עידן חדש בתחבורה הציבורית בגליל המזרחי

השבוע הוצג ביסוד המעלה, מערך התחבורה הציבורית החדש המתוכנן בגליל המזרחי. בתכנית החדשה, הוספה של 13 קווים חדשים, שדרוג 16 קווים קיימים, הכללת 15 יישובים שבעבר לא קיבלו שירות ותגבור שירות ב-46 יישובים


מערך התחבורה הציבורית המחודש בגליל המזרחי הוצג השבוע, ביסוד המעלה, בפני ראשי הרשויות ונציגי הרשויות של אשכול גליל מזרחי. המערך הוצג לאחר עבודת בחינה ותכנון מעמיקה, שבוצעה בשנה האחרונה וכללה סקרים וראיונות עם תושבי ונציגי האזור.

ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור, יו”ר ועדת התחבורה באשכול גליל מזרחי: “אני מודה למשרד התחבורה על הפרויקט המבורך, לשדרוג מערך התחבורה הציבורית, שיוביל למהפכה של ממש באיכות החיים של תושבי הגליל המזרחי”.

מדובר ביוזמה שעלתה לפני כשנתיים על ידי ראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי, במטרה לייעל את נושא התחבורה הציבורית במרחב. לשם כך, עמלו במשרד התחבורה ביחד עם חברת “יפה נוף” וחברת “MTP”, על תכנית מפורטת שתתוקצב על ידי משרד התחבורה.

על פי התכנית שהוצגה, יתוגברו הנסיעות הציבוריות המחברות לערים קריית שמונה, צפת וטבריה וכן יתוגברו נסיעות למוקדי הפעילות של המועצות האזוריות, אל מכללת תל חי ואל המרכזים הרפואיים “זיו” ו”פדה-פוריה”. בין היתר, בתכנית החדשה, הוספה של 13 קווים חדשים, שדרוג 16 קווים קיימים, הכללת 15 יישובים שבעבר לא קיבלו שירות ותגבור שירות ב-46 יישובים.

במהלך הישיבה, התקיים דיון מעמיק על התכנית שהוצגה ואף הועלו בקשות לתוספות ושינויים שיבוצעו לפני אישורה הסופי. התכנית צפויה לצאת אל הפועל בחודשים הקרובים.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, מאיר חן: “מדובר במהלך משמעותי להשלמת פערים שנוצרו, במשך השנים, בגליל המזרחי. תכנון מערך התחבורה הציבורית המחודש מהווה בשורה של ממש לתושבים ומהלך נלווה להכללת הגליל המזרחי ברפורמת המחירים, אשר בוצעה באפריל 2016 והוזילה דרמטית את מינויי הנסיעה באזור זה”.

אור: “התכנית איכותית יעילה ומעניקה פתרונות למגוון אוכלוסיות. זוהי בשורה של ממש לאיכות חיי התושבים בצפון. בנוסף לכך, אני מקווה שפרויקט הרכבת יקודם במהרה. בשלב הראשון – עד לעמיעד ובשלב השני – לקריית שמונה, דבר שיתחבר לתכנית הצפון ולקידום תעסוקה והתיישבות בגליל ובגולן”.

יו”ר אגודת הסטודנטים, רונאל תשובה: “מדובר בתכנית חשובה ומהותית עבור אוכלוסיית הסטודנטים. במשך זמן רב, אנו דורשים פתרונות תחבורתיים ל-4500 הסטודנטים ואנו שמחים שרואים את הפתרון באופק. כבר בזמן הקרוב, נפתח בקמפיין הסברה לסטודנטים על הרפורמה החדשה”.

 

 

אירועים שיתקיימו ב 27th מאי
אירועים שיתקיימו ב 28th מאי
אירועים שיתקיימו ב 1st יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th יוני
אירועים שיתקיימו ב 6th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th יוני
No Events
אירועים שיתקיימו ב 8th יוני
No Events

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?