משולחן המועצה האזורית גולן

עונת המטייליםהמוני בית ישראל מגיעים בחופשה הגדולה לגולן ומפריחים את העסקים של התיירות המקומית. קצת עומס בכבישים, אבל היי, אנחנו מקבלים כל אחד בברכה וגם: רמת טראמפ בתנופה, אקלום וקליטה, הסיבים האופטיים, “בתי אמנהתבנה את רמת טראמפ, הזהרו באש, פיתוח שירותים לוותיקים, “גולן ירוקוהפרוגרמה לחקלאות הגולן מבית היחידה לחקלאות וחדשנות, מכרז בפארק התעשייה גולןבני יהודה, עדכוני תחבורה ציבורית ומיה שולמן מסיימת תפקיד


בתמונה: ראש המועצה חיים רוקח עם יועז הנדל, שר התקשורת וח”כ צביקה האוזר. צילום:-דורון-יניב

כמו בכל עונות השנה, הקיץ מושך את עם ישראל אלינו, לגולןאל היופי, הטבע ואתרי התיירות, הבית המרהיב בו אנו חיים ביום יום. זה זמן בו העסקים התיירותיים פורחים, תחומים הנותנים שירותים לתיירות מעלים רף פעילות וכך יזמויות שונות המעניקות שירותי מעטפת. איזה כיף לראות את עם ישראל נהנה ממה שאנחנו נהנים ממנו בשגרה. קהילת הגולן החזקה והיפה מקבלת בברכה את המוני המבקרים ויודעת להכיל גם את העומס בכבישים, או בתחבורה הציבורית, המגיע בעקבות כך.

כמועצה, אנו נערכים במישורים השונים לריבוי המבקרים. מגבירים את קצב פינוי האשפה ביישובים, באתרי הטבע ובשטחים הפתוחים, מתגברים את מערך התחבורה הציבורית, מעניקים מעטפת שיווקית ויחצנית לאתרי התיירות באמצעות תיירות גולן ועוד

בכנרת, בחוףלבנון“, הוקמה על ידי המועצה, בשיתוף איגוד ערים כנרת, “נקודה טובה” – מתחם הקולט בני נוער הזקוקים לאוזן קשבת, סיוע והכוונה. נוסף חוף לרחצה בהפרדהחוףגולן“, שיפעל במהלך השבוע ויקל על העומס בחוףכינר“. “קו סובב כנרתיחל לפעול ב-8.8.22 וקו מעגלי חדש הנוסע בין רמות, צמח וטבריה.

ריבוי התנועה מביא גם אתגרים. שיפוצי הכבישים ותחילת העבודות בצומת יהודיה יהוו אתגר, אך בחורף לא ניתן לשפץ כבישים. כתוצאה מכך, בתקופת הקיץ, נדרשיםנתיבי ישראללבצע את כל התיקונים. לכן, לאורך תקופת הקיץ, תראו עבודות במיקומים שונים, לאורך כבישי הגולן. ככל הנראה, יהיו גם פעילויות לפינוי מוקשים שיפריעו לתעבורה. נעדכן אודות המועד, ברגע שנדע.

ניתן לעקוב אחר עדכוני חסימות, בזמן אמת, בדף הפייסבוק של המועצה.

נבחרה חברה מיישבת לרמת טראמפ

לראשונה בגולן, נחתם הסכם בין חברה יזמית, “בתי אמנה“, לבינוי בתי מגורים לבין אגודת יישוב. המטרה היא לייצר פתרונות דיור מגוונים ובמחירים בריהשגה. חברתבתי אמנה“, בעלת מוניטין רב וניסיון של שנים רבות בבינוי בתי מגורים במרחב הכפרי, נבחרה לבנות 50 בתים ביישוב רמת טראמפ.

רמת טראמפ בתנופה!

בימים אלו, משלים היישוב רמת טראמפ את קליטת המשפחות האחרונות לגרעין המייסד. חלק מהמשפחות מתגוררות ביישוב כבר מעל שנה וחלק יצטרפו בימים הקרובים ממש. היישוב ימנה 24 משפחות העסוקות בגיבוש זהות היישוב, במחשבה על תהליכי בניית הקהילה, מערכות החינוך והתרבות ועוד. התושבים מקיימים אירוע תרבות כגון קומזיץ קהילתי, ארוחות ערב משותפות, קבלת שבת ועוד.

להיות בקבוצת החלוצים אומר לעבוד הרבה על בניית הקהילה. החברים פעילים בוועדות השונות, בלילות, לצד עבודה וטיפול בילדים. בינוי הקהילה הוא תהליך יוםיומי של כולם, לצד מפגשים ותהליכים מובנים, המלווים על  ידי המועצה וצוות אגף קהילה. מרגש להיות חלק מהתהליך של הקמת יישוב חדש והצמחתו“, אומרת מנהלת אגף הקהילה, רותם קבלו.

אקלום וקליטה

לפני שלושה חודשים, הצטרפה למחלקת הקליטה עידית בדיחי, ממושב יונתן, כרכזת קליטה ואקלום. מטרת התפקיד היא ליווי היישובים בנושאי קליטה ואקלום תושבים חדשים, בניית מודל קליטה המתאים לכל יישוב, בניית מפגשים וכנסים, מיפוי צרכי הנקלטים ועוד. עידית נפגשת עם יישובים באופן פרטני ונמצאת לעזרתכם בכל ענייני האקלום.

בשבועות האחרונים, עידית יזמה מפגשים של ועדות אקלום לפי אשכולות ויחד עם מנהלות האשכול, מור וגיתית, נפגשו עם ועדות האקלום ביישובים שבאשכול הדתי ובאשכול צפון. זהו מפגש ראשון שנעשה בפורום זה. מטרת המפגשים היא ליצור קשר וחיבור בין היישובים, ללמוד אחד מהשני, לפתור (לפחות לנסות!) יחד דילמות ולחשוב מה הלאה באתגרים הבאים.

הגולן נמצא בנקודת מפנה ובצמיחה אדירה שכולנו מרגישים. המפגש הוא הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה ולהכיר מה קורה ביישובים השכנים לנו. המפגשים היו מוצלחים וכמובן שיש עוד הרבה עבודה בנושא. תודה לכל המתנדבים בוועדות אקלום על ליווי נקלטים לאורך חודשי הקליטה הראשונים. אנו מזמינים אתכם, תושבי הגולן, להאיר פנים לתושבים החדשים. בתכנון בהמשךטיול לנקלטים לקראת החגים, מפגש של ועדות אשכול דרום ועוד.

גלוי לעיני כל שהגולן נמצא בתנופת צמיחה בשנים האחרונות, ותנופת הבנייה בהרחבות הולכת וגדלה, מצפון ועד לדרום. עכשיו, אנחנו רואים בתים מתחילים להבנות ולאט לאט המשפחות יגיעו לגור בהם. הקהילות שלנו צריכות להכין את עצמם לקראת הגעת המשפחות, להכיר להם את חיי הגולן, בכלל והחיים ביישוב, בפרט, על מנת שהמצטרפים ירגישו שהם חלק, שישתלבו בכל תחומי החייםכמו חינוך, תעסוקה ותרבות. שיתרמו לקהילות שלהם ולגולן, שתהיה להם איכות חיים ושיאהבו את הגולן כמו שאנחנו אוהבים. בחיבוק המצטרפים, אנו מבטיחים עתיד טוב יותר לכולנו.

תהליך אסטרטגי לפיתוח שירותים לוותיקים

התהליך האסטרטגי לפיתוח שירותים לוותיקי הגולן מתקדם. 905 תושבים ענו על הסקר. השבוע, סיימנו את שלב איסוף הנתונים בכדי להתכנס לניתוחם. במקביל, בימים אלה, אנחנו מקיימים כעשר פגישות של קבוצות מיקוד עם ותיקים ובעלי תפקידים ביישובים, בכדי להעמיק בסוגיות ולהקשיב לצרכים ולרעיונות לשירותים. בכל אשכול יישובים, עולים דברים דומים, לצד צרכים ייחודיים. צוות ההיגוי הרחב מתקדם להמשך למידת מודלים מעניינים נוספים בארץ. בתחילת ספטמבר, החוקרים ממכון שמיר למחקריסיימו את הניתוח ונוכל להציג עיבוד נתוני הסקר והקבוצות ונפיץ לציבור את התוצרים.

אנו בשלב הבשלות לקיום שירותים מטיבים לוותיקים בתחומים רבים: תחבורה, בריאות, חברה ופנאי ועוד. תודה למשיבים על הסקר ולכל מי שהגיעו לקבוצות כדי לחלוק אתנו את התחושות והמחשבות.

כלי עבודה שירותיים

אנו בתהליך יציאה למכרז לבניית כלי עבודה טכנולוגיים לניהול תחום השירות לתושב. אנו מבקשים לטייב את השירות, לעלות מדרגה ולהתאים את רמת השירותים המתבקשת למתן שירות מרחוק, מענה מהיר ומדויק.

זהירות באש

בשבועיים האחרונים, התרחשו מספר שריפות בגולן. הימים החמים, הרוחות החזקות וחוסר זהירות באש הובילו לכך שראינו שטחים נרחבים שנשרפו. השריפה האחרונה שהייתה בקרבת היישוב כפר חרוב, נחל מיצר ונחל עין גב הצריכה שילוב כוחות של צוותי כיבוי והצלה, רטג, קקל, כיתת הכוננות של כפר חרוב והצחי, צוותי הביטחון של המועצה, בוקרי הגולן ומתנדבים רבים שהגיעו לסייע. תודה לכל מי שעבד מתחילת האירוע ועד שעות הבוקר שלמחרת וסייע בכיבוי האש. בזכות העבודה המשותפת, מאמצי טייסת הכיבוי וכוחות ההצלה שפעלו באזור הצלחנו לכבות את האש. תודה. והכי חשוב, אל תדליקו אש בטבע. בהדלקת אש במנגל בחצר הבית, השמרו והזהרו. רגע אחד של חוסר תשומת לב, כיבוי לא מלא של מדורה, או אמצעי אחר, בשילוב רוח ואנו עלולים למצוא עצמנו בתוך אירוע של שריפה.

גולן ירוק” – ביקור השירותים להגנת הצומח

שיא העונה בשטח הוא גם שיא העונה במשרדים. כך פתחנו את אוגוסט במפגש עם מנכלית ומנהלי האגפים בשירותים להגנת הצומח ובשהם, משרד החקלאות. בכירי המשרד הגיעו למכון שמיר למחקרלשמוע על תכניתגולן ירוקולהתרשם מהעשייה הענפה בתחום הגנת הצומח, המנוהלת על ידי היחידה לחקלאות וחדשנות, בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים במרחבחוקרי המכון, פקחי ומדריכי הגנת הצומח בגולן, “בראשיתומשרדי הממשלה. בין הפרוייקטים שהוצגו במפגש היו קורס פקחי הגנת הצומח, ההתארגנות האזורית להתמודדות עם האנרסיה בגלעיניים בדרום הגולן, היוזמה להקמת מעבדת שירות לבדיקת יעילות תכשירי הדברה ועוד. כל המשתתפים התרשמו מתכניתגולן ירוק“, המתכתבת באופן ישיר עם מדיניות ההפחתה בשימוש בתכשירי הדברה של השירותים להגנת הצומח ומכאן, יצמחו שיתופי פעולה להטבה עם חקלאי הגולן ועם הסביבה כאחד.

הפרוגרמה לחקלאות הגולן

איך תיראה חקלאות העתיד בגולן? איך ניתן לאפשר את המשך יכולת הקליטה והגדילה של היישובים החקלאיים? ואיך עושים את כל זה בהתאמה למגמות העתיד ושינויים בתחום החקלאות?

בכדי לענות על שאלות אלו (ועוד), התכנסה ביום שני האחרון, במכון שמיר למחקר“, ישיבה ראשונה של צוות ההיגוי לכתיבת הפרוגרמה החדשה לחקלאות הגולן, בהובלת היחידה לחקלאות וחדשנות גולן.

הפרוגרמה תעסוק ביצירת מודלים שונים לחקלאות הגולן, איתור וסימון שטחי חקלאות עתידיים, הגדלת אמצעי הייצור החקלאיים ועוד.

ועדת ההיגוי כוללת את נציגי המשקים החקלאיים, “מי גולן“, נציגי המועצה ואגף ההנדסה, משרד אדריכליםאילן אייזן“, חוקרים ממכון שמיר למחקרוהיחידה לחקלאות וחדשנות גולן.

כמו כן, במקביל לתהליכים אלו, אנו פועלים לגיבוש אסטרטגיה אזורית נוכח השפעות הרפורמה. בשבוע שעבר, התקיים מפגש לחקלאי הגולן עם יור התאחדות האיכרים וחבר ועדת ה-6, דובי אמיתי, שהציג את עקרי ההסכם. במפגש, התקיים דיון בו החקלאים העלו שאלות ונקודות קריטיות לטיפול מול סעיפי ההסכם שעתיד להיחתם.

הסיבים האופטיים כבר פה!

השבוע, הגיעו לגולן, שר התקשורת יועז הנדל וצוות משרדו, יחד עם חכ צבי האוזר, למפגש חגיגי בליווי ראש המועצה, חיים רוקח, מנכל החכל, ליאור רוכמן וצוות קהילת ההייטק בגולן, המלווה את הפרויקט ומנכל Future””, יונתן סודמי. במפגש, חנך השר את פריסת הסיבים האופטיים ביישובי הגולן. השר דיבר על המחויבות לחיבור הגולן לרשת הסיבים האופטיים הנפרשת בימים אלו בארץ: “בשביל התושבים והעסקים, זה משנה חיים ומנוע צמיחה משמעותי. ברמה הלאומית, זה מייצר משיכה לתושבים נוספים“, אמר השר.

אנו מאמינים כי עד סוף 2023, מרבית היישובים המבקשים יוכלו להתחבר לסיבים האופטיים.

פארק התעשייה גולןבני יהודה

בימים האחרונים, יצא מכרז על ידי הרשות למקרקעי ישראל, לשיווק שישה מגרשים בפארק התעשייה גולןבני יהודה. פרטים מלאים מפורטים בחוברת המכרז, באתר רמי. בנוסף, נעשו גם פרסומים מקומיים של המועצה האזורית גולן והחברה הכלכלית ליישובי הגולן. במידת הצורך, ניתן לפנות באמצעות דואל hcl-asakim@megolan.org.il לעופר הבר, מנהל פארק התעשייה גולןבני יהודה.

לאן שרוצים, מתי שרוצים, במחיר אחיד וברור

יוצאים לדרך: “דרך שווה” – רפורמת התעריפים החדשה יצאה לדרך ב-1.8.
החל מה-1 באוגוסט ,2022 דבאב התשפב, מהפכת השירות בתחבורה הציבורית “דרך שווה” נכנסה לתוקף. הרפורמה יוצרת חיבור של כל האזורים ומאפשרת לנסוע לאן שרוצים, מתי שרוצים, במחיר אחיד וברור. מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית עודכנו והנם אחידים בכל הארץ, כך שמעכשיו, תדעו בדיוק כמה כל נסיעה עולהלפי טבלת מרחקים פשוטה. באתרדרך שווה“, ניתן למצוא מחשבון פשוט שיסייע לכם בקבלת תעריף הנסיעה.

תושבי הגולן, יכולים לרכוש כרטיס מוזל: “חופשי אזור 1″, שמאפשר נסיעה ללא הגבלה, עד 40 קמ בתוך האזור, בעלות קבועה של 99 שח בלבד, תקף לחודש מיום רכישתו. ותיקים/ות (נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67), ילדים/ות ובני/ות נוער נהנים מ50% הנחה וישלמו רק 49.5 שח, הכרטיס תקף לחודש מיום רכישתו. זכאי ביטוח לאומי ונכים, שנהנו עד כה מ-33% הנחה, ייהנו מעתה מ-50% הנחה בטעינת ערך צבור.                                                                                                   חידוש נוסף הוא שלראשונה, נוסעות/ים מגיל 75 ומעלהיזכו לנסוע בחינם, בכל אמצעי התחבורה הציבורית. תושבים מגיל 75 ומעלה מתבקשים לשנות את הפרופיל שלהם בכרטיס הרבקו, מאזרח ותיקלפרופילזהב קו“, על מנת ליהנות מנסיעות חינם. את שינוי הפרופיל ניתן לבצע באמצעות אפליקציית רבקו אונליין, או באתר האינטרנט של רבקו אונליין, במידה שיש לכם קורא כרטיסים. ניתן גם לבצע זאת בהגעה למשרדי התחבורה הציבורית גולן, הנמצאים באזור התעשייה קצרין. זמני פעילות: א‘-הבשעות 8:00-13:00 / 14:00-16:30.                                                                                               ביום א‘, 7.8.22 יבאב, לא תתקיים קבלת קהל עקב צום טבאב.

קו חדשקו 45

בעקבות עומס נוסעים על הציר המזרחי של הכנרת, בתקופתבין הזמנים” (בין התאריכים 8.8-25.8, יא אב עד כח אב), יופעל קו תגבור חדשקו 45, מטבריה למסעף רמות וחזרה.

קווי לילה

קווי לילה הנם קווי תחבורה ציבורית הפועלים בסופי שבוע ובחופשות התלמידים, מאזורי המגורים אל מוקדי הבילוי ובחזרה, במהלך שעות הלילה. הקווים מופעלים על ידי משרד התחבורה וחברות התחבורה הציבורית והנסיעה בהם היא בעלות של נסיעה רגילה בתחבורה הציבורית, בכל אמצעי התשלום התקפים בשעות היום, כולל הנחות, כרטיסיות וכרטיסי החופשי חודשי“. באזורנו, פועלים שני קווי לילה: קו 57, מקצרין לטבריה וחזרה וקו 53, מקצרין לראש פינה וחזרה.

קו סובב כנרתחינם – לטובת הנופשים בחופי הכנרת

הקיץ מזמן אל חופי הכנרת מטיילים רבים. על מנת להקל על העומס בתחבורה הציבורית, נוסף קו הקיץ המיוחדקו סובב כנרת“, שיופעל על ידי איגוד ערים כנרת, כשירות הסעות חינם לטובת הנופשים, החל מה-8.8 ועד סוף אוגוסט. “קו סובב כנרת“, חינמי ומתוגבר, יפעל בחופים המזרחיים, מצומת צמח ועד צומת מעלה גמלא ובחזרה לטבריה. בסופי השבוע, יעבוד הקו החינמי במתכונת רגילה של הקפת כל הכנרת. ניתן להוריד את טבלת שעות הפעילות שלקו סובב כנרתמאתר רשות הכנרת.

מיה שולמן מסיימת תפקיד במועצה אזורית גולן

מיה עובדת במערכת האזורית כבר עשור. היא החלה את דרכה כמנהלת מחלקת הילדים והנוער, במרכז הקהילתי ומשם, המשיכה לניהול אשכול בפיתוח הקהילתי, ליוותה, הנחתה והדריכה בעלי תפקידים ביישובים, בימים ובלילות. לפני שנה, קודמה לתפקיד מנהלת מחלקת הקליטה והצמיחה הדמוגרפית, נושא שזורם בדמה כבר שנים רבות, כשניהלה את תחום הצמיחה ביישוב שלה, עין זיוון. מיה נשואה לתומר ולהם שלושה ילדים מקסימים.

מיה היא אשת מקצוע מוערכת ביישובים ובמערכת האזורית. הגיעה מעולמות ההדרכה, הסוציולוגיה והייעוץ הארגוני. היא הביאה לצוות אגף הקהילה את המומחיות שלהלעשות סדר בבלגן ובמורכבות, להפוך ניסיון לידע ואת הידע הזה להפיץ דרך בניית קורס או כנס לבעלי התפקידים.

עוד בכוחותיהבקיאות בסוגיות משפטיות ויכולת ליצור סדר במערכת, המאפשר זרימה יעילה ואפקטיבית. בעבודתה לאורך השנים, עשתה דרך ופיתחה תחומים חשובים, הייתה שם עבור היישובים שליוותה ועבור הצוות באגף ובמועצה. תמיד נתנה מענה מכל הלב בתחומיםרכיםשל יחסים ורגישויות של קהילה ובתחומים התכנוניים בקידום פרויקטים וחשיבה אסטרטגית על תחומים.

בימים אלה, מיה מסיימת את תפקידה ומתקדמת לתפקיד מחוזי, כמתכננת חברתית בחטיבה להתיישבות. בהזדמנות זאת, אנחנו רוצים להודות לה על שנים של עשייה ללא לאות, עם מחויבות גדולה לגולן, לקהילות ולהתיישבות. על ההתלהבות בעשייה והרצון לעשות כל הזמן דברים טוב יותר ומקצועי יותר. הצלחה גדולה בתפקיד הבא.

דוברות מועצה אזורית גולן

הבהרה – את ההספד לרמי כלפון ז״ל שהתפרסם בגיליון שבוע שעבר, כתבה תמר צואלה מנווה אטי״ב. תמר: ״את ההספד כתבתי מליבי, חשבתי מה רמי ירצה שאני אומר, מה יהיה לו חשוב. רציתי לכבד את זכרו ורציתי לכבד את משפחתו ואת הבת שלו שהיא חברתי הטובה ביותר. רציתי שאנשים ידעו מי היה רמי ומה היה פועלו. יהי זכרו ברוך״.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?