מסתובבים

סחרחורת הנה אחת מהתלונות השכיחות ביותר הגורמות למטופלים לפנות לבדיקת רופא ויכולה להיות אירוע מלחיץ ומפחיד. חשוב לדעת שיש למי לפנות כאשר חווים אירוע סחרחורת אקוטי או כרוני ושיש טיפולים וכלים טיפוליים מתאימים, שמיטיבים את מצבו של המטופל, ברוב המקרים, בזמן קצר


למרפאות, מגיעים מטופלים רבים הסובלים מסחרחורת אקוטית, או כרונית, בבקשה לקבלת טיפול.

דר דרור אשכנזי, מנהל תחום א.א.ג בכללית“, מחוז הצפון ומנהל המרכז לרפואה יועצת עפולה, מסביר: “אחד הגורמים השכיחים לסחרחורת הנו פגיעה באיבר שיווי המשקל באוזן, כלומר, פגיעה במערכת הוסטיבולרית. סוגי האירועים הוסטיבולריים מתחלקים בעיקר לפי מקורםפריפרי (צדדי) או מרכזי ולפי משכם או אופייםאקוטיים, או כרוניים. הנפוצים ביותר הם הפריפריים כגון ה-BPPV – סחרחורת תנוחתית התקפית שפירה, דלקת בעצב הוסטיבולרי ומחלת מנייר. הסיבות לסחרחורת ו/או הימצאות מחלות שונות הגורמות לה, קשות לאבחון ולכן חלק מהמטופלים יידרשו לבירור מעמיק ויסודי שכולל בדיקות שאינן בידי הרופא במרפאה הראשונית.

המטופל יופנה לרופא א.א.ג ובמידת הצורך, למרפאת סחרחורת במרכז רפואיהעמק‘, בניהולו של דר מיקי פקר.

בכללית‘, מחוז הצפון, קיים מערך הערכה וטיפול בסחרחורת, שהצלחתו טמונה בהכשרת המטפלים וכן בטיפול משולב של אנשי מקצוע מתחומים שונים: רופאי משפחה, רופאי א.א.ג בקהילה, רופאי א.א.ג מומחים בסחרחורת בבתי החולים ופיזיותרפיסטים ומרפאים בדיבור בקהילה. שיתוף פעולה זה הוא המפתח להצלחת הטיפול ואנו נטפח ונקדם אותו גם בשנים הבאות“. מרפאת הסחרחורת במרכז הרפואיהעמק“, בניהולו של דר מיקי פקר, רופא מומחה ברפואת א.א.ג, עוסקת בהערכה, בירור וקביעת הטיפול הנדרש.

דר פקר: “המרפאה הוקמה לפני כשנה ועובדים בה רופאים וקלינאיות תקשורת. עבודתנו מתבצעת בשיתוף פעולה קבוע עם גורמי הקהילהרופאי משפחה, רופאי א.א.ג ופיזיותרפיסטים. לאחר סיום הבירור, הטיפול בסחרחורת הנו מתחום עיסוקם של הפיזיותרפיסטים בקהילה ושיתוף הפעולה בינינו הוא מצוין, כפי שבא לידי ביטוי ביום עיון בנושא סחרחורת, שהתקיים בעפולה, בשבוע שעבר. בין המרצים השונים, שמחנו לארח ביום העיון את פרופפיטר גילבי, מנהל מרפאת סחרחורת במרפאתכללית לין‘, של מחוז חיפה והגליל המערבי, ששוחח על אנטומיה ופיזיותרפיה של המערכת הוסטבולרית“.

שיקום המערכת

עומר אייגר, פיזיותרפיסט מומחה בטיפול בסחרחורת בכללית“, מחוז הצפון, מספר על התהליך: “השיקום למערכת הוסטיבולרית הנו טיפול פיזיותרפי על ידי טכניקות טיפוליות מיוחדות שפיזיותרפיסט מוסמך לתחום מבצע עם המטופל וכן על ידי תרגול עצמי יוםיומי של המטופל בבית. מטרת הטיפול היא להפחית את תסמיני הסחרחורת ולשפר את שיווי המשקל ומיקוד הראייה. הפיזיותרפיסט המטפל בודק ומאבחן את מקור וסוג הסחרחורות ובנוסף לממצאים והמלצות הרופא המפנה, בונה תכנית טיפול מותאמת למטופל. התכנית כוללת פגישות במכון ותרגילים לביצוע עצמי בבית המטופל, בליווי ומעקב צמוד. בכל מכון פיזיותרפיה במחוז הצפון, ישנם פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה וניתן לקבל הפניה לטיפול מרופא משפחה או מרופא א.א.ג. ביום העיון בנושא, שנערך בשבוע שעבר, שילבנו היכרות בין המטפלים וחיזוק הקשר ביניהם והרצאות של אנשי מקצוע מהתחום בנושא אבחון והערכה, קווים מנחים ושיטות הטיפול הקיימות“.

SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
אירועים שיתקיימו ב 27th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 29th פברואר
אירועים שיתקיימו ב 1st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 2nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 4th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 5th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 6th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 7th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 8th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 9th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 10th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 11th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 12th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 13th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 14th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 15th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 16th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 17th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 18th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 19th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 20th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 21st מרץ
אירועים שיתקיימו ב 22nd מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 23rd מרץ
אירועים שיתקיימו ב 24th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 25th מרץ
אירועים שיתקיימו ב 26th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 27th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 28th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 29th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 30th מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 31st מרץ
No Events
אירועים שיתקיימו ב 3rd אפריל

מחשבות ודעות

גשר צמח *9924 צ׳יטו טיגו 8 פרו המותג הסיני הגיע לצפון
[adrotate group="2"]

תפריט נגישות

× היי איך נוכל לעזור לך?