אחד הלוחמים שנפצעו אמר: “אם הייתי צריך עוד פעם לצאת למלחמה, הייתי יוצא שוב. זו המדינה שלנו.”.

בסיום אותו מפגש, אמר אחד מבני הנוער: “זה מדהים שכל האנשים האלה שנפצעו בעצם הקריבו את חייהם בשבילנו, כדי שנמשיך להיות פה. בזכותם אנחנו כאן”.

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה הנו ההזדמנות שלנו לפגוש את אלה שנותרו בחיים, להכיר את ההתמודדויות שלהם, לחלוק עמם את הסיפורים האישיים, לחזק אותם ולהודות להם.

בשבילי הגליל והגולן

רבים מתושבי הצפון, מהגליל והגולן, השתתפו בסיורים ובמפגשים ביום זה. הפעילות בצפון הסתיימה בצעדה מקבר חוני המעגל להיכל התרבות בחצור הגלילית, כשחלק מהם עטופים בדגלי ישראל ולצדם, נכי צה”ל בכיסאות גלגלים.

בסיום היום, התכנסו כולם לטקס הוקרה, שהתקיים בהיכל התרבות בחצור הגלילית, במעמד ראש המועצה, שמעון סויסה, יו”ר ארגון נכי צה”ל בחיפה ובצפון, רפי צמח ורכזי פעילות נכי צה”ל בגליל ובגולן, חנן טהר ומוחיק שלו.

בהמשך, שמעו את סיפורו של פצוע צה”ל, איציק אורן, מקיבוץ איילת השחר, סיפור מעורר השראה על התמודדות בגבורה ובאמונה והאזינו לקטעי המוזיקה של הפסנתרן, אוהד אוחיון והזמרת, תגל עזרזר, מחצור הגלילית.

את טקס ההוקרה וההצדעה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה בצפון הנחה יו”ר עמותת מדרשת “קשת יהונתן”, גלעד פלאי. פלאי הוא פצוע צה”ל, אח של ארנון ז”ל ואבא של עמישב, שנפצע קשה בקרב נגד מחבלים, בלחימה בעזה.

הטקס היווה סיכום ליום מיוחד, בו צעדו והצדיעו ברגליים אלפי בני נוער ומבוגרים, שחיברו בין מגני הארץ הגיבורים לשביליה ונופיה היפים.

 

רשמה: סיגלית

 

 

אפריל 2024

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
אירועים שיתקיימו ב 1st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 4th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 10th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 17th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 20th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd אפריל
אירועים שיתקיימו ב 23rd אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th אפריל
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th אפריל
אירועים שיתקיימו ב 1st מאי

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?