“פרא בגולן”

בחול המועד פסח, בימים ראשון-שני, 9-10 באפריל, תקיים החברה להגנת הטבע, ברמת הגולן, את אירועי “פרא בגולן” – יומיים של חגיגות טבע, טיולים ומוזיקה


אירועי “פרא בגולן”, של החברה להגנת הטבע, בחוה”מ פסח מציעים את מיטב הטיולים, מהיפים באזור, בהם יפגוש הציבור את מדריכי החברה להגנת הטבע, למסלול קליל, עם הדרכה חווייתית. נקודות היציאה למסלולים, תהיינה פזורות במספר מוקדים ברחבי רמת הגולן – חניות דליות, הר בנטל, קפה “טורבינה” (עוז 77), “מצפה אופיר”, “מצפה לשלום”, הג’ובה הגדולה, מצפה קונטרה ואמפי גולן. במוקדים אלו, יהיו גם עמדות הסברה והפעלה למשפחות. הטיולים ייצאו במספר סבבים בכל יום, בשעות קבועות (סיור ראשון ייצא ב-9:00), הם יהיו ללא תשלום, אך מותנים בהרשמה מראש ויתקיימו בכל רחבי רמת הגולן, מחמת גדר בדרום, עד החרמון בצפון וכל מה שביניהם. עוד באירועי הגולן – מתחמי הופעות חיות לכל המשפחה, בלב הטבע הפראי של הגולן, להקת “הדג נחש”, במתחם “צנובר” ומופע הילדים “אגדה חיה”, של שחר אבן צור, טבע על הבר (ביקב הר אודם), סיפורם של העופות הדורסים  והזאבים בגולן ועוד.

רשימת הטיולים, שכולם ללא תשלום: מעל פסגת החרמונית – תצפית מרהיבה על הגולן הסורי והרי הגעש הרדומים ומפגש עם האחות הקטנה והאדמונית של הר החרמון; מגלים את יער אודם: סיור מעגלי, במהלכו נפצח את התעלומה הגדולה של היווצרות הג’ובה הגדולה, אחת מעשרים ג’ובות ויותר, הפזורות במרחבי יער אודם; גולן 360: סיור באחת התצפיות היפות בארץ, בהר בנטל; אל פריחת הדובדבן בעמק הבוסתנים – שביל חדש: מסלול צבעוני וריחני, בעמק הבוסתנים, בעקבות פריחת התפוח והדובדבן. סיור פריחה בשביל חדש ולא מוכר, הנמצא בעמק הבוסתנים ושיוצא מ”מצפה רונן” (מצפה קונטרה); קפה “טורבינה”: עגלת-קפה, עם מקומות ישיבה, שהקמנו בלב הטבע, כדי שנוכל להכיר, לדבר, אבל גם ללמוד, על אחד האיומים המפתיעים על הגולן – הטורבינות; מפלים בנחל דליות: נחל דליות הוא אחד הנחלים המרשימים והחשובים בגולן, טיול פריחה אל מפל בזלת, מול נוף מרהיב של מישורי הגולן, הכנרת והרי הגליל; הכנרת בשיא תפארתה: מ”מצפה אופיר”, דרך “שביל הגולן”, לתוך שמורת סוסיתא; בוסתן בקצה הנוף: טיול הכולל את אחת התצפיות היפות בגולן, מעיין נסתר ופריחת אביב במיטבה; אמפי גולן וטיילת המצוק: מסלול מונגש לכל המשפחה, בטיילת מצוקי האון.

חיים בגבוה: דברים שרואים רק בחרמון; הממלכה הסודית: עולמם המסתורי של הפטריות; מועדון השש בבוקר: סיור צפרות בזריחה; קלוז אפ: סדנת צילום טבע, בהדרכת צלם וצפר מומחה; גלגל הרפאים: סיור עומק אל ארץ הפרא והמסתורין של הגולן

טיולי בוטיק

בנוסף, לטיולים אלה, במסגרת אירועי “פרא בגולן”, תקיים החברה להגנת הטבע גם טיולי בוטיק, בהם יוכל הציבור להכיר את הטבע הפראי של הגולן, הכי קרוב שאפשר, עם מיטב המדריכים המומחים של החברה להגנת הטבע. הטיולים יתקיימו בכל רחבי רמת הגולן, משעות הבוקר המוקדמות ועד הלילה – חיים בגבוה: דברים שרואים רק בחרמון; הממלכה הסודית: עולמם המסתורי של הפטריות; מועדון ה”שש בבוקר”: סיור צפרות בזריחה; קלוז אפ: סדנת צילום טבע, בהדרכת צלם וצפר מומחה; גלגל הרפאים: סיור עומק אל ארץ הפרא והמסתורין של הגולן; כוכבים על רמה: חוויית אסטרונומיה לילית לכל המשפחה; מפלים ביום: מפל עיט ומפל האירוסים; טועמים את האביב: סיור ליקוט וארוחה מהטבע.

ביקב “תל שיפון” (ביום ראשון), יתקיים מופע מוזיקלי  לילדים, “אגדה חיה”, עם שחר אבן צור ולהקת ההיפ-הופ הגדולה בישראל, “הדג נחש”, במופע שקיעה, במתחם “צנובר”. ביקב “תל שיפון”, ביום ראשון, יתקיים ערב שירה מדוברת – ספוקן וורד, ללא תשלום.

למרות חשיבותו וערכיותו הסביבתית, הנופית והאקולוגית של מרחב הגולן, מדובר באזור המאוים על ידי מגוון רחב של יוזמות פיתוח, העלולות לשנות את אופיו הנוכחי, בהן – הקמת טורבינות רוח עצומות, הקמת מתקנים פוטו-וולטאיים קרקעיים, לייצור אנרגיה, הקמת קווי מתח עיליים, יישובים חדשים, פיתוח מבוזר, פתיחת מחצבות בזלת חדשות, פיתוח של שטחי חקלאות חדשים, תכניות ייעור, התייבשות מעיינות דופן הגולן, פעילות צה”ל ועוד.

סמנכ”ל שמירת סביבה וטבע, בחברה להגנת הטבע, דן אלון: “הגולן הוא חבל ארץ ייחודי בנוף הישראלי: מהבודדים שיש בהם טבע פראי, מרחבים פתוחים, נחלים זורמים במשך כל השנה, נופים מגוונים חיות בר נדירות, במגוון גדול – צבאים, זאבים, צבועים, נשרים, עיטים, ציפורים רבות ועוד מינים רבים חיות בר. השטחים הרחבים, מיעוט הכבישים והתשתיות, המים הרבים והשקט היחסי, כל אלו עושים את הגולן לכל כך יפה, מגוון ומיוחד. אנחנו, בחברה להגנת הטבע, רוצים לחשוף את הציבור ליופי ולעושר של הטבע שיש בגולן, שלצערנו, הוא האזור המאוים ביותר בצפון הארץ ואם לא נשים לב לכך ונפעל להשאיר אותו כך, אנחנו עלולים לאבד אותו”.

סמנכ”לית ומנהלת אגף התיירות, בחברה להגנת הטבע, דבורה ווליניץ: “בפסח הזה, אנחנו מזמינים את הציבור הישראלי לעלות צפונה ולגלות את הטבע הפראי של הגולן, באמצעות חגיגה של טיולים, מוזיקה ופעילויות לכל המשפחה. הגולן שופע מרחבי טבע פתוחים, נדירים ופראיים, שכמעט אי אפשר למצוא בישראל הצפופה. הוא מלא בנחלים זורמים וחיות בר, שאנשים מגיעים לראות מכל העולם. לכן, חשוב שנמשיך לשמור עליו כמו שהוא – ירוק, פתוח ופורח. במסגרת האירועים, המדריכים המנוסים של החברה להגנת הטבע יגלו לציבור בקלות וללא מאמץ, את המקומות הכי יפים בארץ”.

קישור לכל המידע על “פרא בגולן” והרשמה לטיולים השונים:

https://www.teva.org.il/field-school/golan-wild

בתמונות: רמת הגולן

צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 1st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 6th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 13th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 15th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 16th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 17th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 22nd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 24th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 26th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th דצמבר
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st דצמבר
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?